Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yanık Çeşitleri
Yanık Çeşitleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yanık Çeşitleri,tedavisi,bitkisel,yanık tedavisi,yanık tedavisi bitkisel,bitkisel yanık tedavisi,yanık tedavisi bitkisel çözüm,yanık bitkisel çözüm yolları,Yanık tedavisi bitkisel,yanıkların tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almatadır.

Yanık tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanız yeterli olacaktır.Ateş sıcak su buhar kızgın katı cisimler asit-baz elektrik akımı yıldırım güneş gibi nedenlerle dokularda meydana gelen yaraya YANIK denir. Vücut yüzeyinin %20 sinden daha fazlasının yanması hayati tehlike oluşturur. Bebeklerde bu oran %10 dur. Yanık yüzeyinin genişliği ve derinliği önemlidir.

Birinci derece yanıklar :
Derinin sadece üst tabakası yanmıştır. Deri bütünlüğü bozulmamıştır gerginlik ağrı kızarıklık vardır. İz bırakmayan çok hafif yanıklardır..İkinci derece yanıklar : Derinin üst ve orta tabakası yanmış bütünlüğü bozulmuştur. Kılcal damar ve sinir uçları açıkla olabileceğinden fazlaca ağrı vardır. Gerginlik kızarıklık su dolu kesecikler oluşur.Kısmen iz bırakabilirler.

Üçüncü derece yanıklar : Deri bütünlüğü tümüyle bozulmuştur kemiğe kadar inebilir doku veorganlarda kömürleşme görülebileceği gibi derin iz ve sakatlıklara neden olur. Sinir hücrelerinde yandığından çoğu kez ağrı duyusu yoktur sızıntı şeklinde sıvı akar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yanık

Çeşitleri