Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yaşlanma Belirtileri
Yaşlanma Belirtileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yaşlanma belirtileri hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası için aşşağıdaki makaleye bakabilirsiniz...

Yaşlanma sırasında vücudun dış etkilere uymasını sağlayan düzen bozulur. Bunlar arısında en belirlisi sıcak ve soğuk gibi iklim şartlandır. Kalp ve damarlarda yaşlılıktan meydana gelen değişikliklerle çeşitli hastalıklar çoğu zaman birbirlerine karışır.

Damar Sertliği ve tansiyon (kan basıncı yüksekliği) yaşlıların devamlı hastalıkları arasındadır.Görme ve işitme organlarındaki yaşlanma çok küçük yaşlarda başlar. Genellikle 10 yaşlarında başlar. Genellikle 10 yaşından itibaren başlayan bu azalma 40 yaşlarında kendini gösterir.

Sindirim sisteminde tükürük ve mide salgılarının azalması, bu sistemin yetersizliğinden ileri gelen kansızlık gibi durumların ortaya çıkması da Yaşlılık belirtileri arasındadır.

İç salgı bezleri ve hormonlar bakımından olan yaşlanma belirtileri çok önemlidir. Özellikle cinsiyet hormonları oldukça erken yaşlarda çalışmalarını azaltır. Bu durum kadınlarda 40 - 45 yaşlan arasında ortaya çıkar. Erkeklerde ise daha ileri yaşlara kadar devam edebilir.

Yaşlılarda kemikler sert olduğu için kırılmalar çok çabuk meydana gelir ve bunların iyileşmesi ise oldukça güçtür.İhtiyarlığın diğer belirtileri ise unutkanlık, sabit fikirlerin belirmesi, öğrenmeye karşı ilgi ve kabiliyetin azalmasıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yaşlanma

Belirtileri