Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Vajinal Mantar Tedavisi
Vajinal Mantar Tedavisi, vajinal mantarları kadınların hayatlarında az veya çokta olsa karşılaştıkları rahatsızlıklardandır. Eğer önlem alınmazsa bu rahatsızlık kötü sonuçlara yol açabilir. Bu konu hakkında detaylar için makalemizi okuyunuz.

Kadınların korkulu rüyası vajinal Mantar enfeksiyonu genellikle kaşıntı, genital bölgede yanma ve akıntı şikayetleriyle ortaya çıkıyor demiştir. Eğer şikayetleriniz sizi doktora götürecek kadar çok ise tedavi olma, ilaç kullanma zamanınız gelmiş demektir. Genital bölge enfeksiyonları tedavisi genellikle fitil, Krem ya da ağız yoluyla alınan ilaçlar ile geçiyor.

Doktorun uygun gördüğü ilaçlar kullanıldığında şikayetler bir iki gün sonra azalmaya başlıyor. Durumunuza uygun olarak doktorun size önereceği vajinal fitili, kremi ya da ağızdan alınacak ilacı düzenli kullanmanız halinde enfeksiyonun gerilediğini göreceksiniz. Hastalığı geçirenlere hayatlarını çekilmez hale getiren vajinal Mantar enfeksiyonu bazı tedbirler alınarak korunabilen bir hastalık türüdür.

Vajinal Mantar enfeksiyonundan korunma yollarından biri vajina bölgesini nemli ya da ıslak bırakmamaktır. Bu nedenle de sentetik iç çamaşırları kullanmaktan, çok dar pantolanlar giymekten uzak durulmalı. En sağlıklı ve rahat külotlar pamuklu olanlarıdır. Diğer yandan vajinal bölgenin temizliğine de dikkat edilmelidir. Fakat temizlik için çeşitli kimyasalları içinde barındıran kozmetik ürünler değil bu hassas bölge için üretilmiş doğal sabunlar tercih edilmelidir.

Diğer yandan vajinal Mantar enfeksiyonlarının en çok Yaz aylarında ortaya çıktığı unutulmamalı ve havuz, deniz sonrası kesinlikle ıslak mayo ve bikini ile dolaşılmamalı, oturulmamalıdır. Ayrıca klorun o bölgedeki mantarları aktifleştirdiğini unutmayarak, havuz sonrası mutlaka duş alınmalıdır. Kaşıntı, Cinsel organda yanma, sızlama, akıntı, kaşınmaya bağlı sıyrıklar oluştuysa biran önce bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulmalıdır.

Kronik Mantar enfeksiyonları

Bazı kadınlarda alt genital bölgede inatçı kaşıntılar meydana gelmiş ve bu kaşıntılar defalarca Mantar enfeksiyonu tanısıyla tedavi edilmeye çalışılmış olabilir. Kronik Mantar enfeksiyonu gerçekte çok ender görülen bir durumdur. İleri incelemelerde bu kadınların çoğunda dış genital bölgede gerçekte bir allerjik reaksiyon veya ciltte enfeksiyona bağlı olmayan bir dermatit durumu söz konusudur. Böyle bir durumda Mantar ilaçlarıyla belirtilerin geçirilmesi mümkün olamamaktadır.Sık sık Mantar enfeksiyonu geçiriyorsanız bu yazıyı da gözden geçiriniz

Trikomonas enfeksiyonu

Trichomonas Vaginalis kuyruklarıyla hareket eden ve vajinal ortamda kolaylıkla üreyerek vajinit yapabilen bu mikroskopik parazitin Cinsel yolla bulaştığı düşünülmektedir. Henüz yeterince kanıtlanmamış olmasına karşın ortak kullanılan tuvaletlerden, havlulardan ve iç çamaşırlardan, havuzdan da bulaştığı düşünülmektedir.Trikomonas vajinitinin en sık görülen belirtileri sarı, köpüklü, kötü kokulu bol Vajinal Akıntı ve sıklıkla vulvada (genital bölgenin dış kısmında) kaşıntıdır.Trikomonas vajiniti sıklıkla Gardnerella vajiniti ile birlikte bulunur.Tedavide fitil veya tablet şeklindeki ilaçlardan faydalanılır.

Trikomonas enfeksiyonu sıklıkla belirti vermeyen bir enfeksiyon türüdür. Mantarın aksine hiçbir şikayeti olmayan bir kadının muayenesinde tesadüfen saptandığında da mutlaka tedavi edilmesi önerilir. Bunun nedeni bu enfeksiyonun Cinsel ilişkide kolaylıkla diğer tarafa bulaşabilmesidir. Trikomonas enfeksiyonunun gebelik döneminde suların erken gelmesine ve erken doğum tehdidine neden olduğu da düşünülmektedir.

Trikomonas vajiniti Cinsel yolla bulaşan hastalıklar grubunda yer aldığından kadının eşinin de tedavi edilmesi önemlidir. Trikomonas enfeksiyonu taşıyan bir erkek çoğunlukla hiçbir hastalık belirtisi göstermez ve tek bir ilişkide bile enfeksiyonu eşine kolaylıkla bulaştırabilir. Enfeksiyondan korunmada Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunma önlemlerine uyulması çok önemlidir. Ortak kullanıma açık tuvaletlerde dikkatli olmak, iç çamaşır ve havlu gibi özel eşyaları başkalarıyla paylaşmamak ve temiz olduğundan emin olunmayan havuzlara girmemek uyulması gereken diğer kurallardır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Bitkisel Mantar İlaçları Genetal Siğil
 Genetal Siğil Tedavisi Genetik Siğil
 Genital Akıntı Genital Bölge Kaşıntı
 Genital Bölge Mantar Genital Bölge Mantar Tedavisi
 Genital Bölge Siğil Genital Bölgede Kaşıntı Tedavisi
 Genital Bölgede Kaşıntı Ve Akıntı Genital Bölgede Mantar
 Genital Bölgede Siğil Genital Bölgede Siğiller
 Genital Bölgedeki Akıntı Genital Bölgedeki Siğiller
 Genital Kaşıntı Genital Kaşıntı Tedavisi
 Genital Koku Genital Mantar
 Genital Mantar Belirtileri Genital Mantar Bitkisel Tedavi
 Genital Mantar Hastalığı Genital Mantar İlaç İsimleri
 Genital Mantar İlaçları Genital Mantar Siğil
 Genital Mantar Tedavisi Genital Mantar Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 Genıtal Sıgıl Genital Siğil Belirtileri
 Genital Siğil İlacı Genital Siğil İlaçları
 Genital Siğil Tedavi Genital Siğiller
 Genital Siğiller Nedir Her Siğil Hpv Midir
 Hpv Nasıl Tedavi Edilir Hpv Siğil
 Hpv Virüsü Kadın Hastalığı Mantar
 Kadın Hastalıkları Mantar Kadın Hastalıkları Mantar Tedavisi
 Kadın Mantar Hastalığı Kadınlarda Mantar Hastalığı
 Kadınlarda Mantar Tedavisi Mantar Bitkisel Çözüm
 Mantar Bitkisel Tedavi Mantar Bitkisel Tedavisi
 Mantar Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Mantar Enfeksiyonu İlaçları
 Mantar Enfeksiyonu Tedavi Mantar Enfeksiyonu Tedavisi
 Mantar Genital Bölge Mantar Hastalığı Bitkisel Tedavi
 Mantar Hastalığı Bitkisel Tedavisi Mantar Hastalığı Genital Bölge
 Mantar Hastalığı İlaçları Mantar Hastalığı İlaçları
 Mantar Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir Mantar Hastalığı Tedavisi
 Mantar Hastalığı Ve Tedavisi Mantar Hastalıkları Tedavisi
 Mantar İlaçları Mantar Kaşıntı
 Mantar Nasıl Tedavi Edilir Mantar Tedavi
 Mantar Tedavisi Mantar Tedavisi Bitkisel
 Mantar Tedavisi İlaçları Mantar Ve Tedavisi
 Rahim Kanseri Aşısı Siğil
 Siğil Doğal Tedavi Siğil Genital
 Siğil İlacı Siğil İlaçları
 Siğil Nasıl Tedavi Edilir Siğil Tedavi
 Siğil Tedavi Yöntemleri Siğil Tedavisi
 Siğil Ve Tedavisi Siğil Yakma
 Siğiller Vaginal Akıntı
 Vaginal Kaşıntı Vaginal Koku
 Vaginal Mantar Vajinal Mantar Tedavisi

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.