Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Ürtiker Neden Olur

Ürtiker Neden Olur,ürtiker (kurdeşen) hastalığının tedavisi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Ürtiker hastalığının tedavisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kurdeşen vücudun herhangi bir yerinde gruplar halindeoluşan, soluk kırmızı renkli kabarıklıklardır. Bu döküntü bir kaç saat içinde geriler. Eski bir döküntü solarken yerine yenileri çıkabilir.

Boyutları bir kalem arkası büyüklüğünden, bir tabak büyüklüğüne kadar değişebilir ve birleşerek büyük alanlar oluşturabilirler.

Genellikle kaşıntılıdır, fakat yanma ve batma hissi de olabilir. Ürtiker kan plazmasının derideki küçük damarlardan dışarı çıkması sonucu oluşur. Bu duruma Histamin denen kimyasal maddenin salgılanması neden olur.

Histamin mast hücresi dediğimiz hücrelerden salgılanır. allerjik reaksiyonlar, yiyeceklerin içinde bulunan bazı kimyasal maddeler ve bazı ilaçlar Histamin salınımına neden olabilir. Bazen ürtikerin neden oluştuğu saptanamayabilir.

kurdeşen Tedavi nedenin tedavisidir.

Önerilen Bitkisel Tedavi: İki avuç dolusu Ebegümeci 5 litre suya koyularak bir gece boyunca bekletilip ardından ısıtılır ve Banyo suyuna karıştınlarak Banyo yapılır.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze Defne Yaprağı ve havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı defne tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.

* İki su bardağı dolusu çıban otu, (çiçek salkımlarının sap­ları) mikserden geçirilerek sıkıldıktan sonra elde edilen özsuyu, söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.

* İyice kıyılmış iki tatlı kaşığı hünnap yaprağı bir litre su ile birlikte kaynatılıp süzüldükten sonra sabah ve akşam birer su bardağı içilir.
* Bir litre suyun içine birer Kahve fincanı Papatya çiçeği ve hünnap katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Küçük bir cezvenin içine bir bardak su ve havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı kaşığı ayva tohumu katılıp kayna­tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu bölge günde, iki kez sa­bah ve akşam yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir miktar taze Sinir Otu yaprağı iyice yıkanıp temizlen­dikten sonra nemli halde mikserle ezilip suyu çıkarılır ve bu su söz konusu bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir adet soyulmuş muz ezildikten sonra üzerine bir su bardağı limon suyu ilave edilerek iyice karıştırılıp söz konusu bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyile­şinceye kadar devam ettirilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar Öküzgözü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yı­kanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir miktar taze kırlangıç otu mikserle ezilip suyu çıkarıl­dıktan sonra bu su söz konusu bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir miktar taze yoğurt otu mikserle ezilip suyu çıkarıldık­tan sonra bu su söz konusu bölgeye günde iki kez, sabah ve ak­şam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir miktar taze menekşe mikserle ezilip suyu çıkarıldıktan sonra bu su söz konusu egzamalı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir miktar taze Lavanta çiçeği mikserle ezilip suyu çıkarıldık­tan sonra bu su söz konusu egzamalı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir su bardağı zeytinyağı ile bir Kahve fincanı Funda ka­rıştırılıp, güneş görebileceği bir yerde bir hafta bekletildikten sonra söz konusu bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürü­lür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir su bardağı kaynar suyun içine birer çay kaşığı ince kı­yılmış taze ısırgan yaprağı ve çıban otu (çiçek salkımlarının saplan) katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez. sabah ve akşam olmak üzere içilir. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir Kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı asitborik mer­hem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu egzamalı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyile­şinceye kadar devam ettirilir.

* Birer su bardağı zeytinyağı ile çiğ Süt iyice karıştırıldık­tan sonra söz konusu bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam etti­rilir.

* Yarım Kahve fincanı yumşatılmış tuzsuz tereyağı ile bir tatlı kaşığı kına iyice kanştınlıp söz konusu bölgeye günde iki kez. sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Akut Ürtiker Tedavisi Alerjik Ürtiker
 Bebeklerde Ürtiker Çocuklarda Ürtiker
 Dabaz Tedavisi Dermografizm Tedavisi
 İbrahim Saraçoğlu Ürtiker Tedavisi Kolinerjik Ürtiker Tedavisi
 Kronik Ürtiker Nasıl Tedavi Edilir Kronik Ürtiker Nedir
 Kronik Ürtiker Tedavisi Kurdeşen Belirtileri
 Kurdeşen Belirtileri Kurdeşen Belirtileri
 Kurdeşen Bitkisel Tedavi Kurdeşen Bitkisel Tedavisi
 Kurdeşen Bulaşıcımıdır Kurdeşen Dökmek
 Kurdeşen Hastalığı Kurdeşen Hastalığı Nedir
 Kurdeşen Hastalığı Tedavisi Kurdeşen Hastalığının Tedavisi
 Kurdeşen Hastalığının Tedavisi Kurdeşen İlaçları
 Kurdeşen Nasıl Tedavi Edilir Kurdeşen Neden Olur
 Kurdeşen Nedenleri Kurdeşen Nedir?
 Kurdeşen Nedir Tedavisi Kurdeşen Sebepleri
 Kurdeşen Tedavi Kurdeşen Tedavisi
 Kurdeşen Tedavisi Kurdeşen Tedavisi
 Kurdeşen Tedavisi Varmı Kurdeşen Ürtiker
 Kurdeşen Ve Tedavisi Kurdeşenin Bitkisel Tedevisi
 Kurdeşenin Nedenleri Kurdeşenin Tedavisi
 Soğuk Ürtükeri Soğuk Ürtükeri Tedavisi
 Ürtiker Ürtiker Alerji
 Ürtiker Belirtileri Ürtiker Bitkisel Tedavi
 Ürtiker Bitkisel Tedavi Ürtiker Bitkisel Tedavisi
 Ürtiker Dökmek Ürtiker Hastalığı
 Ürtiker Hastalığı Tedavisi Ürtiker Hastalığının Tedavisi
 Ürtiker İlaçları Ürtiker Kortizon Kullanımı
 Ürtiker Kurdeşen Ürtiker Kurdeşen Nedir
 Ürtiker Kurdeşen Tedavisi Ürtiker Nasıl Geçer
 Ürtiker Neden Olur Ürtiker Nedenleri
 Ürtiker Nedir? Ürtiker Sebepleri
 Ürtiker Tedavi Ürtiker Tedavi Yöntemleri
 Ürtiker Tedavisi Ürtiker Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 Ürtikerde Beslenme Ürtikerde Kullanılan İlaçlar
 Ürtikerden Kurtulan Varmı Ürtikerden Kurtulmak
 Ürtikerden Nasıl Kurtulurum Ürtikeri Tetikleyen Gıdalar
 Ürtikeri Tetikleyen Gıdalar Ürtikerin Belirtileri
 Ürtikerin Bitkisel Tedavisi Ürtikerin Nedenleri
 Ürtikerin Sebepleri Ürtikerin Semptomatik
 Ürtikerin Tedavisi Ürtikerin Zararları

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.