Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yağ Yakıcı Kremler
Yağ Yakıcı Kremler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yağ Yakıcı Kremler Ve Doğal Yollardan Yağlarınıza Etkili Olabilecek Yöntemleri Sizler İçin Araştırıp Bulduk.Yağ Yakıcı Kremler Ve Daha Fazlası Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İstiyorsanız Makaleyi Okumanızı Öneririz.

Çok Fazla Kullanılan Yağ Yakıcı Kremler

-Termal Jel Bölgesel Yağ Yakıcı

-Matrigen

-Biominera: Termoaktif yağ kompleksi

Yağ Yakıcı Bitkiler

Kilo vermek için yıllardan beri çeşitli bitkilerden yararlanılmıştır.

Kırmızı biber:

Yeşil biberden daha tatlı ve oldukça yararlı bir sebzedir. Vücut sıcaklığını artırır ve oksijen ihtiyacı yaratır. Bu da kolayca kilo vermenizi sağlar. Ayrıca prostat, rahim ve pankreas kanserine karşı koruma sağlar. Antioksidan bakımından zengindir. İçindeki A vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirir ve gözlere iyi gelir. İçindeki E vitamini sayesinde hücre deformasyonlarını azaltır. Ayrıca C vitamini ve potasyum bulundurur.

Greyfurt:

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Kilo vermeye yardımcı olur. Bakteri, mikroMantar ve virüslere karşı etkilidir. Diş eti kanamalarını azaltır. İçeriğindeki lycopene ve liminoids kanser karşıtıdır. Nikotinin vücuttan atılmasını ve sigara içme isteğini azaltır.

Hindiba:

Latince ismi Cichorium endiva olan bitki, metabolizmanın düzene girmesini sağlıyor. Tatlı yeme ihtiyacını azaltıyor.

Yoğurt:

İçinde bulunan kalsiyum sayesinde metabolizmayı düzene sokuyor. Yağ yakımını hızlandırarak kilo almanıza engel oluyor.

Bunlar dışında da kalorisi çok düşük olup tokluk hissi veren bitkiler ve sebzeler var. Bunlar; brokoli, yaban mersini, acı marul, çilek, altın çilek, papaya, ananas, bal kabağı ve sirke.

Yağ yakmanın en önemli yolu kalça, karın, baldır ve göğüs kaslarınızı çalıştırmaktır. Unutmayın ki; baldır, kalça ve göğüs vücutta en çok yağ yakılan kaslardır. Bunun dışında sık sık hareket edilmesi gerekmektedir. Sık sık hareket etmek vücuda ayrı bir esneklik verir, vücudun ham kalmamasına yardımcı olur.

Bir diğer önemli nokta da başta da belirttiğimiz gibi bol su tüketilmesidir. Çünkü su; vücutta bulunan toksinleri idrar veya ter yoluyla dışarıya atar. Bu toksinler sizin vücudunuzda bulunan fazla yağlarınızdır. Ev işleri de yağ yakma konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Çünkü ev işi yapan kadınların vücutları orantılı olarak çalışır. Tıpkı yüzmede olduğu gibi. Ayrıca yağ yakıcı çaylar da yağ yakmanın yolları arasında gösterilebilir.

İnsan vücudunun %20′si yağdan oluşması gerekmektedir. Fakat günümüzde birçok kişide bu oran oldukça fazla olduğundan obezite artmaktadır. Kilonun başta yanlış beslenme olmak üzere birçok sebebi vardır.

Temel olarak yağ yakmanın yolları şu şekilde sıralanabilir:

Düzenli beslenme
Bol su tüketimi
Meyve ve sebze tüketimi

Düzenli beslenme hem kilo almanızı önler hem de kilo kontrolünü sağlar. Ayrıca piyasada pek çok yağ yakıcı ilaçlar bulunmaktadır. Bu ürünlerden destek almak da mümkündür. Doğru ve güvenilir ve etkili içeriğe sahip bir ürün fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayabilir. Bol bol su ve sıvı tüketimi de kilo vermenizde oldukça etkili olacaktır. Yağ yakıcı çaylar da size bu konuda büyük destek sağlayacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Haşime Ünalmışmerhabalar benim fazla kilom yok ama göbek bölgemde yağlanma var . Bu yağı nasıl eritebilirim ? Hangi bitkilerin yağ yakıcı özelliği var ? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ederim .
  • Saime Taştekinmerhabalar benim fazla kilom yok ama göbek bölgemde yağlanma mevcut acaba yağ yakıcı olarak ne kullanmalıyım ? Bu konuda bilgilendirir misiniz . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Teşekkür ederim , iyi çalışmalar .
  • Yağ

    Yakıcı

    Kremler