Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tırnak Beyazlatma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Tırnak Beyazlatma

Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tırnak beyazlatma, hiç bir kimyasal kullanmadan sadece evlerimizdeki limonla tırnaklarımızı beyazlatıp eski görünümüne kavuşturabiliriz.Bu konu hakkında tüm detayları öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Sigara, sürdüğümüz koyu renk ojeler, çevresel faktörler tırnaklarımızın sararmasına sebep olabilir. Sararan tırnaklar için leke açıcı tırnak ürünlerini deneyebilirsiniz.

Para ödemeden evdeki malzemelerle de bu derdin çaresine bakabilirsiniz. Limon suyu ve karbonatı karıştırarak macun kıvamına getirin. Bir Diş fırçasını bu karışıma batırıp tırnakların üzerini fırçalayın. Bir kaç günün sonunda sitrik asit ve karbonatın beyazlatıcı etkisiyle tırnaklarınız eski haline dönecektir.

Sağlıklı ve doğru bakım yapılmış tırnaklarda tırnak uçlarının rengi beyazdır. Yanlış bakımla ve sürekli oje kullanımı, genel sağlıktaki sorunlar beYaz yerine sarımsı renkte tırnaklara neden olur. Kaliteli ve denenmiş oje, bakım ürünü kullanın ve sağlığınıza dikkat edin. Evde ya da işte ellerinizle çalışıyorsanız eldiven kullanmanızı öneririm.

Yarım limonun içine parmaklarınızı, tırnaklarınız içinde kalacak şekilde yerleştirin. Birkaç dakika bekleyin. Limondaki doğal asit tırnaklarınızı beyazlaştırır. Yarı yarıya oksijenli su ile su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla yıkayın. Tüm tırnaklarınızı yıkadıktan sonra durulayın
ve sonra bir losyon sürün.

Dişlerinizi için kullandığınız parlatıcı ve beyazlaştırıcı ürünler tırnaklarınızda da işe yeriyor. Tırnaklarınızı dişlerinizi parlatan ve beyazlatan macunlarla yıkayın. Tırnaklarınızın tertemiz ve parlak olduğunu göreceksiniz.Beyaz tırnaklar için oksijenli su ve suda bekletilmiş fırçayı deneyin. Islak fırçayı tırnaklarınızın temiz olduğunu görünceye kadar tırnaklarınıza sürtün. Daha sonra ellerinizi iyice durulayın ve losyon sürün.‘Diş macunu ve fırça ile temizlik olur mu‘ demeyin, bir kez deneyin. Bir diş fırçası alın ve beyazlatıcı diş macunu sürerek tırnaklarınızı fırçalayın. Temizlendiğine emin odluktan sonra ellerinizi durulayın ve Nemlendirici bir losyon sürün.Bütün bu uygulamalar hem tırnaklarınızın parlak, sağlıklı ve temiz olmasını hem de çabuk uzamasını sağlayacak.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Tırnak

Beyazlatma