Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Varikosel Neden Olur

Varikosel %90 oranında sol yumurtalıkta ortaya çıkar.Varikoselin özellikle sol yumurtalıkta görülmesinin sebepleri ise damarın kirli kanı taşırken daha uzun bir yol kat etmesidir.

Varikoselin görüldüğü yaş grubu daha çok adolesan diye tabir edilen yani çocukluktan hemen sonraki dönemdir.Genellikle gençlerde ve kişinin seksüel açıdan aktif olduğu yaşlarda daha çok görülmektedir.Varikoseli olan kişilerin birinci derece akrabalarında %54 oranında bir görülme sıklığı vardır.Normalde erkeklerde Varikosel görülme oranı %15-20 civarındadır.Yani Varikosel sebepleri arasında ırsi nedenleri  koymamız yanlış olmaz.

Varikosel neden olur sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevap da beslenme alışkanlıkları olabilir.Beslenme alışkanlıklarıyla Varikosel arasında direk bir ilişki olmamasına rağmen, karın içi basıncın artması da varikoselin sebepleri içinde önemli bir yer tuttuğundan, dolaylı da olsa bir ilişki mevcuttur.Bu da kronik konstipasyon (kabızlık) denilen durumda karın içindeki basıncın artmasına ve Varikosel e sebep olabilir.

Varikosel neden olur sorusunun cevabı olarak gösterebileceğimiz bu sebeplerle birlikte varikosel; katı gıdalarla beslenenlerde, ayakta çok duranlarda, ayakta durmayı gerektiren meslek grupları gibi öğretmenler, müfettişler, mühendisler gibi ayakta uzun süre hareketsiz duran kişilerde daha çok görülebilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.