Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tırnak Beyazlaması
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Tırnak Beyazlaması

Tırnak Beyazlaması Neden Olur

Tırnak beyazlaması, kesinlikle vitaminsizliğin vermiş olduğu bir rahatsızlık değildir. Ayrıntılı bilgi edinmek için makalemizi okumanızı öneririz. Tırnak Beyazlaması Tırnağın İçerisine Hava Kabarcıklarının Girmesiyle Oluşur Bu Durum Vitaminsizlikle İlgili Değildir.

Tırnak Beyazlaması

BeYaz lekelerin Vitamin eksikliğiyle ilgisi yok

Tırnakların üzerinde bazen beyaz noktacıklar görünebilir. Halk arasında vitamin eksikliği olarak değerlendiren bu durum tırnağın içerisine hava kabarcıklarının girmesiyle oluşur. Fakat bunun vitamin eksikliğiyle hiçbir ilgisi yoktur. Endişe edecek bir durum da oluşturmamaktadır. Sadece görüntü itibariyle insanları tedirgin etmektedir. Hatta bazen tırnağın tamamen beyazladığı durumlar dahi olabilir. Fakat bu beyazlanmadan korkulmamalıdır, bu durumun da herhangi bir zararı yoktur.TırnaklAr Üzerındekı beyaz lekeler neden olusur Halk rasında bu olaytırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur organizmanın vitamin eksikliğine bağlanır. Oysa tırnaklar üzerinde zaman zaman beyaz lekelerin oluşmasının kesinlikle patolojik bir rahatsızlıkla ilgisi yoktur. Bu olayın nedenitırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur tırnağın altında küçük bir hava boşluğunun oluşmasıdır. Bu hava boşluğu zaman içinde büyür ve yukarı doğru çıkar. Daha sonra da kendiliğinden kaybolur. Ancak bu hava boşluğundan kaynaklanan beyaz lekeleri anımsatan Mantar oluşumu tamamen farklı bir şeydir. “Lökonik hastalığı” adı verilen bu durumtırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur tipik bir deri mantarı rahatsızlığıdır ve genellikle tırnaklarında mantar olan kişilerle el sıkışması yoluyla geçer. Bu hastalıktırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur ağızdan alınan bazı larla tedavi edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Berkan DurmazHocam benim merak ettiğim konu el tirnaklarim beyazlasmaya başladı ve elim sürekli kasinmaya basladi.kasidikca ufak ufak su tomurcukları cikiy ve şekil bozukluğu oluşmaya başladı ne yapmam lazım hocam.
  • Şifa Marketdetaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden size ulaşabileceğim bir numara verirseniz hemen irtibata gececeğim.yada bilgi hattımızdan bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Tırnak

    Beyazlaması