Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Terlemeye Bitkisel Çözüm
Terlemeye Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Terlemeye bitkisel çözüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz. Terlemeye karşın önlem alabileceğimiz bitkisel çözümler sadece vücudun gerektiği kadar ki teri atabilmesine olanak gösterirken aşırı terlemeyi de önlemeye yaramaktadır. Bitkisel çözüm uzmanı Ahmet Maranki tarafınca aşırı terlemeye karşın uygulanabilecek bitki bitkisel formülde şu şekildedir.

Yöntem 1 ;

İlk olarak bir bardak kaynar su hazırlanır, içerisine ada çayı eklenir ve bir süre beklenir, bu bekleme ardından bir bardak içilir, Her gün düzenli şekilde yapılacak olan bu formül kişinin aşırı terlemesini önlemektedir. Ama bunu yanı sıra olarak her gün Nane suyu içilerek de terlemeler kafi dereceye düşmektedir.

Yöntem 2 ;

Terlemeye Karşı Nasıl Önlem Alabiliriz…
• Rahat ve hava alan kıyafetleri tercih edin.
• Özellikle pamuklu kıyafetler giyin.
• Vücudunuzun temizliğine özen gösterin.
• Özellikle koltukaltında oluşan istenmeyen tüylerinizi alıp ter kokusuna büyük ölçüde mani olabilirsiniz.
• Kahve, alkol ve yakıcı gıdalardan uzak durun
• Zeytin yapraklarından yapılmış çay düzenli tüketildiği zaman terlemeyi engelliyor. Temizlenerek yıkanmış bir yemek kaşığı dolusu zeytinyaprağını, 150 ml. suda kısık ateşte 3-4 dakika kaynatıp elde edeceğiniz çayı, sabah-akşam günde iki kere tüketebilirsiniz.
• Saf mersin suyu da hem antiseptik etkiye sahip, hem de ter kokularına ve terlemeye karşı etkili doğal bir çözüm. Özellikle saf doğal zeytinyağlı defneli sabunla yıkandıktan sonra, bir parça pamuğa dökeceğiniz mersin suyu ile koltuk altlarınızı ve terden şikayet ettiniz diğer bölgelere sürebilirsiniz.
• Gülsuyu‘nun Tonik etkisi var. Arzu edenler alternatif olarak saf gülsuyunu tercih edebilirler.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Gülcan Kermesiyi günler size adım gülcan kermes bende değilde eişimde böyle bir sorun var sürekli terliyor hergün kıyafet değiştiriyoruz gerek olsa günde 2 sefer değiştirecek okadar çok terliyor fakat zayıflama yok kilo aynı kilo terbezlerindemi sorun var nasıl durdurabiliriz terlemeyi veya azaltabilriiz.
 • Süleyman Yağlihocam merhaba 2 hafta sonra düğünüm var kısmetse, benim çok fazla alnım hatta kafam terliyor. diğer bölgelerim herkes gibi. malum hava sıcak, düğün heyecanı; stresi, damatlık vs. bana öneriniz olur mu? şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.
 • Şifa MarketAşırı terleme sorunu ile ilgili mango kremi ve adaçayı size yardımcı olacak iki önemli bileşendir. Detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Allah mesut etsin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/asr-trlm-adacayi-karisimli-set.html
 • Nurten ÇopanDoğuştan el ve ayaklarımda aşırı terleme sorunu yaşıyorum.Bu sorun günlük yaşantımı çok etkiliyor.Kızımda da aynı hastalık mevcut.Nasıl bir tedavi uygulamalıyım.
 • Şifa Marketbu tip hastalar bölgesel ve genel aşırı terleme olmak üzere ikiye ayrılır. kişiden kişiye göre de nedenleri değişmektedir. ter bezlerinin hızlı çalışması, vücut ısısının normalden yüksek olması, kan dolaşımı hızlı olanlar, troit hastaları vb. nedenlerden kaynaklanabilir. bitkisel tedavi olarak bu nedenlere endike takviyeler önerilir. aşırı terleme tedavisinde kullanılan bitkisel takviyeler için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/asr-trlm-ceviz-yapragi-karisimli-set.html
 • Terlemeye

  Bitkisel

  Çözüm