Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ürtiker Bitkisel Tedavi
Ürtiker Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ürtiker Bitkisel Tedavi

İbrahim Saraçoğlu Kurdeşen İçin Bitkisel Çözüm: Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü

Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice ezdikten sonra günde iki defa (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için. Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında etkilidir.

Ömer Osman Korkmaz Kurdeşen Bitkisel Tedavi

Bir tutam eğrelti otunu elinizde ufalayın. Suyun içine katın. Ayva ağacının dibinden bir avuç toprak alıp ,o suyun içine ilave edin. Bu su ile haftada 3 kere banyo yapın.

Kurdeşen İçin Şifalı Bitkiler ( Dr. James A. Duke- Yeşil Eczane kitabı)

Doğal antihistaminler: Papatya , yabani mercanköşk, sedefotu, fesleğen, ekinezya, rezene, incir, ginko, greyfurt, çarkıfelek çiçeği, tarhun, çay, kekik ve civan perçemi doğal antihistamin içerirler.

bünyelerde bu tip reaksiyonlar oluşturabilir; fakat bir de papatyanın içerdiği antihistaminik bileşiklere bakın: Apigenin, Bazı bitki uzmanları, papatyanın histamin alerjisi reaksiyonlarına yol açabildiğine dikkat çekiyorlar.

Kurdeşen İçin Bitki Çayı

Fesleğen, papatya, rezene, yabani mercanköşk, tarhun ve çaydan oluşan bir karışımın çayını yapabilirsiniz. Bu bitkisel karışımla hazırladığınız çayın birkaç bardağını banyo suyunuza dökmenizi ya da kompres yapmanızı tavsiye ederim. Tabii içecek olarak da kullanabilirsiniz. Antihistaminikler vücudunuzun içinde de dışında olduğu kadar yararlı olacaklardır.

Kurdeşen İçin Faydalı Bitkiler

Maydanoz (Petroselinum crispum): Yapılan bir bilimsel araştırma, maydanozun histamin salgılanmasını engellediğini ortaya koymuştur. Eğer kurdeşen olduysanız, bir parça maydanozun suyunu sıkıp havuç ya da domates gibi sebze sularıyla karıştırıp için.

Domuzotu (Amaranthus): Dr. John Heinerman‘a göre domuzotu tohumlarından yapılmış bir çay, kurdeşen, egzama ve Sedef yaralarını yıkamak için kullanabileceğiniz harika bir solüsyondur. Bu çayı yapmak için 750 mi. kaynar suya iki çay kaşığı domuzotu tohumu atıp, 15-20 dakika dinlenmeye bırakmanız yeterli olacaktır.

Zencefil (Zingiber officinale): Kanadalı herbalist Terry Willard, bir yiyecek alerjisi nedeniyle kurdeşen olduğunda, 250 gr. zencefili büyük bir kaseye doldurduğu 4 litre suya koyup beş dakika beklettikten sonra, elde ettiği solüsyonu banyo küvetine döküp içine girmiş. Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra, bir süngere döktüğü papatya çayı ile bütün vücudunu temizlemiş. “Her zaman işe yaradı,” diyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ürtiker

Bitkisel

Tedavi