Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Varikosel Neden Olur
Yeşilex Gotu Kola Ekstraktı 480 mg (60 Kapsül)
88,00 TL
Ürün Fiyatı

2259
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101667
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70655
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Varikosel Neden Olur
Varikosel Neden Olur :

Varikosel %90 oranında sol yumurtalıkta ortaya çıkar.Varikoselin özellikle sol yumurtalıkta görülmesinin sebepleri ise damarın kirli kanı taşırken daha uzun bir yol kat etmesidir.

Varikoselin görüldüğü yaş grubu daha çok adolesan diye tabir edilen yani çocukluktan hemen sonraki dönemdir.Genellikle gençlerde ve kişinin seksüel açıdan aktif olduğu yaşlarda daha çok görülmektedir.Varikoseli olan kişilerin birinci derece akrabalarında %54 oranında bir görülme sıklığı vardır.Normalde erkeklerde varikosel görülme oranı %15-20 civarındadır.Yani varikosel sebepleri arasında ırsi nedenleri koymamız yanlış olmaz.

Varikosel neden olur sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevap da beslenme alışkanlıkları olabilir.Beslenme alışkanlıklarıyla varikosel arasında direk bir ilişki olmamasına rağmen, karın içi basıncın artması da varikoselin sebepleri içinde önemli bir yer tuttuğundan, dolaylı da olsa bir ilişki mevcuttur.Bu da kronik konstipasyon (kabızlık) denilen durumda karın içindeki basıncın artmasına ve varikosel e sebep olabilir.

Varikosel neden olur sorusunun cevabı olarak gösterebileceğimiz bu sebeplerle birlikte varikosel; katı gıdalarla beslenenlerde, ayakta çok duranlarda, ayakta durmayı gerektiren meslek grupları gibi öğretmenler, müfettişler, mühendisler gibi ayakta uzun süre hareketsiz duran kişilerde daha çok görülebilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Banu KemaloğluMerhabalar İstanbuldan yazıyorum. 3 yıllık evliyiz ben 23 eşim 25 yaşında çocuğumuz olmuyor. Eşiminde varikosel var sperm saysını çok düşük ve kaliteside. Ameliyat olmak istemiyoruz. Bitkisel olarak ne tavsiye edersiniz şimdiden tşkler
  • Varikosel

    Neden

    Olur