Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Vajinal Akıntı Çeşitleri
Vajinal Akıntı çeşitleri doğa ve doğal olmayan akıntılar olarak ikiye ayrılırlar. Aşağıdaki makalemizde bu akıntıların nedenleri, fizyolojik sürecine ait değerlendirmeler ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fizyolojik Doğal Olan Vajinal Akıntılar ;

Bu Vajinal Akıntı çeşidi her kadında bulunabilen ve olması herhangi bir sağlık sorunu olduğu anlamına gelmeyen vajinal akıntılardır. Bu akıntı çeşidi yumurta akına benzer bir yapıdadır ve genellikle kokusuzdur fakat bazı kadınlarda bazen ekşimsi bir kodu olacak şekilde bir Vajinal Akıntı olabilir bu akıntıların bir diğer özelliğide genelde yanma hissi uyandırmaz ve Cinsel ilişki sırasında acı verme durumu söz konusu değildir ve uzun süre boyunca devam edebilen akıntılardır.

Neden Kaynaklanıyor ?

Bu akıntılar zaman zaman normale göre çok fazla olabilir hatta bazı kadınlar bu akıntılardan dolayı kullandıkları ped ve iç çamaşırları devamlı ıslak olabilir. Genelde kadınlarda yumurlama döneminde akıntının kıvamı biraz daha sıvılaşma gösterebilir bu yumurtalama döneminde yumurtanın daha kolay dönlenmesini sağlayan bir durumdan kaynaklanıyor diyebiliriz.

Özellikle adet döneminde bazı kadınlarda Vajinal Akıntı daha çok koyulaşma gösterebilir hatta bu akıntılar vajinada belli bir kokuda yayılmasını sağlayabilirler bu adet dönemine etki eden hormonlarla alakalı bir durumdan kaynaklanır diğer bir taraftan hamile olan kadınlarda bu Hormon seviyeleri devamlı üst düzeyde olduğundan bu durum tüm hamilelik boyunca devam edebilir. Doğal olan akıntılar genel anlamda bu şekilde tanımlanabilir tabi bu durum bazı zamanlar farklılık gösterip çok ileriye giderse ve akıntının rengi ve tarzı çok farklılaşırsa direk bir uzman doktora görünmekte fayda vardır çünkü bu durum sağlıksız bir durumun habercisi olabilir.

Doğal Olmayan Vajinal Akıntılar;

Vajinal enfeksiyonlara bağlı olarak gelişebilecek vajinal akıntılar doğal akıntılara göre biraz daha farklılıklar gösterir ve bu gibi durumlarda doğrudan bir uzman doktora görünmek her zaman yararınıza olacaktır. İsterseniz birazda doğal olmayan akıntılardan ve bunların sonuçlarından bahsedelim eğer vajinanızda oluşan akıntı
*Süte benzer beYaz bir akıntı

*Yeşil yada sarıya benzer bir renkte ise

*Et suyuna benzer bir yapıda ise* Kanlı bir akıntı ise

*Yada kötü kokulu bir akıntı mevcutsa

Bu durum bir hastalık belirtisidir ve bu akıntılar beraberinde yanma, kaşıntı, idrarda yanma, Cinsel ilişki ile beraber acı hissi, kanama, vajinada şişlik gibi durumları ortaya çıkarabilir bu tarz bir durumda vajinada bir enfeksiyon olma ihtimali çok yüksektir ve uzman bir doktora başvurarak bir vajina kültürü yaptırmak iyi olacaktır. Enfeksiyon haricinde bu durumlara sebebiyet verecek durumlarda olabilir bunun için mutlaka ki doktorunuza görünmeniz gerekecektir.

Akıntılara Sebebiyet Verecek Durumlar:

Birazda akıntılara sebebiyet verecek durumlardan bahsedelim aslında vajinal akıntılara sebebiyet veren en önemli nedenlerden biri de vajinal temizlikten kaynaklanır özellikle Cinsel ilişki ve adet döneminden sonra bilinçsizce yapılan vajina içi yıkama geleneği çok risklidir bu tarz durumlardan sonra vajinanın dış kısmı silinmesi gerekirler malesef ülkenizde vajina içini yıkama geleneği de vardır bu hareket malesef çok yanlış bir harekettir ve kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Bunun dışında giyilen çamaşırın devamlı değiştirilmesi ve doğal ürünlerden üretilmiş kumaşlardan yapılmış çamaşırlar giyilmelidir. Banyo, havuz, tuvaletler gibi ortak kullanım alanlarında temizliğe çok dikkat edilmeli vücudunuzu rahatsız edecek kadar dar elbiseler giyilmemelidir.

Unutulmamalıdır ki bir miktar Vajinal Akıntı olması çok doğaldır hatta akıntı olmayıp kuruluk olursa buda bir hastalık belirtisidir kadınların en çok dikkat etmesi gereken şey kişisel temizliğe dikkat etmeleri ve vajina içini yıkamamalarıdır. Biraz daha dikkat ve özen her zaman daha mutlu bir sağlık demektir.

Akıntı vajinada ve değdiği yerlerde Kaşıntı yapıyorsa bu vajinal Mantar habercisidir.

Sevgili arkadaşlarım, vajina tıpkı vücudumuzun diğer bölgeleri gibi bakım, temizlik ve daha çok hijyen ister. Saten, ipeksi çamaşırlar giymekten kaçının, kesinlikle çamaşırınız pamuklu olmalı, Kaşıntı gibi bir durumda asla dar şeyler giymeyin, eğer evdeyseniz çamaşırınızı çıkartın uyuyun. Vajinanızı çok sıcak suyla ve sabunla yıkamaktan kaçının. Vajinal şampuanlar var, hem tıbbı şampuanlar hemde kozmetik vajina laşmpuanlar var, vajina temizliğinde bu şampuanları kullanın. Vajinal rahatsızlıklarınızı asla göz ardı etmeyin ve çok kısa bir zaman içersinde uzman dokdora görünün.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Akıntı Kaşıntı Akıntı Ve Kaşıntı
 Akıntı Ve Koku Beyaz Akıntı
 Beyaz Akıntı 2 Beyaz akıntı 3
 Genital Akıntı Genital Akıntı Nedenleri
 Genital Akıntılar Genital Bölge Mantarları
 Genital Bölgede Akıntı Genital Bölgede Kaşıntı Tedavisi
 Genital Bölgede Kaşıntı Ve Akıntı Genital Kaşıntı
 Genital Kaşıntı Tedavisi Genital Mantar Hastalığı
 Kadınlarda Beyaz Akıntı Kanlı Akıntı
 Kokulu Akıntı Kokulu Akıntı Tedavisi
 Kötü Kokulu Akıntı Mantar Hastalığı Belirtileri
 Mantar Hastalığı Genital Bölge Mantar Hastalığı Nedenleri
 Mantar Hastalığı Tedavisi Mantar Hastalığı Ve Tedavisi
 Mantar Hastalık Peniste Akıntı
 Vaginal Akıntı Vaginal Akıntılar
 Vaginal Hastalıklar Vaginal Kaşıntı
 Vaginal Koku Vaginal Kuruluk
 Vajina Akıntısı Vajina iltihabı
 Vajinal Akıntı Vajinal Akıntı Bitkisel Çözüm
 Vajinal Akıntı Çeşitleri Vajinal Akıntı İçin İlaç
 Vajinal Akıntı Kahverengi Vajinal Akıntı Kaşıntı
 Vajinal Akıntı Koku Vajinal Akıntı Nasıl Geçer
 Vajinal Akıntı Nedir Vajinal Akıntı Renkleri
 Vajinal Akıntı Tedavi Vajinal Akıntıda Kan
 Vajinal Akıntılar Vajinal Akıntının Artması
 Vajinal Akıntının Bitkisel Tedavisi Vajinal Akıntının Kahverengi Olması
 Vajinal Akıntının Kesilmesi Vajinal Akıntının Kokması
 Vajinal Akıntının Nedenleri Vajinal Akıntının Sebepleri
 Vajinal Akıntının Tedavisi Vajinal Akıntıya Bitkisel Çözüm
 Vajinal Mantarlar

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.