Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Vitiligoya Son
Vitiligo deriyi boyayan maddenin (pigment ) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması ile seyreden bir hastalıktır. Vitiligo hastalığına son vermek istiyorsanız aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Vitiligo (Ala) Nedir?

Vitiligo bağışıklık sistemimizin yanlış etkileşimler neticesinde cildimize renk veren hücrelerimizi yok etmesi olarak tanımlanabilinir. Başka bir deyişle derimize renk veren maddenin  (pigment) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaması ile seyreden bir hastalık olarak ta adlandırılabilinir.

Vitiligoya kimler yakalanır?

Vitiligo hastalığı her yüz kişiden 1 – 2’sini etkilemektedir. Genellikle bu hastalığa yakalanan 3’te birinin ailesinde de bu hastalığın var olduğu tesbit edilmiştir.

Aşağıda berlittiğimiz tedavi yöntemimiz ile ilgili açıklamalara; Vitiligo hastalarını aydınlatmak ve Modern Tıp’a destek olmak amacıyla  yer verilmiştir.

Bu hastalıktan kurtulabilinirmi?

Bizim bu hastalığın tedavisine destek olmak amacıyla hazırladığımız tamamen bitkisel karışımlarla elde edilen iki ürünümüz bulunmaktadır.

Birincisi derinin hastalıklı bölgesine haricen sürülen losyonumuzdur. İkincisi ise oral yoldan alınan macunumuzdur.

Bugüne kadar bu hastalığı olan kişiler öncelikli olarak dış görünüşündeki beyazlıkların hemen ortadan kaldırılmasını istemişler ancak belirli bir müddet sonra bunların tekrar oluştuğunu görüncede kullandıkları ürüne olan inançlarını kaybetmişlerdir. Bizim bu güne kadar olan muhtelif yöntemlerden farklılığımız 2 çeşit ürünümüzden kaynaklanmaktadır. Her iki ürünümüzde aynı anda kullanılmaya başlanacak olup losyonumuz derideki beyazlıkları yok edecek olup, oral yoldan alınacak olan macunumuz ise deriye renk veren pigmentleri etkileyerek hastalığın yeniden geri dönüşümünü tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Losyon Kullanımı ;

Losyon hastalıklı bölgelere günde iki defa sabah ve akşam ince bir tabaka şeklinde ovularak sürülmelidir. Losyon kulanılmadan önce her seferinde sıcak su ve doğal Sabun ile (kesinlikle şampuan kullanılmamalıdır) Banyo yapılmalıdir. Banyo sonrası iyice kurulanarak losyonumuz kullanılmalıdır. Sürülen losyonumuz vücut sıcaklığı ile 2 -3 dakika içersinde derinin dış yüzeyinden kaybolacaktır.  Losyonumuzu düzenli kullanan kişide 2 haftada hastalıklı bölgelerde Vitiligo hastalığı neticesinde oluşan beyazlıkların küçüldüğü   45 gün içersinde de kaybolduğu görülecektir.

Macun Kullanımı ;

Ağız yoluyla alınan macunumuz sabah ve akşam tok karnına bir yemek kaşığı alınmalıdır. Şeker hastalarının bu ürünümüzü kullandıktan sonra bir bardak şekersiz Süt içmeleri tavsiye edilir. Ürünümüz hücre onarıcı özelliği sayesinde renk pigmentlerinin renk ayrımı yapmasına, hormonları dengeleyerekte kan basıncını düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

Günlük hayatta değişiklik olacakmı?

Ürünlerimizi kullananlar normal olarak günlük hayatta yaptığı tüm işleri yapabilecek olup, sadece başka bir hastalığı olup ta hastaya bununla ilgili bir perhiz veya hareket kısıtlaması verildi ise bunları uygulamaya devam edeceklerdir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.