Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Trigliserid Nasıl Düşürülür İbrahim Saraçoğlu
Trigliserid Nasıl Düşürülür İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Trigliserid Nasıl Düşürülür İbrahim Saraçoğlu :

Vücudumuzda ve yiyeceklerde bulunan yağlar tek yağ asidinden oluşmaz. Yağların çoğunun yapısında 3 yağ asidi vardır. Yapısında 3 yağ asidi bulunan yağlara da trigli-serid denir. Trigliseridler kanımızda da dolaşırlar. Kandaki düzeylerinin yükselmesi kalp sağlığına olumsuz etki eder. Kadınlarda, östrojen hormonu aktivitesine bağlı olarak, kanda iyi Kolesterol (HDL) oranı erkeklerden daha yüksek. Ancak menopozIa birlikte östrojen salgılanması durduğundan, onlarda da Kalp Krizi geçirme riski menopozdan sonra artıyor.

Kolesterol tedavisi sürecinde hastalığın iyileşmesini sağlayan en önemli faktör, yine hastanın kendisidir. Kolesterol belirtileri görülen kişi, hekim verdiği ilaçları kullanmasının yanında öncelikli olarak beslenmesine dikkat etmelidir. İbrahim Saraçoğlu ya da Ahmet Maranki gibi bitkilerle kolesterol tedavisi kürleri hakkında araşma yapan ve bu araştırmaları halk ile paylaşan çok önemli bilim adamları dahi, sağlıksız beslenildiği takdirde bu tür bitkilerle kolesterol tedavisi uygulamalarının herhangi bir işe yaramayacağını söylemektedir.

Bu nedenle bitkilerle kolesterol tedavisi, uygulanan kolesterol diyeti ve egzersiz programına destek amaçlı olarak kullanılmalıdır. Her gün alkol tüketen, ldl oranı yüksek yağlar ile pişirilmiş yemekler yiyen ve hareketsiz biçimde yaşamını sürdüren bir kolesterol hastasının, sadece günde bir bardak bitki çayı içerek bitkilerle kolesterol tedavisi uygulayacağını düşünmesi kuşkusuz trajikomik bir durumdur. Zira kanda kolesterol maddesini damar duvarlarına taşıyarak damarların tıkanmasına neden olan ldl lipoproteini, tüketilen yiyeceklere dikkat edilerek 120 değerinin altına indirilebilir.

Bu nedenle sadece bitkilerle kolesterol tedavisi uygulanmaya çalışılması yerine mümkün olduğunca kırmız et yerine beYaz et tüketilmeye dikkat edilmesi gerekir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Serkan Yusuf Gündoğan17 yaşındayım.Yüzümde ve vucudumda sivilcelerim akneye dönüştü.cilt doktumun bana uyguladıgı hap tedavisi roaccutane tedavinin 4.ayında kan degerlerım yuksek cıktı.Özellıkle karacıgerımde yaglanma olduğu için tedaviye son verdik.Şimdi karacigerimi düşünür oldum.Maydanoz kürünü denememi ister önerır mısınız? bu arada kilom 86.Bilgilerinize sunarım.Saygılarımla.Umarım yazımı değerlendiriğ bana dönersiniz.Çok acil bana dönmenizi bekliyum.yarıyıl tatılınde evıme geldım.Şehir dışnıda okuyum.Tedavime tatilimde başlamak istiyum.
 • Şifa Marketakne ve sivilceler için özel olarak hazırlanmış her cilde uygun olan %100 doğal kremdir ltf linki inceleyin. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bengisu-anti-siyah-nokta-sivilce-kremi.html
 • Trigliserid

  Nasıl

  Düşürülür

  İbrahim

  Saraçoğlu