Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Tüp Bebekte Kanama
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Genel Bilgiler

    Mikroenjeksiyon veya tüp bebek tedavisindeki en önemli ip ucu kendi kendinizi şımartmaktır. Çok stresli bir tedaviye başlıyosunuz bunu yenmek için size yararı dokunabilecek herşeyi yapabilirsiniz.
    Tedavide kullanacagınız ilaçlar konusunda nerde ve ne zaman alacağınıza önceden karar verin ve olası haberleşme bilgilerini temin edin. Bu bilgiler özellikle döllenme ve gebelik testi gibi önemli günlerde çok önemli olabilir
    Bu stresli ve zor günlerde herşey istediginiz gibi gitmeyebilir. Yanınızda eşinizi veya en yakın arkadaşınızı bulundurmak faydalı olur
    Transferden önce bile istirahat çok önemlidir . Yumurtaların gelişimi için büyük bir enerji ve çaba gerektigini düşünerek dinlenmeyi ihmal etmeyin
    Sizi tedavi eden işlemlerinizi yürüten ekip hakında bilgi edinin ki farklı bir hasta olduğunuz fark edilsin .
    Tüp bebek merkezinde bir veya iki arkadaş edinin faydalı olabilir
    Randevularınızda yanınızda kitap yada vakit geçirecek herhangi birşey bulundurun belki bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.
    Asıl embriyo transferinden önce sanal transfer yapıp yapmadıklarına dikkat edin . Zira bu bir oyun degildir rahminizin derinliğini dolayısıyla gercek embriyoyu nereye koyacaklarını bilmek için bu işlem gerekli ve önemlidir.
    Daha rahat olmak için yada bu işlemler esnasında kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilecek ne varsa onu yapabilirsiniz (şekerleme arkalık yastık sevdiğiniz yiyecekler kısaca kendinize iyi bakın)
    Tavsiye etmiyoruz cok az alkol yumurta gelişimini olumsuz etkilemeyebilir ama çok az Kahve yumurta gelişimini olumsuz etkileyebilir . Kahveden kesinlikle uzak durun.
    Son gelişmeleri içeren infertilite ile ilgili bir kitap satın alın gelişmeleri izleyin ve tüp-bebek mikroenjeksiyonla ilgili önceden bilgi edinin. Hergün yeni bir gelişme olduğunu unutmayın.
    İşlemler hakkında doktorunuza sürekli sorular sorun sayılar neyi ifade ediyor öğrenin. E2 ve döllenme rapor v.s. sonuçlarının bir fotokopisini alın kendi dosyanızda saklayın.
    Ne kadar çok şey bilirseniz sizinle o kadar çok ilgilenip daha çok paylaşacaklardır. Size zaman ayıracaklardır.
    Sizinle aynı konumda olan (faktör dönem v.s.) bir tüp bebek hastası ile tanışın ve hikayelerinizi paylaşın bu size rahatlık sağlatabilir.
    gebelik testi öncesi günleri için esnek ve hafif bir program yapın ve uygulayın
    Tedvide doğum öncesi vitamini almaya başlayın en azından üç ay öncesinden başlayarak günlük 400 mcg folik asid almaya başlayabilirsiniz bu miktar uzmanların gebelik sırasında önerdikleri 800 mcg lik miktara bakılarak uygun oldugu düşünülebilir.
    Bazı merkezler aşırı uyarılmadan korunmak için yüksek protein düşük tuz potasyum ihtiva eden diyetin faydalı olacagına inanıyorlar .(aşırı uyarılma kaçınılması gereken bir durumdur)
    Tedavi sırasında aldıgınız ilaçlardan dolayı biraz kilo alabilirsiniz ve şişkinlik olabilir gebe kaldıgınız zaman bu durumun hiç bir önemi kalmayacaktır.
    Yumurtaların uyarılması sonucunda bazı hanımlar kendilerini cok rahatsız hissedebilirler ve acı duyabilirler föliküllerin gelişimini olumsuz etkiliyebileceginden dar giysiler giymeyin askine geniş elbise giyinin faydası olacaktır.
    Tedavi sırasında ilaçlar ve diger uyarma işlemleri kabızlıga yol açabilir. Yumurta toplanma gününe yaklaşırken bunun için önlem alın
    Eşinizle onun rolü hakkında konuşmayınız zira bu tartışma onu aşırı strese sokup probleminizin çözümünü daha da zorlaştırabilir
    Eğer bu sizin ilk tüp-bebek yada mikroenjeksiyon denemenizse özelliklede kaliteli embriyolarınız oluştuysa transfer edilecek embriyo yada blastokist sayısı için muhafazakar olun (bir fazla transfer isteyin).cünkü daha sonra döllenebilme sorunu yolunuzda engel teşkil edebilir.
    Eger birden fazla tüp bebek deneme başarısızlığı yaşadıysanız özelliklede doktorunuz protokol değişikliği yapmayı düşünmüyorsa siz düşünün doktorunuzu ve tedavi merkezinizi değiştirmeyi.
    Şunu hiç unutmayın; hiç bir deneme biribirinin aynısı degildir. Aynı merkezde aynı protokol uygulansa bile sonuçlar biribirinin aynısı olmayabilir.(yumurta embriyo sayısı kalitesi v.s.) Bu durum sizi endişelendirmesin.
    Bazı merkezlerde başarı şansını artırmak için embriyo reddini önleyen bazı ilaçlar kullanıyorlar bunun sizin merkezinizde kullanıp kullanılmadıgını araştırın.
    Daima hemşirenizin talimatlarını onu iyi anladıgınızı teyid etmek için tekrar edin . E2 degererinizi öğrenin yanlış birşey daya açık olmayan bir konu varsa hemen açıklama isteyi. (emir tekrarı yapın)
    Uyarılmadan önce eşinizle kaç tane embriyo veya blastokist transfer ettirmeyi planladıgınızı tartışın ve kararlaştırın. Eğer iyi kalite ve çok sayıda embriyonuz kaldıysa dondurtmayı düşünün.
    Progesteron uygulaması için bir kaç alternatif mevcuttur. Dolayısıyla iğne olmaktan kurtulabilirsiniz (maalesef sadece progesteron ilacının alımında)
    Bazı merkezlerde progesteronun vajinadan alınmasının daha etkili olduğunu düşünmektedirler ve öyle alınmasını önerirler.
    Merkeziniz izin veriyorsa progesteronu ağızdan da alabilirsiniz
    Denemelerinizden sonraki adet döneminizde kanamanız olsa bile hala gebe olabileceginizi unutmayınız. Protesteron destegini kanda gebelik testi yaptırıp emin olmadan kesmeyiniz.
    İlaçlarınızı zamanında alın. Özellikle çatlatma iğnenizi doktorunuzun size söyledigi zamanda dakik vurdurun.
    İlaçlarınızı serin bir yerde saklayınız ilaçlarınızın son kullanma tarihlerine dikkat ediniz.
    Baskılayıcı cilt altı iğne enjektörünüzün kaç ünitelik olduguna dikkat edin söylenilen doz da ilaçın dogru miktar olup olmadıgını hemşireye teyid ettirin.
    Kısa mesafeli ve süreli gezi ziyaret tüb bebek tedavi stresinizi azlatabilir.bol bol gezin dinlenin. (transferden sonra degil)
    Oturduğunuz şehir dışında tedavi görüyosanız yanınıza geniş elbiseler alın ve buzdolabısı olan bir konaklama yeri seçin.
    Kendinizi belirsizliklerden uzak tutun karamsar olmayın.
    Sosyal kontaktlarınızı minimuma indirin.
    Kendi kendinizle ve eşinizle biribirinize odaklaştıgınız kenetlendiginiz bir zamanda tedaviye başlayın.
    Pozitif düşünün relax olun
    Karamsarlık durumlarında başarı ithimallerinizi gözden geçirin ruhsal iniş çıkışlarda ya nötr kalmaya yada umutlu olmaya devam edin.
    Stresi yenmenizde hangisi size yardım edecekse onu yapabilirsiniz : relaxderin nefes alma yogameditasyon gibi.
    Yumurta toplama öncesi ve sonrası birer gün işe gitmeyiniz (çalışıyosanız) . Ağrınız olabilir dinlenin
    Kişiden kişiye ağrının şiddeti değişebilir . Bazı hanımlar az ağrı hissetkilerini söylemelerine rağmen bazılarıda çok hissettiklerini söylemektedirler. Her iki durumda kendinizi alıştırın.
    Yumutra toplama günü yanınıza birini mutlaka bulundurun. Narkozun etkisi ile ayık olmayabilirsiniz ve size doktorunuz tarafından söylenen yapmanız gereken şeyleri daha sonra hatırlamayabilirsiniz.
    Birşeyleri hatırlayamıyorsanız endişe etmeyin . Yatıştırıcı ilaçların etkisi geçince eski normal durumunuza döneceksiniz.
    Bazı hanımlar toplama esnasında kullanılan bazı yatıştırıcıların karabasana sebep olduklarını beyan etmişlerdir
    Yumurta toplamadan sonra sıcak bir ped karın bölgenizdeki ağrıların azalmasına yardımcı olabilir.
    Bulantı ve kusma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz . Endişe etmeyin
    Toplama ve transferden sonra sizi eve araba ile götürecek birini bulundurun (eşinizin olması tercih edilir)
    Herhangi bir şeye allerjiniz varsa bunu doktorunuza söyleyin tedbir almalarını isteyin.
    Bazı merkezler embriyoların kokulara karşı zayıf reaksiyon göstermeleri sebebiyle toplama ve transfer günleri sabun
    Parfüm şampuan gibi şeylerin kullanılmamalarını önermektedirler.
    Toplama ve transfer günü tırnak cilası kullanmayın.
    Her bir folikülün mutlaka bir yumurta içerdiğini düşünmeyin. Bazı foliküller boş çıkabilir bu sizi endişelendirmesin.
    Yumurta toplama işleminden 1-2 gün sonra dayanılmaz şiddetli ağrılarınız olursa bu durumu vakit gecirmeden merkeze bildirin.
    Transferden sonra yatmak zor ve sıkıcı olabilir yanınızda yastık bulundurun sizi oyalayacak bir şeyler temin edin.
    Bir çok merkez hastanede uzun süre dinlenmenin başarı oranını artırdığını düşünmemektedir. Ama siz öyle gerekli hissediyorsanız dinlenebilirsiniz.
    Transferden sonra yüzme spor yük kaldırma gibi aktiviteler de bulunmayınız.
    Transferden sonra orgazm olmayın Cinsel ilişki de bulunmayın.
    Toplamadan sonra bulantınız yoksa su meyve suyu bisküvi çok az miktarda poğaça v.s. gibi hafif yiyecekler yiyip içebilirsiniz.
    Bir kaç saat sonra doktorunuz tarafından aksine birşey söylenmediyse normal diyetinize dönerek istediğiniz her türlü yemeği yiyebilirsiniz.
    Yumurta toplamadan sonra alkollü asidli içecekler ve sigara kesinlikle kullanmayınız.
    Yumurta toplamadan sonra başınız dönebileceği için yataktan kalkmadan önce bacaklarınızı yatağın kenarından aşağıya uzatarak 3-4 dakika kadar oturun daha sonra ayağa kalkın.
    Doktorunuz aksi bir şey söylemediyse ağrı kesici kullanmayınız.
    Yumurta toplamadan sonra 1-2 gün süreyle adet ağrılarına benzer bel ve kasık ağrısı vajinal damla damla kanama olabilir. Yumurta toplama işlemi hazneden ve iğne aracılığıyla yapıldığı için az miktarda ağrı ve/veya kanama olması doğaldır.
    Eğer ağrı şiddetli ve sürekli oluyorsa yada kanama miktarı fazla ise bulantı kusma başlar ise ve 38 dereceyi geçen ateş olursa merkezinizle hemen temas kurun.
    Toplamadan sonra istediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz.
    Şehir dışına tedavi için gitmiş çiftler transferden sonra 1-2 gün tedavi gördükleri şehirde kaldıktan sonra evlerine dönmelerinin iyi olacağı önerilmektedir.
    Transferden sonra gebelik testinin olacağı güne kadar devamlı yatakda kalmanız gerekmez.
    Yine transferden sonra 1-2 gün süreyle adet ağrısına benzer bel ve kasık ağrısı az miktarda vajinal kanama olabilir.
    Kullandığınız ilaçlara bağlı olarak yumurtalıkların aşırı uyarılması bu tedaviler sırasında belli oranda görülebilir. Belirtileri nefes almada zorluk karında şişlik ve ağrı bulantı kusmadır ve şikayetler genellikle transfer işleminden bir kaç gün sonra başlamaktadır. Böyle bir riskin gerçekleşip gerçekleşmiyecegini işlemleriniz sırasında doktorunuzla konuşun. Ve bu tür şikayetiniz olursa merkezinize derhal haber verin.
    Transfer tarihin den 12 gün sonra gebelik (beta hch ) testi yaptırın.
    Adet kanamanız başlasa dahi günü geldiğinde mutlaka gebelik testi yaptırın zira bu kanama dış gebeklik yada erken bir düşüge bağlıda olabilir.
    Sperm sorunu olanlar (beyler) için dar pantolon veiç çamaşırı giymemeleri çok oturarak iş yapmamaları çok araba kullanmamaları ayak ayak üstüne atarak oturmamaları sıcak suyla banyo yapmamaları önerilmektedir.
    Eşiniz yaklaşık 40 gün sürecek yoğun ve stresli bir tedavi programına girmektedir . 100 e yakın iğne vurulacak . Size düşen görevin ne olduğunu yazmıyorum siz biliyosunuz zaten.

 

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler
 • Kısırlık İçin Şifalı Bitkiler
 • Kısırlık Genel
 • Kısırlık Tedavi Yöntemleri
 • Çikolata Kisti
 • Ankaradaki Tüp Bebek Merkezleri
 • Azosperm Bitkisel Tedavi
 • Varikosel İlaçları
 • Varikosel İlacı
 • Kısırlık Tedavisi
 • Tüp Bebekte Kanama
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Varikosel Ameliyatı Sonrası Ağrı
 • Kısırlığa Bitkisel Çözüm
 • Kadında Kısırlık Belirtileri
 • Bitkisel Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık Nasıl Anlaşılır
 • Azospermi Tedavisi
 • Azospermi Bitkisel Tedavi
 • Varikosel
 • Tüp Bebek Merkezi
 • Varikosel Ameliyatı
 • Sperm Artırmak
 • Sperm Tedavi
 • Üroloji
 • Sperm Arttırıcı Bitkiler
 • Sperm Arttırmak İçin
 • İvi Tüp Bebek Merkezi
 • Varikosel Bitkisel Tedavi
 • Bursa Tüp Bebek Fiyatları
 • Kısırlık İlacı
 • Grade 1 Varikosel
 • Mikrocerrahi Varikosel
 • 2 Derece Varikosel
 • İbrahim Saraçoğlu Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık İçin Bitkisel Tedavi
 • Azosperm Bitkisel
 • Varikosel Ameliyatı Yapan Hastaneler
 • Aşılama Ücretleri
 • İnfertilite
 • Varikosel Reflü
 • Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Kayseri Tüp Bebek Fiyatları
 • Kadınlar Kulübü Aşılama
 • Acıbadem Tüp Bebek Fiyatları
 • Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi
 • Varikosel Tekrar Edermi
 • Varikosel Ameliyatı Sonrası Şişlik
 • Brüksel Tüp Bebek Merkezi
 • Ankalife Tüp Bebek Merkezi Doktorları
 • Kısırlık (Akim, Nulliparith)
 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri
 • Kısırlık Sebepleri Ve Nedenleri
 • Kısırlık
 • Kısırlık Belirtileri
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Kadınlarda Kısırlık Belirtileri
 • Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 • Kısırlık İçin Dua
 • Erkekte Kısırlık Nedenleri
 • Erkekde Kısırlık Belirtileri
 • Varikosel Kısırlık Yaparmı
 • Kök Hücre Kısırlık
 • Hüseyin Ermiş Kısırlık
 • Kadınlarda Kısırlık Nedenleri
 • Kısırlık Bitkisel Tedavi
 • Kısırlık Tedavileri
 • Kadında Kısırlık Nedenleri
 • Erkek Kısırlık Nedenleri
 • Erkek Kısırlık Belirtileri
 • Erkeklerde Kısırlık Testi
 • Kısırlık Nasıl Olur
 • Kadınlarda Kısırlık Tedavisi
 • Mustafa Aydıner Kısırlık
 • Erkekde Kısırlık
 • Kısırlık Nasıl Oluşur
 • Kısırlığın Oluşum Nedenleri
 • Kısırlık Sebepleri
 • Kısırlığın Tedavisi
 • Kısırlık Nedir
 • Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık Nedenleri
 • Kısırlığın Sebepleri
 • Kısırlığa İyi Gelen Kaplıcalar
 • Kısırlığa Çare Bulundumu
 • Kısırlığa Çare
 • Kısırlığa Çözüm
 • Kısırlığa Bitkisel Tedavi
 • Kısırlığın Nedenleri
 • Kısırlığın Belirtileri
 • Kısırlığın Belirtileri Nelerdir
 • Kısırlığın Tedavisi Varmı
 • Erkeklerde Kısırlık
 • Ömer Coşkun Kısırlık
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
 • Erkek Kısırlığı Tedavisi
 • Erkek Kısırlığı
 • Kısırlıkta Bitkisel Tedavi
 • Sperm
 • Bebek
 • Tüp Bebek
 • Aşılama
 • Yumurta
 • Hamilelik
 • Tüp Bebek Fiyatları
 • Kısırlık
 • Tüp Bebek Merkezleri
 • Gebelik
 • Varikosel Nedir
 • Azospermi
 • Azosperm
 • Sperm Artırıcı
 • Doktor Nevra
 • Tüp Bebek Aşamaları
 • Antalya Tüp Bebek Merkezi
 • Sperm Arttırmak
 • Kısırlık Tedavisi
 • Kürtaj
 • Bebek Ve Teşhis
 • Hafta Gebelik
 • Gebelik Haftası
 • Tüp Bebekte
 • Kısırlık Belirtileri
 • Testis
 • Sperm Azlığı Bitkisel
 • Hamilelik Belirtileri
 • Jinekolog
 • Hafta Hafta Hamilelik
 • Erkekte Kısırlık
 • Hamilelik İçin
 • Azospermle Savaş
 • Sperm Arttırıcı İlaç
 • Spermiogram Testi
 • Çift Rahim
 • Gebelik İçin
 • Acıbadem Tüp Bebek
 • Suda Doğum
 • Tüp Bebek Nasıl Yapılır
 • Kısırlık Erkek
 • Kısırlığın Tedavisi
 • Memorial Tüp Bebek
 • Aşılama Tedavisi
 • Erkeklerde Kısırlık
 • Jinekoloji
 • Dr Nevra
 • Spermiyogram
 • Tüp Merkezi
 • Kısırlığa
 • Azospermi Nedir
 • Bebek İstiyorum
 • Spiral Nasıl Takılır
 • Hafta Hafta Gebelık
 • İzmir Tüp Bebek Merkezleri
 • Erkek Kısırlığı
 • İnfertilite Tedavisi
 • Kısırlık İçin
 • Histeroskopi
 • Trabzon Tüp Bebek Merkezi
 • Kürtaj Sonrası
 • Erkekte Kısırlık Belirtileri
 • Kısırlığı
 • Rahim Ağzı
 • Kısırlık Nasıl Anlaşılır
 • Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
 • Bebek Tedavisi
 • Azospermi Bitkisel Tedavi
 • Tüp Bebek Maliyeti
 • Smear Testi
 • Kıbrıs Tüp Bebek
 • Samsun Tüp Bebek
 • Tüp Tedavisi
 • Tupbebek
 • Varikoselin
 • Bebek Merkezi
 • Kısırlık Tedavi
 • Hidrosel
 • Gebe Kalmak
 • Kısırlığa Son
 • Maya Tüp
 • Varikosel Bitkisel Çözüm
 • Bursa Tüp Bebek Merkezleri
 • Yumurtlama Tedavisi
 • Tüp Merkezleri
 • Konya Tüp Bebek Merkezi
 • Sol Varikosel
 • Gebelik Hesaplama
 • Samsun Tüp Bebek Merkezi
 • Ankara Tüp Bebek Fiyatları
 • Erkek Kısırlık Testi
 • Erkekte Kısırlık Tedavisi
 • Varikosel Tedavi
 • Varikosel Bitkisel
 • Kök Hücre Kısırlık
 • Bebek İsteyenler
 • Kısırlık İçin Dua
 • En İyi Tüp Bebek Merkezleri
 • Varikosel Bitkisel Tedavisi
 • Anatolia Tüp Bebek Fiyatları
 • Sperm Azlığı Tedavisi
 • Azosperm Tedavisi
 • Tüp Bebek Tedavisi
 • Kısırlığa Çözüm
 • Kadınlarda Kısırlık
 • Kadın Kısırlığı
 • Azospermi Tedavisi
 • Tüp Bebeği
 • Fertijin Tüp Bebek
 • Varikosel Mikrocerrahi
 • Kadınlarda Kısırlık Belirtileri
 • Tüp Bebek İlaç Fiyatları
 • Seval Taşdemir Tüp Bebek
 • Kısırlık
 • Ömer Coşkun Kısırlık
 • Bebek Hakkında Bilgiler
 • Ankarada Tüp Bebek
 • Varikosel İlaç Tedavisi
 • Tüp Bebek İğneleri
 • Tüp Bebek Yumurta Toplama
 • Mersin Tüp Bebek Merkezi
 • Kısırlık Bitkisel Tedavi
 • Tüp Bebekte Kullanılan İlaçlar
 • İvi Tüp Bebek
 • Bilateral Varikosel
 • Aşı Tedavisi
 • Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri
 • Varikosel Nedir Nasıl Tedavi Edilir
 • Varikosel Nasıl Anlaşılır
 • İnfertilite
 • Erkekte Kısırlık Nedenleri
 • Alman Hastanesi Tüp Bebek Doktorları
 • Varikosel Kısırlık Yaparmı
 • Tüp Bebek 2.deneme
 • Mikroenjeksiyon
 • Kısırlık Tedavi
 • Adana Tüp Bebek Merkezi
 • Tüp Bebek Doktor
 • Bebek Aşılama
 • Adana Tüp Bebek Merkezleri
 • Tüp Bebek Yöntemleri
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
 • Erkeklerde Kısırlık Tedavisi
 • Varikoselde Bitkisel Tedavi
 • Kısırlık Sebepleri
 • Kısırlığa İyi Gelen Bitkiler
 • Hş Tüp Bebek
 • Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 • Bahçeci Kliniği Tüp Bebek Fiyatları
 • Azosperm Tedavisi Varmı
 • Yumurta Nakli
 • Tüp Bebek Merkezleri Adana
 • Varikoselin Bitkisel Tedavisi
 • Kısırlık Bitkisel
 • Kısırlık Belirtileri Nelerdir
 • Erkek Kısırlık Tedavisi
 • Kısırlık İlaçları
 • Tüp Bebek Gaziantep
 • Sperm Tedavisi
 • Kadında Kısırlık Belirtileri
 • İnseminasyon
 • Grade 2 Varikosel
 • Azospermi Tedavisi Varmı
 • Varikosel
 • Varikosel İlaçla Tedavi
 • Üroloji Varikosel
 • Erkekte Varikosel
 • Varikosel Doktor
 • Varikosel Belirtileri
 • Testis Varikosel
 • Kadın Sağlığı Merkezleri
 • Evde Kısırlık Testi
 • Erkeklerde Varikosel
 • Varikosel Tedavi Yöntemleri
 • Turan Çetin Tüp Bebek Merkezi Adana
 • Oligospermi
 • Kısırlık İçin Şifalı Bitkiler
 • Varikosel Tüp Bebek
 • Tüp Bebek Tedavisinde
 • Sebepsiz Kısırlık
 • Ömer Coşkun Varikosel
 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri Nelerdir
 • Aşılama Zamanı
 • Varikosel İçin Bitkisel Tedavi
 • Tüp Bebek Adana
 • Grade 3 Varikosel
 • Tüp Bebek İçin Rapor Nasıl Alınır
 • Rahim Ağzı Yaraları
 • Erkek Kısırlığı Tedavisi
 • Varikosel Ameliyatı Sonrası
 • Rahim Filmi Nasıl Çekilir
 • İnfertilite İlaçları
 • Varikosel Ameliyat
 • Gaziantep Tüp Bebek Fiyatları
 • Varikosel İlaç
 • Kısırlık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Kadında Kısırlık Tedavisi
 • Kadında Kısırlık Nedenleri
 • İzmirde Tüp Bebek Merkezleri
 • Bitkisel Kısırlık Tedavisi
 • Varikosele Bitkisel Tedavi
 • Varikosel Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Varikosel Şifalı Bitkiler
 • Tüp

  Bebekte

  Kanama