Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Terleyerek Kilo Verme
Terleyerek Kilo Verme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Terleyerek kilo vermenin çok sağlıklı olduğu bilinir. Fakat bu terleme metodu ile kilo verenlerin kiloları geri alması kolaylıkla gerçekleşiyor. Spor yaparak, naylon eşofmanla ve hamamda terleyerek kilo verme sağlanabilir.Naylon eşofman giymek veya hamamda terleyerek kilo verme: Bu metotlar terlemeye ve su atılmasına yarar. Yağ miktarında azalma olmaz. Kaybedilen su geri alınınca eski kiloya geri dönülür.Uzmanlarımızın dediği gibi çok terlemek zayıflamak değildir aslında. Terleyerek zayıfladığınızı düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Terleyerek zayıflamak için seçmiş olduğunuz sauna ve bir takım terleme yöntemleri aslında gereksiz.

Terleyerek Kilo Verme Sauna
Sauna ve diğer terleme yöntemlerini tercih ederek zayıflamayı seçmek yerine egzersiz ve spor dalları ile ilgilenseniz daha iyi zayıflamış ve zayıflarken de vücudunuzu şekillendirmiş olursunuz. Çünkü sauna ve diğer terleme yöntemleri fazla su kaybetmenize sebep olacaktır.Vücudumuzda yağları spor ve egzersiz yaparak ve aynı zamanda bol bol su içerek yakmalıyız. Sauna türü terleme yöntemleri vücudu aşırı susuz bıraktığı için vücudumuz bir müddet sonra vücut kaslarınızdaki yağı yakmaya başlayacaktır. Kasların yakılması derinin sarkmasına neden olur.

Bu sebeple en ideal ve sağlıklı Zayıflama yöntemleri olan egzersiz ve spor ile sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.Ancak unutmamanız gereken bir şey var. Egzersiz ve spor yaparken bol bol su tüketmelisiniz. Ter ile kaybettiğiniz sıvıyı su ile geri kazanmalısınız. Vücudunuzun gereğinden fazla su kaybetmemesi için su tüketimi çok önemlidir.Spor ve egzersiz yaparken protein bakımından da zengin beslenmeye özen gösterin. Vücudunuzun kas kaybetmemesi için doğru beslenmek çok önemlidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Terleyerek

Kilo

Verme