Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Süt Kilo Aldırırmı
Süt Kilo Aldırırmı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Süt kilo aldırırmı,sütün kilo aldırıp aldırmıyacağı hakkında sorunun cevabı aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Süt kilo aldırırmı bu sorunun cevabı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Süt Kilo aldırır mı?

Uzman doktor Cevabı: Yağsız yada yarım yağlı süt eğer gereğinden fazla alınmaz ise kilo aldırmaz..

AÇIKLAMA:

Şişmanlık dediğimiz şey vücuda aldığınız enerji fazlalığının yağ kitlesine dönüşmesidir.Bu nedenle en önemli olan aslında hiçbirşeyi fazla aşırı tüketmemektir. Yağ kitlesinin artmasını engellemede, enerji alımı ve kısıtlamanın yanında bir takım besin öğelerinin de faydası olduğu saptanmıştır.

Kalsiyum bunlardan bir tanesidir. Özellikle kalsiyum tüketiminin optimum olduğu vücudun ihtiyacı olduğu oranda alınmasıyla kalsiyumun bağırsaklardan yağ emilimini azalttığı ve böylece vücutta yağ depolanmasına engel olduğu bilinmektedir.
Diyete kalsiyum ilavesiyle kilo kaybının artışı konusunda bir çalışmada bireylerin diyetlerine günde iki gram kalsiyum eklendiğinde 12 haftalık bir izleme süresi sonucunda bireylerin günde 500 gram kilo kaybettikleri görülmüştür.

Özellikle gençler arasında yaygın olan çabuk Zayıflama hızlı kilo verme ve sürekli zayıf kalma amaçlı uygulanan tek tip besinle beslenmeye dayanan sağlıksız bir takım diyetler vardır.Bunlarda özellikle süt ve süt ürünlerinin çıkarılması ile birlikte çok yaygın bir şekilde kemik zayıflığı ve ilerleyen yaşlarda Osteoporoz gelişmektedir.

Bu tür rejimler oldukça sağlığa zararlı olduğu için öncelikle süt ve süt ürünlerini diyetinizden çıkarmadan ama gerekiyorsa enerji hesabı yaptığınız dönemlerde yağı azaltılmış sütleri kullanarak diyetinizi çok daha iyi şekillendirebilir ve sağlıklı zayıflayabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Itır Bozkurtselam ben ıtır 14 yaşındayım 34 kiloyum çok zayıfım kilo almak istiyorum süt kilo aldırır mı. ve günde kaç bardak içmeliyim en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Süt

    Kilo

    Aldırırmı