Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tümör Nasıl Oluşur
Tümör Nasıl Oluşur
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Tümör Nasıl Oluşur: İnsan vücudundaki bütün organlar hücrelerden meydana gelmektedir. Aynı zamanda hücrelerin bölünebilme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Organlarda ki ölmüş veya hasar görmüş hücreler bölünerek yenisini meydana getirir ve ölü hücre dışarı atılır. Hücreler bölünebilme özelliğini, gerektiği zamanlarda kullanmaktadır.

Hücreler durmadan bölünmemektedir. Zararlı hücreler meydana geldiğinde ise bölünebilmesi kontrol edilemez ve çok aşırı derecede çoğalır. Oradaki sağlıklı hücreleri de öldürerek, o organın çalışmasını engeller. Bizler de buna tümör demekteyiz.

Tümörler aynı zaman da iyi ve kötü olarak 2 gruba ayrılmaktadır. İyi huylu tümörler hormonlara çok aşırı zarar vermezler. Aynı zaman da ameliyat ile çıkartıldıkları zaman tekrardan çıkmıyorlar. Kötü huylu tümörler insanlara çok aşırı zararı bulunmaktadır. İnsanın yaşamını tehlikeye sokmaktadırlar. Çevresinde ki tüm hücrelere zarar vererek çoğalırlar. Bunun yüzünden insanın o organını kullanmasını engeller. Kötü huylu tümörler alındığı taktirde tekrar etme olasılığı çok yüksektir.

Kafada oluşacak bir tümör‘ün, insanın ölümüne sebep olması çok yüksektir. Çünkü tümör bölünerek çoğalırlar ve o bölgede her geçen gün gelişirler. İnsanın kafası tamamen kemiklerden oluşmaktadır. Beyinde oluşacak bir tümör, kafa tasını kıramayacağı için beyne baskı yaparak büyürler. Bundan ötürü insanın hayatını yok etme olasılığı çok yüksektir.

Tümörlerin diğer bir özelliği ise, ödeme neden olmalarıdır. Yani tümörler zamanla çoğalarak çevresine yaptığı baskı sonucu, hücre içinde sıvı birikmesine neden oluyor. Buda ödemin oluşmasına sebep oluyor.

Tümör hastalığı ciddi ve önemli hastalıktır. Bu hastalıkta en önemli şey insanın mutlu olmasıdır. Hastalık sonucu insanın mutsuz ve hayattan kopmuş şekilde olması tümörü daha da çoğaltmaya başlıyor. Kesinlikle bu hastalığa yakalanan insanları mutlu etmek için her şeyin yapılması gerekiyor.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Tümör

Nasıl

Oluşur