Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Tüp Bebekte Kanama
Hastalığınız hakkında merak ettiklerinizi uzmanımıza sormak için tıklayın, hemen cevaplasın.

Genel Bilgiler

    Mikroenjeksiyon veya tüp bebek tedavisindeki en önemli ip ucu kendi kendinizi şımartmaktır. Çok stresli bir tedaviye başlıyosunuz bunu yenmek için size yararı dokunabilecek herşeyi yapabilirsiniz.
    Tedavide kullanacagınız ilaçlar konusunda nerde ve ne zaman alacağınıza önceden karar verin ve olası haberleşme bilgilerini temin edin. Bu bilgiler özellikle döllenme ve gebelik testi gibi önemli günlerde çok önemli olabilir
    Bu stresli ve zor günlerde herşey istediginiz gibi gitmeyebilir. Yanınızda eşinizi veya en yakın arkadaşınızı bulundurmak faydalı olur
    Transferden önce bile istirahat çok önemlidir . Yumurtaların gelişimi için büyük bir enerji ve çaba gerektigini düşünerek dinlenmeyi ihmal etmeyin
    Sizi tedavi eden işlemlerinizi yürüten ekip hakında bilgi edinin ki farklı bir hasta olduğunuz fark edilsin .
    Tüp bebek merkezinde bir veya iki arkadaş edinin faydalı olabilir
    Randevularınızda yanınızda kitap yada vakit geçirecek herhangi birşey bulundurun belki bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.
    Asıl embriyo transferinden önce sanal transfer yapıp yapmadıklarına dikkat edin . Zira bu bir oyun degildir rahminizin derinliğini dolayısıyla gercek embriyoyu nereye koyacaklarını bilmek için bu işlem gerekli ve önemlidir.
    Daha rahat olmak için yada bu işlemler esnasında kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilecek ne varsa onu yapabilirsiniz (şekerleme arkalık yastık sevdiğiniz yiyecekler kısaca kendinize iyi bakın)
    Tavsiye etmiyoruz cok az alkol yumurta gelişimini olumsuz etkilemeyebilir ama çok az Kahve yumurta gelişimini olumsuz etkileyebilir . Kahveden kesinlikle uzak durun.
    Son gelişmeleri içeren infertilite ile ilgili bir kitap satın alın gelişmeleri izleyin ve tüp-bebek mikroenjeksiyonla ilgili önceden bilgi edinin. Hergün yeni bir gelişme olduğunu unutmayın.
    İşlemler hakkında doktorunuza sürekli sorular sorun sayılar neyi ifade ediyor öğrenin. E2 ve döllenme rapor v.s. sonuçlarının bir fotokopisini alın kendi dosyanızda saklayın.
    Ne kadar çok şey bilirseniz sizinle o kadar çok ilgilenip daha çok paylaşacaklardır. Size zaman ayıracaklardır.
    Sizinle aynı konumda olan (faktör dönem v.s.) bir tüp bebek hastası ile tanışın ve hikayelerinizi paylaşın bu size rahatlık sağlatabilir.
    gebelik testi öncesi günleri için esnek ve hafif bir program yapın ve uygulayın
    Tedvide doğum öncesi vitamini almaya başlayın en azından üç ay öncesinden başlayarak günlük 400 mcg folik asid almaya başlayabilirsiniz bu miktar uzmanların gebelik sırasında önerdikleri 800 mcg lik miktara bakılarak uygun oldugu düşünülebilir.
    Bazı merkezler aşırı uyarılmadan korunmak için yüksek protein düşük tuz potasyum ihtiva eden diyetin faydalı olacagına inanıyorlar .(aşırı uyarılma kaçınılması gereken bir durumdur)
    Tedavi sırasında aldıgınız ilaçlardan dolayı biraz kilo alabilirsiniz ve şişkinlik olabilir gebe kaldıgınız zaman bu durumun hiç bir önemi kalmayacaktır.
    Yumurtaların uyarılması sonucunda bazı hanımlar kendilerini cok rahatsız hissedebilirler ve acı duyabilirler föliküllerin gelişimini olumsuz etkiliyebileceginden dar giysiler giymeyin askine geniş elbise giyinin faydası olacaktır.
    Tedavi sırasında ilaçlar ve diger uyarma işlemleri kabızlıga yol açabilir. Yumurta toplanma gününe yaklaşırken bunun için önlem alın
    Eşinizle onun rolü hakkında konuşmayınız zira bu tartışma onu aşırı strese sokup probleminizin çözümünü daha da zorlaştırabilir
    Eğer bu sizin ilk tüp-bebek yada mikroenjeksiyon denemenizse özelliklede kaliteli embriyolarınız oluştuysa transfer edilecek embriyo yada blastokist sayısı için muhafazakar olun (bir fazla transfer isteyin).cünkü daha sonra döllenebilme sorunu yolunuzda engel teşkil edebilir.
    Eger birden fazla tüp bebek deneme başarısızlığı yaşadıysanız özelliklede doktorunuz protokol değişikliği yapmayı düşünmüyorsa siz düşünün doktorunuzu ve tedavi merkezinizi değiştirmeyi.
    Şunu hiç unutmayın; hiç bir deneme biribirinin aynısı degildir. Aynı merkezde aynı protokol uygulansa bile sonuçlar biribirinin aynısı olmayabilir.(yumurta embriyo sayısı kalitesi v.s.) Bu durum sizi endişelendirmesin.
    Bazı merkezlerde başarı şansını artırmak için embriyo reddini önleyen bazı ilaçlar kullanıyorlar bunun sizin merkezinizde kullanıp kullanılmadıgını araştırın.
    Daima hemşirenizin talimatlarını onu iyi anladıgınızı teyid etmek için tekrar edin . E2 degererinizi öğrenin yanlış birşey daya açık olmayan bir konu varsa hemen açıklama isteyi. (emir tekrarı yapın)
    Uyarılmadan önce eşinizle kaç tane embriyo veya blastokist transfer ettirmeyi planladıgınızı tartışın ve kararlaştırın. Eğer iyi kalite ve çok sayıda embriyonuz kaldıysa dondurtmayı düşünün.
    Progesteron uygulaması için bir kaç alternatif mevcuttur. Dolayısıyla iğne olmaktan kurtulabilirsiniz (maalesef sadece progesteron ilacının alımında)
    Bazı merkezlerde progesteronun vajinadan alınmasının daha etkili olduğunu düşünmektedirler ve öyle alınmasını önerirler.
    Merkeziniz izin veriyorsa progesteronu ağızdan da alabilirsiniz
    Denemelerinizden sonraki adet döneminizde kanamanız olsa bile hala gebe olabileceginizi unutmayınız. Protesteron destegini kanda gebelik testi yaptırıp emin olmadan kesmeyiniz.
    İlaçlarınızı zamanında alın. Özellikle çatlatma iğnenizi doktorunuzun size söyledigi zamanda dakik vurdurun.
    İlaçlarınızı serin bir yerde saklayınız ilaçlarınızın son kullanma tarihlerine dikkat ediniz.
    Baskılayıcı cilt altı iğne enjektörünüzün kaç ünitelik olduguna dikkat edin söylenilen doz da ilaçın dogru miktar olup olmadıgını hemşireye teyid ettirin.
    Kısa mesafeli ve süreli gezi ziyaret tüb bebek tedavi stresinizi azlatabilir.bol bol gezin dinlenin. (transferden sonra degil)
    Oturduğunuz şehir dışında tedavi görüyosanız yanınıza geniş elbiseler alın ve buzdolabısı olan bir konaklama yeri seçin.
    Kendinizi belirsizliklerden uzak tutun karamsar olmayın.
    Sosyal kontaktlarınızı minimuma indirin.
    Kendi kendinizle ve eşinizle biribirinize odaklaştıgınız kenetlendiginiz bir zamanda tedaviye başlayın.
    Pozitif düşünün relax olun
    Karamsarlık durumlarında başarı ithimallerinizi gözden geçirin ruhsal iniş çıkışlarda ya nötr kalmaya yada umutlu olmaya devam edin.
    Stresi yenmenizde hangisi size yardım edecekse onu yapabilirsiniz : relaxderin nefes alma yogameditasyon gibi.
    Yumurta toplama öncesi ve sonrası birer gün işe gitmeyiniz (çalışıyosanız) . Ağrınız olabilir dinlenin
    Kişiden kişiye ağrının şiddeti değişebilir . Bazı hanımlar az ağrı hissetkilerini söylemelerine rağmen bazılarıda çok hissettiklerini söylemektedirler. Her iki durumda kendinizi alıştırın.
    Yumutra toplama günü yanınıza birini mutlaka bulundurun. Narkozun etkisi ile ayık olmayabilirsiniz ve size doktorunuz tarafından söylenen yapmanız gereken şeyleri daha sonra hatırlamayabilirsiniz.
    Birşeyleri hatırlayamıyorsanız endişe etmeyin . Yatıştırıcı ilaçların etkisi geçince eski normal durumunuza döneceksiniz.
    Bazı hanımlar toplama esnasında kullanılan bazı yatıştırıcıların karabasana sebep olduklarını beyan etmişlerdir
    Yumurta toplamadan sonra sıcak bir ped karın bölgenizdeki ağrıların azalmasına yardımcı olabilir.
    Bulantı ve kusma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz . Endişe etmeyin
    Toplama ve transferden sonra sizi eve araba ile götürecek birini bulundurun (eşinizin olması tercih edilir)
    Herhangi bir şeye allerjiniz varsa bunu doktorunuza söyleyin tedbir almalarını isteyin.
    Bazı merkezler embriyoların kokulara karşı zayıf reaksiyon göstermeleri sebebiyle toplama ve transfer günleri sabun
    Parfüm şampuan gibi şeylerin kullanılmamalarını önermektedirler.
    Toplama ve transfer günü tırnak cilası kullanmayın.
    Her bir folikülün mutlaka bir yumurta içerdiğini düşünmeyin. Bazı foliküller boş çıkabilir bu sizi endişelendirmesin.
    Yumurta toplama işleminden 1-2 gün sonra dayanılmaz şiddetli ağrılarınız olursa bu durumu vakit gecirmeden merkeze bildirin.
    Transferden sonra yatmak zor ve sıkıcı olabilir yanınızda yastık bulundurun sizi oyalayacak bir şeyler temin edin.
    Bir çok merkez hastanede uzun süre dinlenmenin başarı oranını artırdığını düşünmemektedir. Ama siz öyle gerekli hissediyorsanız dinlenebilirsiniz.
    Transferden sonra yüzme spor yük kaldırma gibi aktiviteler de bulunmayınız.
    Transferden sonra orgazm olmayın Cinsel ilişki de bulunmayın.
    Toplamadan sonra bulantınız yoksa su meyve suyu bisküvi çok az miktarda poğaça v.s. gibi hafif yiyecekler yiyip içebilirsiniz.
    Bir kaç saat sonra doktorunuz tarafından aksine birşey söylenmediyse normal diyetinize dönerek istediğiniz her türlü yemeği yiyebilirsiniz.
    Yumurta toplamadan sonra alkollü asidli içecekler ve sigara kesinlikle kullanmayınız.
    Yumurta toplamadan sonra başınız dönebileceği için yataktan kalkmadan önce bacaklarınızı yatağın kenarından aşağıya uzatarak 3-4 dakika kadar oturun daha sonra ayağa kalkın.
    Doktorunuz aksi bir şey söylemediyse Ağrı Kesici kullanmayınız.
    Yumurta toplamadan sonra 1-2 gün süreyle adet ağrılarına benzer bel ve kasık ağrısı vajinal damla damla kanama olabilir. Yumurta toplama işlemi hazneden ve iğne aracılığıyla yapıldığı için az miktarda ağrı ve/veya kanama olması doğaldır.
    Eğer ağrı şiddetli ve sürekli oluyorsa yada kanama miktarı fazla ise bulantı kusma başlar ise ve 38 dereceyi geçen ateş olursa merkezinizle hemen temas kurun.
    Toplamadan sonra istediğiniz zaman Banyo yapabilirsiniz.
    Şehir dışına tedavi için gitmiş çiftler transferden sonra 1-2 gün tedavi gördükleri şehirde kaldıktan sonra evlerine dönmelerinin iyi olacağı önerilmektedir.
    Transferden sonra gebelik testinin olacağı güne kadar devamlı yatakda kalmanız gerekmez.
    Yine transferden sonra 1-2 gün süreyle adet ağrısına benzer bel ve kasık ağrısı az miktarda vajinal kanama olabilir.
    Kullandığınız ilaçlara bağlı olarak yumurtalıkların aşırı uyarılması bu tedaviler sırasında belli oranda görülebilir. Belirtileri nefes almada zorluk karında şişlik ve ağrı bulantı kusmadır ve şikayetler genellikle transfer işleminden bir kaç gün sonra başlamaktadır. Böyle bir riskin gerçekleşip gerçekleşmiyecegini işlemleriniz sırasında doktorunuzla konuşun. Ve bu tür şikayetiniz olursa merkezinize derhal haber verin.
    Transfer tarihin den 12 gün sonra gebelik (beta hch ) testi yaptırın.
    Adet kanamanız başlasa dahi günü geldiğinde mutlaka gebelik testi yaptırın zira bu kanama dış gebeklik yada erken bir düşüge bağlıda olabilir.
    Sperm sorunu olanlar (beyler) için dar pantolon veiç çamaşırı giymemeleri çok oturarak iş yapmamaları çok araba kullanmamaları ayak ayak üstüne atarak oturmamaları sıcak suyla banyo yapmamaları önerilmektedir.
    Eşiniz yaklaşık 40 gün sürecek yoğun ve stresli bir tedavi programına girmektedir . 100 e yakın iğne vurulacak . Size düşen görevin ne olduğunu yazmıyorum siz biliyosunuz zaten.

 

Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler
 • 1 Derece Varikosel
 • 2 Derece Varikosel
 • 3 Derece Varikosel
 • Acıbadem Tüp Bebek
 • Acıbadem Tüp Bebek Fiyatları
 • Adana Tüp Bebek Merkezi
 • Adana Tüp Bebek Merkezi
 • Adana Tüp Bebek Merkezleri
 • Alman Hastanesi Tüp Bebek
 • Alman Hastanesi Tüp Bebek Doktorları
 • Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi
 • Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Doktorları
 • Anatolia Tüp Bebek Fiyatları
 • Ankalife Tüp Bebek
 • Ankalife Tüp Bebek Merkezi
 • Ankalife Tüp Bebek Merkezi Doktorları
 • Ankara Tüp Bebek Fiyatları
 • Ankarada Tüp Bebek
 • Ankarada Tüp Bebek
 • Ankaradaki Tüp Bebek Merkezleri
 • Ankaratüp Bebek
 • Antalya Tüp Bebek Merkezi
 • Aşı Tedavisi
 • Aşılama
 • Aşılama Tedavisi
 • Aşılama Tedavisi
 • Aşılama Ücretleri
 • Aşılama Yapan Hastaneler
 • Aşılama Zamanı
 • Azosperm
 • Azosperm Bitkisel
 • Azosperm Bitkisel Tedavi
 • Azosperm Nedir
 • Azosperm Tedavisi
 • Azosperm Tedavisi Varmı
 • Azospermi
 • Azospermi Bitkisel Tedavi
 • Azospermi Bitkisel Tedavi
 • Azospermi Kök Hücre
 • Azospermi Nedir
 • Azospermi Tedavisi
 • Azospermi Tedavisi
 • Azospermi Tedavisi Varmı
 • Azospermle Savaş
 • Bahçeci Kliniği Tüp Bebek Fiyatları
 • Bahçeci Tüp Bebek Merkezi
 • Bebek
 • Bebek Aşılama
 • Bebek Hakkında Bilgiler
 • Bebek İsteyenler
 • Bebek İstiyorum
 • Bebek Merkezi
 • Bebek Portalı
 • Bebek Tedavisi
 • Bebek Ve Teşhis
 • Bilateral Varikosel
 • Bir Bakışta Kısırlık Hastalığı Tedavi
 • Bitkisel Kısırlık Tedavisi
 • Bitkisel Kısırlık Tedavisi
 • Bitkisel Kısırlık Tedavisi
 • Brüksel Tüp Bebek Merkezi
 • Brüksel Tüp Bebek Merkezi
 • Bursa Tüp Bebek Fiyatları
 • Bursa Tüp Bebek Merkezi
 • Bursa Tüp Bebek Merkezleri
 • Çift Rahim
 • Çikolata Kisti
 • Clinart Tüp Bebek
 • Doktor Nevra
 • Dr Nevra
 • Ege Tüp Bebek
 • Ege Tüp Bebek Merkezi
 • Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi
 • En İyi Tüp Bebek Doktorları
 • En İyi Tüp Bebek Merkezleri
 • Erkek Kısırlığı
 • Erkek Kısırlığı
 • Erkek Kısırlığı
 • Erkek Kısırlığı
 • Erkek Kısırlığı Tedavisi
 • Erkek Kısırlığı Tedavisi
 • Erkek Kısırlık Belirtileri
 • Erkek Kısırlık Belirtileri
 • Erkek Kısırlık Nedenleri
 • Erkek Kısırlık Nedenleri
 • Erkek Kısırlık Tedavisi
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Erkek Üroloji
 • Erkekde Kısırlık
 • Erkekde Kısırlık Belirtileri
 • Erkeklerde Kısırlık
 • Erkeklerde Kısırlık
 • Erkeklerde Kısırlık
 • Erkeklerde Kısırlık 2
 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri
 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri
 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri Nelerdir
 • Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 • Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 • Erkeklerde Kısırlık Tedavisi
 • Erkeklerde Kısırlık Testi
 • Erkeklerde Kısırlık Testi
 • Erkeklerde Testesteron
 • Erkeklerde Varikosel
 • Erkekte Kısırlık
 • Erkekte Kısırlık Belirtileri
 • Erkekte Kısırlık Belirtileri Nelerdir
 • Erkekte Kısırlık Nedenleri
 • Erkekte Kısırlık Nedenleri
 • Erkekte Kısırlık Tedavisi
 • Erkekte Varikosel
 • Euro Fertil Tüp Bebek
 • Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
 • Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
 • Evde Kısırlık Testi
 • Fertijin Tüp Bebek
 • Fertilmax
 • Gaziantep Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
 • Gaziantep Tüp Bebek Fiyatları
 • Gebe Kalamama
 • Gebe Kalmak
 • Gebeliği Önleme
 • Gebelik
 • Gebelik Haftası
 • Gebelik Hesaplama
 • Gebelik İçin
 • Grade 1 Varikosel
 • Grade 2 Varikosel
 • Grade 3 Varikosel
 • Hafta Gebelik
 • Hafta Hafta Gebelık
 • Hafta Hafta Hamilelik
 • Hamile Kalamama
 • Hamilelik
 • Hamilelik Belirtileri
 • Hamilelik İçin
 • Hidrosel
 • Hidrosel
 • Histeroskopi
 • Hş Tüp Bebek
 • Hüseyin Ermiş Kısırlık
 • Hüseyin Ermiş Kısırlık
 • İbrahim Saraçoğlu Kısırlık Tedavisi
 • İbrahim Saraçoğlu Varikosel
 • İlaçsız Tüp Bebek
 • İnfertilite
 • İnfertilite
 • İnfertilite İlaçları
 • İnfertilite Nedir
 • İnfertilite Tedavisi
 • İnseminasyon
 • İrenbe Tüp Bebek
 • İştah Açıcı Otlar
 • İstanbul Tıp Fakültesi Tüp Bebek
 • İstanbul Tüp Bebek
 • İstanbul Tüp Bebek Fiyatları
 • İstanbul Tüp Bebek Merkezi
 • İvi Tüp Bebek
 • İvi Tüp Bebek Merkezi
 • İzmir Tüp Bebek Merkezleri
 • İzmirde Tüp Bebek Merkezleri
 • Jinekolog
 • Jinekoloji
 • Kadın Kısırlığı
 • Kadın Kısırlıgı 4
 • Kadın Sağlığı Merkezleri
 • Kadın Sağlığı Merkezleri
 • Kadın Ve Hamilelik
 • Kadında Kısırlık
 • Kadında Kısırlık Belirtileri
 • Kadında Kısırlık Belirtileri
 • Kadında Kısırlık Nedenleri
 • Kadında Kısırlık Nedenleri
 • Kadında Kısırlık Tedavisi
 • Kadınlar Kulübü Aşılama
 • Kadınlar Kulübü Aşılama
 • Kadınlarda Kısırlık
 • Kadınlarda Kısırlık
 • Kadınlarda Kısırlık Belirtileri
 • Kadınlarda Kısırlık Belirtileri
 • Kadınlarda Kısırlık Nedenleri
 • Kadınlarda Kısırlık Nedenleri
 • Kadınlarda Kısırlık Tedavisi
 • Kadınlarda Kısırlık Tedavisi
 • Kayseri Tüp Bebek Fiyatları
 • Kıbrıs Tüp Bebek
 • Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri
 • Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Fiyatları
 • Kıbrısta Tüp Bebek Fiyatları
 • Kısırlığa
 • Kısırlığa Bitkisel Çözüm
 • Kısırlığa Bitkisel Tedavi
 • Kısırlığa Bitkisel Tedavi
 • Kısırlığa Çare
 • Kısırlığa Çare Bulundumu
 • Kısırlığa Çözüm
 • Kısırlığa Çözüm
 • Kısırlığa İyi Gelen Bitkiler
 • Kısırlığa İyi Gelen Kaplıcalar
 • Kısırlığa Karşı
 • Kısırlığa Son
 • Kısırlığı
 • Kısırlığın Belirtileri
 • Kısırlığın Belirtileri
 • Kısırlığın Belirtileri Nelerdir
 • Kısırlığın Bitkisel Tedavisi
 • Kısırlığın Nedenleri
 • Kısırlığın Oluşum Nedenleri
 • Kısırlığın Sebepleri
 • Kısırlığın Tedavisi
 • Kısırlığın Tedavisi
 • Kısırlığın Tedavisi
 • Kısırlığın Tedavisi Varmı
 • Kısırlık
 • Kısırlık
 • Kısırlık
 • Kısırlık
 • Kısırlık
 • Kısırlık (Akim, Nulliparith)
 • Kısırlık 2
 • Kısırlık 3
 • Kısırlık 4
 • Kısırlık 5
 • Kısırlık 6
 • Kısırlık 7
 • Kısırlık 8
 • Kısırlık 9
 • Kısırlık Belirtileri
 • Kısırlık Belirtileri
 • Kısırlık Belirtileri Nelerdir
 • Kısırlık Bitkisel
 • Kısırlık Bitkisel Tedavi
 • Kısırlık Bitkisel Tedavi
 • Kısırlık Erkek
 • Kısırlık Genel
 • Kısırlık İçin
 • Kısırlık İçin Bitkisel Tedavi
 • Kısırlık İçin Dua
 • Kısırlık İçin Dua
 • Kısırlık İçin Dua
 • Kısırlık İçin Şifalı Bitkiler
 • Kısırlık İçin Şifalı Bitkiler
 • Kısırlık İlacı
 • Kısırlık İlacı
 • Kısırlık İlaçları
 • Kısırlık Nasıl Anlaşılır
 • Kısırlık Nasıl Anlaşılır
 • Kısırlık Nasıl Olur
 • Kısırlık Nasıl Oluşur
 • Kısırlık Nedenleri
 • Kısırlık Nedir
 • Kısırlık Sebepleri
 • Kısırlık Sebepleri
 • Kısırlık Sebepleri Ve Nedenleri
 • Kısırlık Tedavi
 • Kısırlık Tedavi
 • Kısırlık Tedavi Yöntemleri
 • Kısırlık Tedavi Yöntemleri
 • Kısırlık Tedavileri
 • Kısırlık Tedavileri
 • Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Kısırlık Yenmek İçin Doğal Taktikler
 • Kısırlıklar
 • Kısırlıkta
 • Kısırlıkta 2
 • Kısırlıkta Bitkisel Tedavi
 • Kısırlıkta Bitkisel Tedavi
 • Kısırlıkta Kök Hücre Tedavisi
 • Kök Hücre Kısırlık
 • Kök Hücre Kısırlık
 • Konya Tüp Bebek
 • Konya Tüp Bebek Merkezi
 • Kürtaj
 • Kürtaj 2
 • Kürtaj Sonrası
 • Kürtajın Ruhi Ve Cinsel Yönü
 • Lefkoşa Tüp Bebek Merkezi
 • Malatya Tüp Bebek Merkezleri
 • Maya Tüp
 • Medical Park Tüp Bebek
 • Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi
 • Memorial Tüp Bebek
 • Mersin Tüp Bebek Merkezi
 • Mikrocerrahi İle Varikosel
 • Mikrocerrahi Varikosel
 • Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı
 • Mikroenjeksiyon
 • Mikroenjeksiyon
 • Mikroenjeksiyon Yöntemi
 • Mustafa Aydıner Kısırlık
 • Oligospermi
 • Tüp

  Bebekte

  Kanama