Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tükrük Bezi Hastalıkları
Tükrük Bezi Hastalıkları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Tükrük Bezi Hastalıkları :

En önemlileri tükürük taşları, iltihaplar ve tümörlerdir. Tükürük taşları, tükürük kanallarını tıkar ve tükürük bezini şişirir; bu hastalığa “sialolithiasis” denir. Dil altındaki tükürük bezi kanalının tıkanması sonucu oluşan “ranula” bunun en iyi örneğidir.

Tükürük bezi iltihaplarından en sık rastlanılanı “kabakulaktır. Bulaşıcı bir virüs hastalığıdır. Tümörlerin başta geleni “mikst tümör” adını alır. Selim bir tümördür. Kulakaltı (parotis) ve ağıziçi küçük tükürük bezlerinde oluşur. Ameliyatla tam çıkarılmazsa yineleyebilir.

Tükürük bezi kanserleri az görülür. Mukosel, alt dudak ısırılması sonucu oluşan, küçük ve mavi renkli bir kisttir. Patladıktan sonra kendiliğinden iyileşebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emrah Bafralıparatis bezlerim ikiside şişiyor hiç bir profesor teşhis koyamadı. taş yok diorlar ,tmör görünmüyormuş, kanserde değil dediler ama nedir çözemiyoruz sonucu çıktı. ben kendimi biliorum elimle sıvazlayınca acayip iltihap akıyor. ne önerirsiniz yardımcı olun alternatif tıbba bitki tedavisine açığım...
  • Şifa MarketÖncelikle geçmiş olsun , Tam olarak bir teşhis konmamış olmasa bile şu anda bilinen açık durum iltahap olmasıdır . ve doğal olarak size dünyanın en güçlü iltahap kurutucusu olarak tescilli bir ürün önereceğim . detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/propolis-damla-50-ml.html
  • Tükrük

    Bezi

    Hastalıkları