Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tırnak Uzaması
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Tırnak Uzaması

Tırnaklar zaman içerisinde uzayan kıkırdak yapıdadırlar.Tırnak Uzaması Hakkında Daha fazla bilgi için makalemizi inceleyiniz.Tırnak Uzatma Yöntemi - 1


Tırnak yeme her zaman psikolojik problemlerden kaynaklanmamaktadır. Günümüzde tırnak yeme adeta bulaşıcı bir hastalık gibi ailelerden çocuklarına geçmektedir ki, çocuklar birbirlerinden görerek de bu eyleme başlayabilmektedir. Böyle durumlarda çocuklara yapmamasının söylenmesi ne yazık ki işe yaramamakta ve çoğunlukla bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ancak bir uzmanla bu konuda görüşmeden önce evde alabileceğiniz pratik ve küçük çözüm yöntemleri de mevcuttur. Öncelikle tırnaklara acı oje sürülmesi kız çocukları için denenebilir ve saydam oje ile erKek çocuklarında da uygulanabilir. Bu eğer işe yaramazsa altı yaş üzeri çocuklarda eller hafifçe ıslatılarak acı bibere sürüldükten sonra, çocuğun strese girmesi veya gerilmesi sağlanarak acı tat karşısında tırnak yeme eylemini bırakması sağlanmaya çalışılabilmektedir.

Tırnak uzatma Yöntemi - 2

Bayanların güzelliğine düşkün olduğunu herkes bilir ve bakımları için sadece suratını temizlemesi, nemlendirmesi ve kusursuz bir Makyaj yapması bazı durumlarda yetmiyor. En az yüz kadar önemli bir yer daha var. Kadınlar her zaman güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isterler. Bunun nedeni ise hiçbir kadın çatlamış, ojelerinin bir kısmı çıkmış ve boyları birbirinden farklı tırnakları olsun istemezler. Bu bakim için illa ki güzellik salonuna gitmenize gerek yok. Evinizde kendi manikürünüzü yaparak yıpranan ve kırılan tırnaklarınızı istediğiniz şekle sokabilmeniz sizin elinizde. Kısa, uzun, küt ya da oval… Seçimi size kalmış… Şimdi sizlere püf noktalarını anlatacağız.

Tırnakların daha çok uzamasını hızlandırmak ve onların estetik, güzel görünümünü sağlamlaştırmak için yapmak gereken birkaç uygulamadır.

İşte tırnakların daha az kırılgan ve çok daha fazla çabuk uzayan birkaç yöntem.

- Mineral ve protein çok alınmalı
- Manikür esnasında sert törpü kullanımı veya fazla baskılı törpüleme işlemleri yapılmamalı
- Tırnaklar asla yenmemeli. Bu huydan vazgeçemiyorsanız ACI OJE kullanmalısınız.
- Bolca su tüketmeli ve bu tüketimi yazın arttırıp diğer mevsimlerde sabit tutmalısınız.
- Törpüleme sırasında, tırnaklarınızı asla ileri geri törpülemeyin. Sebebi ise bu şekilde tırnakların alt ve üst tabakası arasındaki yer bağa zarar verecek ve çatallaşan tırnaklar ile baş başa kalırsınız. Aynı yöne doğru törpülemeye çalışın.
Bu yöntemleri dikkate alırsanız tırnaklarınız daha güzel görünümlü ve daha uzun olacaktır.Bir süre bu taktikleri uygularsanız aradaki farkı hemen anlayabilirsiniz.Zor bir şey değil sadece tırnaklarınıza günlük olarak bir bakım uygulayın.Onlar dış görünüşünüzde büyük bir payı olduğunuzu unutmayın.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Tırnak

Uzaması