Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Taşikardi Neden Olur

Kalp atışlarının 1 dakikada 120'nin üzerinde olmasına taşikardi ismi verilir. Normal bir insanın dakikadaki nabız sayısı ortalama 80 civarındadır. Bu sayı 60'ın altına düştüğü veya 120'nin üstüne çıktığı vakit kalp atışları normal sayılmaz. Halk arasında taşikardiye çarpıntı ismi verilir. Taşikardi hastalık dışı çeşitli durumlarda da olur. Fakat, bu kalp çarpıntıları bir kaç dakikayı geçmez. Heyecan, korku, çok yemek yemek, barsaklarda fazla Gaz toplanması, koşmak vs. gibi sebepler geçici taşikardilere sebep olurlar. Bu durum bilhassa heyecanlı insanlarda daha sık görülür.

Taşkardiler devamlı olur ve günlerce sürerse mutlaka akla bir hastalık ve kalbe ait bozukluklar gelmelidir. Böyle hallerde doktora gitmekdeki ihmal çeşitli tehlikeli durumlara sebep olabilir. Sinirli insanlarda görülen çarpıntılar genellikle sinir ilaçları ve istirahatla düzelir. Romatizma, kansızlık, tiroid bezi faaliyetinin artması, tansiyon yüksekliği veya düşüklüğü, ateşli hastalıklar, bazı Hormon bozuklukları ve kalbin çeşitli hastalıkları taşikardinin başlıca sebepleridirler. Tedavisi hastalığın cinsine göre yapılabilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.