Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Uyurken Terleme

Uyurken terleme vücut yapısının normal çalışma düzeninde yer alan olağan bir durumdur.  Hava ısısının artmasıyla veya üzerimizdeki kalın giyisilerle uyumakda terlemeyi arttıran sebepleri arasında yer almaktadır.

Peki bunlara dikkat ettiğimiz halde uyurken aşırı şekilde terleme sorunumuz devam ediyorsa;

Uyurken terleme yapan hastalık nedenleri şunlardır:

1.Menopoz: menopozdaki kadınlarda gece terlemeleri sık olur. Menopoza girmeden önceki dönemde de bu durum ortaya çıkabilir.


2.Nedeni Bilinmeyen Terlemeler: Bazı kişilerde tüm araştırmalara rağmen gece terlemelerinin nedeni ortaya konamaz. Buna idiyopatik terleme denir.

3.Bazı Enfeksiyonlar veAteşli Hastalıklar Terleme yapar. Tüberküloz (verem) gece terlemesi yapar. Ayrıca kalp zarı iltihapı (endokardit), kemik iltihapbı (osteomyelit), vücutta bununan abseler ve iltihaplar da gece terleme yapar.

4.Bazı Kanserler Gece Terlemesi yapar: Lenfoma gibi. Terleme ve izah edilmeyen kilo kaybı, lenf bezi büyümeleri olabilir.

5.Bazı İlaçlar Terleme yapar: Psikolojik hastalaıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar (Antidepressan ilaçlar) , aspirin, novaljin, niasin, tamoksifen (Meme Kanseri ilacı) , hidralazin (tansiyon ilacı), viagra, kortizon ilaçları terleme yapabilir

6.Şeker Düşüklüğü yani Hipoglisemi gece terleme yapar

7.Zehirli Guatr yani hipertiroidi gece terlemesi yapar

8.Feokromasitoma ve karsinoid tümör hastalarında da gece terlemesi olabilir.

9.Uyku Apnesi

10.Şeker Hastalığı gece terleme yapar.

11.Ürik Asit yüksekliği terleme yapar

12.Alkol çok alanlarda terleme olur

13.Bazı nörolojik hastalıklar, inme, Felç durumunda terleme olabilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.