Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Vajinadaki Kaşıntı
Vajinadaki Kaşıntı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Vajinadaki Kaşıntı : Vajinada kaşıntı neden olur, vajinada kaşıntının tedavisi nasıl yapılır, vajinadaki aşırı kaşıntının sebep olduğu hastalıklar nelerdir. Vajina kaşıntının tedavi yöntemleri ve kaşıntıyla ilgili tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.... Konunun detaylarına sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz..

Her kadının hayatın da mutlaka bir defa da olsa başına gelmiştir vajinal kaşıntı. Tedaviye çok çabuk cevap veren bu rahatsızlık, eğer ki zamanında tedavi edilmezse kadın hayatını kabusa çevirmeye yetiyor. Vajinal kaşıntı ve nedenleri, nelermiş gelni hep birlikte öğrenelim.

Vajinal kaşıntı ve nedenleri farklı olabilir. İşte birkaç yaygın: bazı ürünlerde kimyevîler tahriş veya kaşıntıya neden olabilir alerjik reaksiyon vardır. Bu tür ürünler çamaşır deterjan ve kumaş yumuşatıcısı; banyo sabunları ve deodorants; merhem kremler ve lotions; vajinal douches ve köpükler ve reçel ilişki sırasında kullanılan içerir.

Vaginal enfeksiyonlar, özellikle vajinal mantar enfeksiyonu, sık vajinal kaşıntı gibi yoğun belirtilere neden. Vajinal mantar enfeksiyonları ortak nedenleri antibiyotik veya hapları, Cinsel ilişki ve kullanımı (veya prezervatif kullanımı olmadan), adet, hamilelik, şeker hastalığı ve zayıflayan bir Bağışıklık Sistemi vardır. Diğer vajinal enfeksiyonlar ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar (STDs) de dahil olmak üzere bakteriyel vaginosis (BV), Genital Herpes, trichomoniasis ve kasık biti de sorumlu olabilir.

Kadın, da kaşıntı ile birlikte, vajinal koku ve enflamasyon vajinal akıntı karşılaşabilirsiniz vajina iltihabı vaginitis var. Vaginitis sık henüz ergenlik ulaşmış değil kız oluşur; ancak STDs dışarı kural ve önemli olup cinsel taciz oluştu belirleyin. Stres vajinal kaşıntı gibi birçok sağlık koşullarının geliştirilmesi için sık katkıda bulunuyor. Eğer azaltmak veya vajinal kaşıntı önlemek Mayıs teknikleri rahatlatma bazı stres öğrenme stres yaşanıyor demektir. Perimenopausal kadınlar ve menopoz sonrası yaklaşırken-menopoz yıl sık vajinal kaşıntı deneyim. Menopoz ilgili vajinal kaşıntı genellikle birlikte vajinal kuruluk ile oluşur. Mümkündür, ancak daha az yaygın Diğer vajinal veya vulvar kaşıntıya neden olur ve diğer cilt koşullardan biri veya precancerous olmayabilir Mayıs Durum ve pinworms - öncelikle bozar şart içerir çocuk. hemen eğer vajinal kaşıntı şiddetli karın veya alt karın ağrısı ile ve / veya ateş doktorunuza bildirin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Serap Akınvajınal bolgede kasıntı var genıtal mantar olacagını dusunuyorum. bunu farklı nedenlerı olabılırmı. ne gıbı onlemler almak gerekebılır. ya da evde yapabılecegımız bır kur var mıdır? ıyı gunler kolay gelsın
  • Vajinadaki

    Kaşıntı