Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Vitiligoya Son
Vitiligoya Son
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Vitiligoya Son : Vitiligo deriyi boyayan maddenin (pigment ) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması ile seyreden bir hastalıktır. vitiligo hastalığına son vermek istiyorsanız aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Vitiligo (Ala) Nedir?

Vitiligo bağışıklık sistemimizin yanlış etkileşimler neticesinde cildimize renk veren hücrelerimizi yok etmesi olarak tanımlanabilinir. Başka bir deyişle derimize renk veren maddenin (pigment) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaması ile seyreden bir hastalık olarak ta adlandırılabilinir.

Vitiligoya kimler yakalanır?

Vitiligo hastalığı her yüz kişiden 1 - 2‘sini etkilemektedir. Genellikle bu hastalığa yakalanan 3‘te birinin ailesinde de bu hastalığın var olduğu tesbit edilmiştir.

Aşağıda berlittiğimiz tedavi yöntemimiz ile ilgili açıklamalara; Vitiligo hastalarını aydınlatmak ve Modern Tıp‘a destek olmak amacıyla yer verilmiştir.

Bu hastalıktan kurtulabilinirmi?

Bizim bu hastalığın tedavisine destek olmak amacıyla hazırladığımız tamamen bitkisel karışımlarla elde edilen iki ürünümüz bulunmaktadır.

Birincisi derinin hastalıklı bölgesine haricen sürülen losyonumuzdur. İkincisi ise oral yoldan alınan macunumuzdur.

Bugüne kadar bu hastalığı olan kişiler öncelikli olarak dış görünüşündeki beyazlıkların hemen ortadan kaldırılmasını istemişler ancak belirli bir müddet sonra bunların tekrar oluştuğunu görüncede kullandıkları ürüne olan inançlarını kaybetmişlerdir. Bizim bu güne kadar olan muhtelif yöntemlerden farklılığımız 2 çeşit ürünümüzden kaynaklanmaktadır. Her iki ürünümüzde aynı anda kullanılmaya başlanacak olup losyonumuz derideki beyazlıkları yok edecek olup, oral yoldan alınacak olan macunumuz ise deriye renk veren pigmentleri etkileyerek hastalığın yeniden geri dönüşümünü tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Losyon Kullanımı ;

Losyon hastalıklı bölgelere günde iki defa sabah ve akşam ince bir tabaka şeklinde ovularak sürülmelidir. Losyon kulanılmadan önce her seferinde sıcak su ve doğal sabun ile (kesinlikle şampuan kullanılmamalıdır) Banyo yapılmalıdir. Banyo sonrası iyice kurulanarak losyonumuz kullanılmalıdır. Sürülen losyonumuz vücut sıcaklığı ile 2 -3 dakika içersinde derinin dış yüzeyinden kaybolacaktır. Losyonumuzu düzenli kullanan kişide 2 haftada hastalıklı bölgelerde vitiligo hastalığı neticesinde oluşan beyazlıkların küçüldüğü 45 gün içersinde de kaybolduğu görülecektir.

Macun Kullanımı ;

Ağız yoluyla alınan macunumuz sabah ve akşam tok karnına bir yemek kaşığı alınmalıdır. Şeker hastalarının bu ürünümüzü kullandıktan sonra bir bardak şekersiz süt içmeleri tavsiye edilir. Ürünümüz hücre onarıcı özelliği sayesinde renk pigmentlerinin renk ayrımı yapmasına, hormonları dengeleyerekte kan basıncını düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

Günlük hayatta değişiklik olacakmı?

Ürünlerimizi kullananlar normal olarak günlük hayatta yaptığı tüm işleri yapabilecek olup, sadece başka bir hastalığı olup ta hastaya bununla ilgili bir perhiz veya hareket kısıtlaması verildi ise bunları uygulamaya devam edeceklerdir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Birol YucesesBen 20 yil bu hasataligi tasiyorum yani maalesef bir vitiligoluyum ve cok uzuluyorum su an 37 yasindayim bayanim evliyim iki cocugum var ve her okula onlari goturuppvgetirirken cok utaniyorum ellerimin yuzumun durumundan ne olur bana yardimci olun allah rizasi icin bende normal derime ka vusmak istiyorum insan icine cikamiyorum simdiden tesekurler
 • Şifa MarketVitiligo deride normal pigmentini kaybetmiş, beyaz alanlar ile karakterize bir hastalıktır. Sık görülür, dünya nüfusunun %1'ini etkiler. Vitiligolu hastaların üçte birinin ailesinde vitiligoya sahip bireyler bulunur. Fakat kalıtım tipi henüz bilinmemektedir. Eğer vitiligonuz varsa bu çocuğunuzda da mutlaka vitiligo olacağı anlamına gelmez. Bitkisel tedavi için linki tıklayın.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/vtlg-deve-dikeni-karisimli-set.html
 • Emine Kurtmerhabalar; yaklaşık 15 yıldır vitiligo hastasıyım ama lekeler sonaylarda ellerime ve yüzüme dağılmaya başladı.aşağıdaki makalede anlatılan losyon ve macunun faydasını görürümüyüm? maliyeti nedir? başka ne önerirsiniz?
 • Şifa MarketDüzenli kullanımda evet sonuç alırsınız. Yalnız vitiligo maalesef inatçı bir hastalıktır. tedaviye başlarken sabırla devam etmeniz gerekmektedir. Tedavi desteği için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/vtlg-deve-dikeni-karisimli-set.html
 • Vitiligoya

  Son