Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Terlemeye Bitkisel Çözüm

Terlemeye bitkisel çözüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz. Terlemeye karşın önlem alabileceğimiz bitkisel çözümler sadece vücudun gerektiği kadar ki teri atabilmesine olanak gösterirken aşırı terlemeyi de önlemeye yaramaktadır. Bitkisel çözüm uzmanı Ahmet Maranki tarafınca aşırı terlemeye karşın uygulanabilecek bitki bitkisel formülde şu şekildedir.

Yöntem 1 ;

İlk olarak bir bardak kaynar su hazırlanır, içerisine ada çayı eklenir ve bir süre beklenir, bu bekleme ardından bir bardak içilir, Her gün düzenli şekilde yapılacak olan bu formül kişinin aşırı terlemesini önlemektedir. Ama bunu yanı sıra olarak her gün Nane suyu içilerek de terlemeler kafi dereceye düşmektedir.

Yöntem 2 ;

Terlemeye Karşı Nasıl Önlem Alabiliriz…
• Rahat ve hava alan kıyafetleri tercih edin.
• Özellikle pamuklu kıyafetler giyin.
• Vücudunuzun temizliğine özen gösterin.
• Özellikle koltukaltında oluşan istenmeyen tüylerinizi alıp ter kokusuna büyük ölçüde mani olabilirsiniz.
• Kahve, alkol ve yakıcı gıdalardan uzak durun
• Zeytin yapraklarından yapılmış çay düzenli tüketildiği zaman terlemeyi engelliyor. Temizlenerek yıkanmış bir yemek kaşığı dolusu zeytinyaprağını, 150 ml. suda kısık ateşte 3-4 dakika kaynatıp elde edeceğiniz çayı, sabah-akşam günde iki kere tüketebilirsiniz.
• Saf mersin suyu da hem antiseptik etkiye sahip, hem de ter kokularına ve terlemeye karşı etkili doğal bir çözüm. Özellikle saf doğal zeytinyağlı defneli sabunla yıkandıktan sonra, bir parça pamuğa dökeceğiniz mersin suyu ile koltuk altlarınızı ve terden şikayet ettiniz diğer bölgelere sürebilirsiniz.
• Gülsuyu’nun Tonik etkisi var. Arzu edenler alternatif olarak saf gülsuyunu tercih edebilirler.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.