Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Varikosel Ameliyatı Olanlar
Varikosel Ameliyatı Olanlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Varikosel Ameliyatı Olanlar :

Varikosel ameliyatı olanlar ya da olmayı düşünenler için bilinmesi gereken bir konu da varikosel ameliyat sonrası rahatsızlığın tekrarlama olasılığı olduğudur.Tabii bu olasılığı en aza indirmekte mümkündür.

Varikosel ameliyatı olanlar eğer mikro cerrahi yöntemini tercih etmişler ise rahatsızlığın tekrarlama olasılığı %1 lere kadar düşmektedir.Açık cerrahide ise bu olasılık %10-15 seviyelerindedir.

Yine varikosel ameliyatı olanlar ameliyat sonrasında takip için kontrole gitmelidir.Ameliyat sonrası hasta müdahalenin yapıldığı yumurtalık torbasında bir ödem ve şişlik görebilir.Bu durum ameliyat sonrasındaki 10-15 gün içerisinde geçecektir.

Ancak takipte esas amaç, Sperm yani semen denilen hücrelerin canlılığının sayısının artmış olup olmadığını takip edilmesidir. Bunu içinde 3 ile 6 aylık sperm analizleri (semen analizleri) yapılıp takibi buna göre izlenmelidir.

Tekrar varikosele yakalanmamak için çok özel bir nedenle yapacağı bir şey olmamasına rağmen tek tavsiye, karın içi basıncı arttırıcı Kabızlık gibi durumlarda çok uzun süre ayakta kalmalardan kaçınılmasında fayda olacaktır. Gerekirse bir süre slip denilen külot giyilmesinde de fayda olacaktır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emir Bulutiyi günler hocam bir konuda bilgi almak istiyordum. 4 yıldır çocuğum olmuyordu doktora baş vurduk sorun bende çıktı varikosel teshişisi konuldu sol yumurtalıklarad genişleme diye ameliyat dendi acaba ameliyat kesinmidir diye yorumlara bakıyordum sağolun bilginiz için.
  • Varikosel

    Ameliyatı

    Olanlar