Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Uyuz Bitkisel Tedavi
Uyuz böceğinin bulaşarak deri altına girmesi neden olur. Hastalığın en tanıtıcı özelliği, çok rahatsız eden kaşıntıdır. Hastalık etkeni doğrudan dokunmayla bulaşır. Deride ½ cm. boyunda tüneller açan uyuz böceği deri ucunda ufak bir sivilceyle birlikte, küçük bir nokta şeklinde, gözükür. Bu tünellere, parmak kenarlarında, bileklerde, peniste rastlanabilir. Penisteki tüneller Frengi yarasıyla karıştırılmamalıdır.

Dişi böcek, bu tüneller içine yumurtalarını bırakır böcekler ıslandıkları zaman, deri yüzeyinde gezinir ve özellikle deri ısındığı zaman şiddetli kaşıntıya yol açarlar. (Böceklerinin yumurtadan çıkmasıyla, erişkin hale gelmesi arasında, yaklaşık bir hafta süre vardır). Bu kaşıntıdan ötürü, hastanın el bilekleri, dirsekleri, beli, koltuk altları, seks organları ve sırtında septik Kaşıntı izleri bulunur.

Öneriler: Bol miktarda taze aynısefa otu (sapları) yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserle ezilerek ve bir tülbent yardımıyla süzülerek özsuyu çıkarıldıktan sonra tüm vücuda sürülerek kullanılır.

.Bir adet muz ile bir Kahve fincanı limon suyu iyice karıştırılıp merhem haline getirildikten sonra uyuz olan bölgeye sürülerek kullanılır.
.Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç bakla katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek tüm vücuda sürülerek kullanılır.
.Ilık bir Banyo alındıktan sonra bir litre sirkenin içine bir silme yemek kaşığı şap katılarak iyice karıştırılır. Bu karışımın içine daldırılan lahana yaprakları ile tüm vücut silinir.
.İki avuç ince kıyılmış Ceviz Yaprağı yarım kova (2,5 lt.) soğuk suyun içine katılıp on iki saat bekletilip ertesinde ısıtılarak Banyo suyuna süzülerek ilave edilir ve her gün yirmi dakika boyunca Banyo yapılır. Bitki 2-3 Banyo daha kullanılabilir.
.Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
.Bol miktarda taze söğüt yaprağı yıkanıp temizlenip nemli halde mikserle ezilerek ve bir tülbent yardımıyla süzülerek özsuyu çıkarıldıktan sonra tüm vücuda sürülerek kullanılır.
.Bir litre suyun içine havanda dövülerek iyice ezilmiş olan bol miktarda Sarımsak kaynatılıp elde edilen su süzülüp tüm vücuda sürülür.
.Bol miktarda bir yıllık pelin (körpe yaprakları) yıkanıp temizlenip nemli halde mikserle ezilerek ve bir tülbent yardımıyla süzülerek özsuyu çıkarıldıktan sonra tüm vücuda sürülerek kullanılır.
.Bir litre sirkenin içine iki baş soğan küçük parçalar halinde doğrandıktan sonra on iki saat kadar bekletilip ardından süzülerek söz konusu uyuzlu bölgelere sürülür.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.