Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Uçuğa Diş Macunu
Uçuğa Diş Macunu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Uçuğa Diş Macunu: Günümüzde birçok insanın sorunu olan konulardan birisi de uçuktur. Uçuk genellikle dudakta çıkmakla birlikte burun deliklerinin etrafında da çıkabilmektedir.

Uçuğun çıkma sebeplerinden birisi de gece rüyada görülen kabuslardır. Ayrıca Grip olunduğu zaman çıkan ateş sonucunda da uçuk çıkabilme ihtimali vardır.

Özellikle öğrencilerin sınav zamanlarında uçuk çıkma ihtimalleri yüksektir:) buna ben de dahil olmak üzere Stres sonucu uçuk çıkma olasılığı fazladır. Ayrıca denize girildiği zaman eğer hassas bir cilde sahipseniz dudaklarınız mikrop kapabilir ve bu durumda da uçuk çıkabiliyor. Bu durum ben de gerçekleşmişti.

Uçuğun bulaşıcı olduğunu unutmayalım. Uçuğu olan bir kişinin kullandığı çatal,kaşık,bardak,havlu gibi kişisel eşyalarını kullanmamalı dikkat etmeliyiz. Uçuğun kabuğuyla oynanmamalıdır.

Uçukta oluşan kabuk yolunduğu zaman uçuğun geçme süresi daha da uzamaktadır. Bu durumlara dikkat edilmelidir.

Şimdi de uçuğu geçirmenin yollarına değinelim. Uçuk tam anlamıyla çıkmadan kendini belli eder. Dudakta hafif bi kızarıklık ve yanma olur.

Bu durumda eczaneden aldığımız bir uçuk ilacını sürebiliriz veya benim de uygulamış olduğum bir yöntem olan uçuğun fark edildiği anda diş macunu sürmek.

Evet arkadaşlar bu diş macunu ciddi anlamda işe yarıyor denemenizi tavsiye ederim. Uçuğu geçirmenin diğer bir yolu da geleneksel hale gelen uçuğun çıktığı bölgeye ruj sürmektir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yakup Cıftcıdudagımda bır suredır ucuk vardı. ve ucuk gecme asamasında ama sankı ız bırakacakmıs gıbı koyuluk var dudagımda yara ızı kalsın ıstemıyorum bana yardımcı olursanız cok mutlu olurum. tesekkurler.
  • Uçuğa

    Diş

    Macunu