Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tüp Bebek Sonrası Adet Düzensizliği
Tüp Bebek Sonrası Adet Düzensizliği
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Tüp bebek Sonrası Adet Düzensizliği :

Kendiliğinden oluşan veya tüp bebek yöntemleri ile elde edilen gebeliklerin yaklaşık % 15'inin düşükle sonlandığı bilinmektedir. Kendiliğinden oluşan gebeliklerde erken dönemdeki düşükler bazen birkaç günlük adet gecikmesi ve bunu takip eden normalden biraz fazla miktarda adet kanaması gibi algılanabilir.

Oysa yapılacak kan tahlilleri bunun bir gebelik kaybı olduğunu gösterecektir. Tüp bebek uygulamalarında gebelik sonuçları çok erken dönemden itibaren kan tahlilleri ile takip edildiğinden, her dönemdeki gebelik kayıpları kesin olarak tanımlanmaktadır. Bu durum da düşük oranlarının daha yüksek olduğu gibi yanlış bir kanıya sebep olmaktadır.

Tüp bebek sonrası adet düzensizliği görülmez. Kadından yumurtalar belli bir süre takip edildikten sonrda alınır. Bunun dışında kadında adet düzensizli yapacak hiçbir etki oluşmaz.

İlk defa 1978 yılında tüp bebek yapıldı. Önceleri tüpleri tıkalı kadınlar için bu yöntem düşünüldü.Ancak daha sonra tıbbi gelişmeler ve erkek infertilitesi üzerine geliştirilen başarılı yöntemlerle uygulama alanı çok genişledi.

Tüp bebek yönteminde anneden alınan yumurtalara Sperm konularak kuluçka makinesi benzeri bir ortamda bekletilir.Hücre bölünmeleri belli bir düzeye geldikten sonra rahim içine embriyo transferi denilen işlemle konur.

Burada yuvalanması ve gelişimini sürdürebilmesi halinde gebelik elde edilmiş olur.

Tüp bebek sonrası adet düzensizliği görülür mü sorusuna uzmanlar,Tüp bebek sonrası adet düzensizliği görülmez dediği bilinmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Cemile Akbaşiyi akşamlar hocam kolay gelsin 3 yıllık evliyim çocuğumuz olmadı tüp bebk yaptırdık fakat tutmadı düşük yaptım ve adet düzensizliğim oldu acaba tekarar denememizde bunun sıkıntısı olurmu bitkisel takviye alabilirmiyim?
  • Tüp

    Bebek

    Sonrası

    Adet

    Düzensizliği