Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yanık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
Yanık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yanık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar :

Yanık için evde tedavi görmek istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz. yanık tedavisinde kullanılan ilaçlar etkili olduğu bilinir. Bu makalede sizlere yanık tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında bilgiler sunmaktayız... İşte yanık tedavisinde kullanılan ilaçlar ;

Geçmişte insanların yanık tedavisi için ne kullandığını hiç merak ettiniz mi? Bugün yanık tedavileri için onlarca krem, merhem ve cerrahi yöntem varken eskiden insanlar cilt yanıkları için ne kullanıyordu dersiniz? Bu sorunun cevabı aynısefa kremi. Aynısefa kremi aynısefa çiçeğinden elde edilen özel bir kremdir.

Aynı sefa kreminin en bilinen özelliği yara, yanık, morluk gibi cilt üzerinde oluşan problemleri kısa sürede çözdüğüdür. Osmanlı zamanında cariyelerin padişah karşısına çıkmadan vücutlarında çıkan kızarıklara karşı bu ilacı sürdüğü söylenir. Aynısefa kreminin tarihi osmanlıdan çok önceye moğollara kadar dayanır.

Aynısefa kremini nerelerde kullanabiliceğiniz konusuna gelince öncelikle yanıklarda oldukça etkili bir kremdir. En ağır yanık biçimi olan 3. derece yanıklarda tam olarak iyileşme sağlamasa da deri üzerinde ki belirginliği gözle görülür şekilde azaltacaktır. Bunun haricinde su toplamış, kabarmış yanık izleri içinde oldukça etkilidir.

Aynısefa kremini gece yatmadan önce yaranın üzerine iyice masaj yaparak sürün ve ardından üzerini ince bir kağıt havlu ya da selpakla kapatın. Sabaha kadar durmasında fayda var. 2 hafta düzenli kullanım sonucunda sizde farkı gözlerinizle görebiliceksiniz. Aynısefa kreminin en önemli etkisi cilt altındaki kollejen lifleri harekete geçirmesi ve cildin yenilenmesini sağlamasıdır. Yalnızca yanık izleri için değil Sivilce izleri içinde kullabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yanık

Tedavisinde

Kullanılan

İlaçlar