Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Varikosel Ameliyatı Olanlar

Varikosel  ameliyatı olanlar ya da olmayı düşünenler için bilinmesi gereken bir konu da Varikosel ameliyat sonrası rahatsızlığın tekrarlama olasılığı olduğudur.Tabii bu olasılığı en aza indirmekte mümkündür.

Varikosel ameliyatı olanlar eğer mikro cerrahi yöntemini tercih etmişler ise rahatsızlığın tekrarlama olasılığı %1 lere kadar düşmektedir.Açık cerrahide ise bu olasılık %10-15 seviyelerindedir.

Yine Varikosel ameliyatı olanlar ameliyat sonrasında takip için kontrole gitmelidir.Ameliyat sonrası hasta müdahalenin yapıldığı yumurtalık torbasında bir ödem ve şişlik görebilir.Bu durum ameliyat sonrasındaki 10-15 gün içerisinde geçecektir.

Ancak takipte esas amaç, Sperm yani semen denilen hücrelerin canlılığının sayısının artmış olup olmadığını takip edilmesidir. Bunu içinde 3 ile 6 aylık Sperm analizleri (semen analizleri) yapılıp takibi buna göre izlenmelidir.

Tekrar varikosele yakalanmamak için çok özel bir nedenle yapacağı bir şey olmamasına rağmen tek tavsiye, karın içi basıncı arttırıcı Kabızlık gibi durumlarda çok uzun süre ayakta kalmalardan kaçınılmasında fayda olacaktır. Gerekirse bir süre slip denilen  külot giyilmesinde de fayda olacaktır.

 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.