Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Vitiligoda Son Gelişmeler
Vitiligoda Son Gelişmeler: Vitiligo deriyi boyayan maddenin (pigment ) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması ile seyreden bir hastalıktır. vitiligoda son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Deride renk kaybına bağlı olarak beYaz yama tarzı lekelerle seyreden vitiligo  hastalığında Fiberoptik iletim sistemi Bclear yöntemi ile tedavi yurt dışından sonra Türkiye'de de uygulanmaya başlandı.

Kozmed Lazer Merkezi 'nden Dr. Canan Savaş, Avrupa Dermatoloji Derneği Genel Sekreteri İsrailli Prof. Dr. Moshe Lapidoth ile ortaklaşa yürüttü Vitiligo ve Sedef hastalığının tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar alındığını belirtti.

Çok kısa bir süre öncesine kadar Türkiye'den yurt dışına Sedef ve Vitiligo hastalığı tedavisi için gidilirken bugün tam tersinin yaşandığını belirten Dr. Canan Şavaş, "Vitiligo tedavisinde  yüz güldürücü sonuçlar almaktayız."dedi.
 
Toplumda her yüz kişiden bir veya iki kişide yaygın olarak rastlanan Vitiligo hastalığının her  yaşta görüldüğünü, hastaların ise yarısının 20 yaşın altında olduğunu belirten Dr. Canan Cavaş...

"Hastalık daha çok yüz, kollar, dudaklar, eller, kollar, bacaklar ve genital bölgelerde görülür.

Vitiligolu alanlar çeşitli şekil ve büyüklükte olabilir. Nokta kadar küçük, avuç içi kadar büyük, bazen de tüm vücudu etkileyebilir.

Vitiligolu alandaki tüyler de beyazdir. Vitiligo, derinin rengini belirleyen melanin pigmentlerini üreten melanositlerin kaybı sonucu oluşur.

Vücuttaki her beYaz leke Vitiligo olduğu anlamına gelmez. Hastalığın tanısı cilt hastalıkları uzmanı tarafından konulur" diyor.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.