Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Vücut Geliştirme Besin Takviyesi
Vücut Geliştirme Besin Takviyesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Vücut Geliştirme Besin Takviyesi :

Yıllarca kas yapmak adına birçok bilim adamı farklı araştırmalar da bulunmuş, kimisi Gıda takviyesi üretiminde rol almış, kimisi de formül bulmaya çalışmış. Sporcuların ilaç kullanma ile gıda takviyesi alma arasında gidip geldiği dönemde, birkaç üretici şirket, sporculara müjdeli haberler getirmiş. Bugün ise, gıda takviyeleri ile abartılı olmamak kaydıyla istenilen bir kütleye ulaşmanın mümkün olduğunu kullanıcılar gördü.

Kalite ve rekabet arttıkça, üreticilerin sundukları ürünlerin fiyatları düşüşe geçiyor. Kullanıcıların memnun olması için iyi bir şey. Ama bazı sporcular, gıda takviyelerini(supplement) doping ilaçların etkisi ve fiyatlarıyla beraber kıyas getiriyorlar. Bu kıyaslama anlamsız ve saçmadır.

“Dünya‘ya bir kere geldik, öleceksek de cesedimiz güzel dursun” mantığı ile yola çıkarsak içi tezek dolu bir çukura düşmekten başka bir şeye benzemez. Nasıl olsa çukura düştük, içinde tezek olsa ne olur? İçinde tezek olsa çukurdan çıkman zorlaşır başka ne olacak!

Bu zamanlarda sporculara doğal yöntemlerle güzel forma ulaşabileceklerinin mesajını vermek, deveye hendek atlatmaktan zor. Bir tarafta bunlarla uğraşınca diğer taraf da kendilerini doğalcı zanneden bir grup, gıda takviyelerini eleştiriyor. Bu Spor yapılacaksa sadece doğal beslenerek yapılmalı deniliyor. Buyrun birde buradan yakın.

Bakınız, bana sağlık, organik ve güzel yaşam ile forma girmekten bahsedebilirsiniz. Bende size ansiklopedi yazacak kadar geniş sohbet penceresi açarım. Organik ve doğal spor yaşamına destek veriyorum buna sözümüz kesinlikle olamaz. Yalnız, bana sakın, sadece yemek tüketerek ideal kas kütlesine ulaşacağınızdan bahsetmeyin ve bu sabırsız tembel gençlere de sağlıklı yaşam ve beslenme yanında gıda takviyelerini bir doping ürünü ve zararlı maddeler olarak göstermeyin. Gıda takviyeleri dediğimizde piyasaya cancanlı reklamlarla sunulmuş ürünlerin hepsini kast etmiyoruz. Temel gıda takviyelerinin doğal ürünler olduğunu ve kesinlikle doğru kullanımlarla hiçbir yan etkiye rastlanılmadığını bugün sağır sultan bile duymuş ve biliyor iken, meydana çıkıpta yüksek sesle eleştirmek, bu sporu bilmeyen cahil odun kafalı adamlar olduğunu düşünüyorum. Bunun daha da ötesi art niyetli insanlar olabilir bu çok daha kötü.

Salon ve internet ortamında defalarca sorulan ama tatmin edici yanıt alamayan binlerce vücut geliştiren gençlerimiz ve sporcularımız var. Bu soruların en başında, gıda takviyeleri ile kas geliştirmek. Bazıları öneriler üzerine takviyeler almış fakat zamanlamasını tam bilmiyor. Bazıları ise tam olarak neler alacağını bilmiyor. Kendinize sıkıntı yapmayın ve rahatlayın. Çünkü Dr. Dwayne Jackson‘ın araştırması ve bilinen gıda takviyeleri kombinesi ile sizlere ideal bir gıda takviyesi alım tablosunu getiriyoruz

85 kilogramlık atletik bir sporcuya yönelik hacim programını örnek olarak verelim.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Vücut

Geliştirme

Besin

Takviyesi