Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Taşlı Yüzük Hücreli Mide Kanseri
Taşlı Yüzük Hücreli Mide Kanseri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Taşlı Yüzük Hücreli Mide Kanseri: Mide Kanseri hastalığı,diğer kanser türlerine ile kıyaslandığında hem midenin hayati bir organ olması hem de mide kanserinin çok hızlı bir şekilde diğer organlara yayılabilmesi nedeni ile oldukça tehlikeli ve ölümcül kategoride kabul edilen bir kanser türüdür.

Mide kanseri hastalarının çoğu,hastalığın gelişim döneminde ortaya çıkan belirtileri basit mide sorunları olarak görmektedir.Çünkü mide kanseri hastalığının kendine ait özel bir belirtisi yoktur ve genellikle ülser hastalığı ya da gastritte olduğu gibi belirtiler vermektedir.

mide kanserinde yaşam süresi hakkında birçok insan merak ettiği soruların cevabını internette aramaktadır.Özellikle taşlı yüzük hücreli karsinom hakkında merak edilen birçok soru olduğundan,bu konu hakkında insanların daha da ilgili olduğunu ortaya çıkmaktadır.

Mide kanserinde yaşam süresi uzunluğu,büyük oranda taşlı yüzük hücreli karsinom teşhisi konulmasına bağlıdır şeklinde kesin bir tanı koymak mümkün değildir.Ancak taşlı yüzük hücreli karsinom,mide kanseri türleri arasından en hızlı yayılan ve bu nedenle en tehlikeli mide kanseri türü olarak kabul edilen bir rahatsızlıktır.Mide kanseri hastalarına taşlı yüzük hücreli karsinom teşhisi konması için öncelikle mideden doku alınarak,bu dokunun laboratuarda incelenmesi gerekir.Gerekli kontrollerin ardından hastaya taşlı yüzük hücreli karsinom tanısı konduğunda,kesin olmamak ile beraber genellikle hastanın midesi alınmaktadır.

taşlı yüzük hücreli karsinom teşhisi konan hastaların midesinin alınması,vakit kaybetmeden yapılması gereken bir operasyondur çünkü kanser öncelikle lenf bezleri olmak üzere çok hızlı bir şekilde diğer organlara sıçrayabilir.Mide kanserinde yaşam süresi,büyük oranda kanserin mide haricinde diğer organlara sıçramasına bağlıdır.

Hastaların diğer organlarda da sorun yaşaması durumunda,mide kanserinde yaşam süresi büyük oranda kısalmaktadır.

mide kanserinde yaşam süresi kişinin kanser hastalığı nın 3 ya da daha fazla organa sıçraması durumunda,ilk beş yıllık yaşam süresine göre değerlerine göre büyük oranda azalmaktadır.Bu nedenle mide kanserinde yaşam süresi erken tanıya ve dolayısı ile kanserin yayılmadan hastanın tedavi edilmesine bağlıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Emel Şenlik Taşlı yüzük hücreli karsinoma tümörü tek hücreli infiltrasyonu hakkın da bilgi almak istiyorum birde neoplastik hücreler panck işaretlenmiştir lütfen konu hakkında yardımcı olurmusunuz
 • Şifa MarketDetaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden size ulaşabileceğimiz bir numara verirseniz hemen irtibata gececeğiz . Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Dilek Küşümmerhabalar taşlı yüzük kanseri için hangi bitkiler kullanılmalı kemoterapi görüyorum yardımcı olarak ne kullanmalıyım ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ederim .
 • Taşlı

  Yüzük

  Hücreli

  Mide

  Kanseri