Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm
Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm :

Geceleri uyku problemleriniz varsa düzenli uyku uyuyamıyorsanız aşağıdaki makalemizi okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.Uyumak bazı insanlar için oldukça zorlu işe dönüşüyor.Oysa uyumak insanın bütün gün boyunca biriktirdiği yorgunluğu ve stresi gidermesi bir anlamda insanın şarj etmesi durumudur.Uykusunu iyi alamayan insan diğer güne kötü başlar.

Ve o gün boyuncada yaptığı hiç bir işe konsantre olamaz.Kısacası uyku sorunu tüm gününü mahvedebilir.Unutmayın ki uykunuzu iyi almak sağlık açısındanda önem taşır.Uyku düzeni bozuk kişiler adeta hastalıklara davetiye çıkartırlar.Bu yüzdendir ki rahat ve deliksiz uyumak insan için önemlidir. Uykusuzluk nedenleri

Uykusuzluğa yol açan çeşitli sorunlar vardır.Psikolojik etmenler uykusuzluk sorununa yol açan en başlıca faktörler arasında yer alır.Örneğin devamlı stresli ruh haline sahip olan,huzursuzluk yaşayan kişilerin uyku sorunu yaşaması oldukça doğaldır.Bunun dışında fazla kahve,çay gibi uykuyu kaçıran içeceklerin tüketimide rahat uykuyu engelleyebilen etmenlerdir.

Gece geç saatlerde yemek yenmesi hazımsızlığa yol açabileceğinden dolayı yine uykuyusuzluğa neden olabilecek durumlardandır.Yukarıda sayılan uykusuzluk nedenleri daha da artırılabilir.Uykusuzluğa neden olan çok fazla neden bulunur.Bunlar kişiden kişiye farklılık gösteren olgulardır.


Suna Dumankaya Uyku Sorunu Bitkisel Çözüm

*Eğer hazımsızlık sorunundan dolayı uykusuzluk yaşıyor iseniz rezeneyi çay gibi demleyip içtiğiniz zaman rahat bir uyku çekebilirsiniz.

*Alternatif olarak rezene,Biberiye ve Funda yapraklarının karışımından elde edilerek yapılacak çayda yine hazımsızlığı çözer ve uyumayı kolaylaştırır.

*Stres,sinir sisteminden ki bazı sorunlardan ötürü uykusuzluk yaşıyorsanız Melisa çayı yaparak içebilirsiniz.Bu rahatlamanızı sağlayarak rahat uyumayı sağlar.

Uyku sorunu yaşamamak için uykusuzluğa neden olan faktörlerin iyi irdelenmesi gerekir.Bunu teşhis edip bulduğunuzda ek birşeyler yapmadan uyku sorunu kendiliğinden yok olacaktır.Asitli içecekler,mayalı gıdalar ve hazmedilmesi zor besinler uyku sorununa yol açan en temel etmenler arasında yer alır.Bunlardan uzak durulduğunda uyku sorunu yaşama ihtimaliniz bir hayli azalmış olacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kamil Sonerkolay gelsin hocam uzun süredir çektiğim uyku sorunları var. uyku ilacı kullanmak istemiyorum şöförüm dikkat dağınıklığına neden oluyormuş bu yüzde daha hafif yan etkisi birşeyler kullanbilirmiyim tavsiyeniz varmı?
  • Uyku

    Sorununa

    Bitkisel

    Çözüm