Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Uçuk İlacı
Uçuk İlacı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Uçuk İlacı : Pensiklovir virüslere karşı savaşan (antiviral) bir ilaçtır. Pensiklovir uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatır ve böylece vücut enfeksiyon ile savaşabilir. Pensiklovir topikal aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:Pensiklovir topikal burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Pensiklovir topikal‘i size Reçete edilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir.

Pensiklovir topikal tedavisine, belirtiler (ilgili bölgelerde karıncalanma hissi, yanma, kabartı gibi) fark edildiğinde olabildiğince çabuk başlanmalıdır.

Pensiklovir topikal‘i uygularken virüsü vücudun farklı bölgelerine veya başkalarına bulaştırmamak için eldiven giyiniz veya pamuklu çubuk (kulak çubuğu) kullanınız.

İlacın burnunuzun içine, gözlerinize ve kenarlarına veya ağzınıza temasından kaçınınız. İlacın kaza ile bu bölgelerden birine teması halinde ilgili yüzeyi bol su ile yıkayınız.

Uçuk enfeksiyonları bulaşıcıdır ve Pensiklovir topikal tedavisi sırasında dahi hastalığı diğer kişilere bulaştırabilirsiniz. Enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınınız. Enfeksiyonu farklı bölgelere ve başka kişilere bulaştırmamak için ellerinizi sık sık yıkayınız.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Uçuk

İlacı