Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sülükle Tedavisi
Sülükle Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sülükle Tedavisi yöntemi M.Ö. bile uygalanan tedavi yöntemlerindendir. Bu sayfada sizlere damar tıkanıklığına sülükle tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler sunuyoruz...

Damar tıkanıklığında kullanılan % 100 Bitkisel ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz...
M.Ö. 15. yüzyıla kadar dayanan çok eski bir tedavi yöntemidir. Ünlü hekimlerden Nikandros, Galen ve İbn-i Sina sülüğü bir tedavi aracı olarak kullanmışlardır.

Bugün ise, Avrupanın çeşitli ülkelerinde ve Amerikada sülükle tedavi yapılmaktadır. Almanyada 300' ü aşkın hirudoterapi kliniği vardır. Sadece Avrupa yılda 100 milyon sülük kullanmaktadır. Amerika Gıda ve ilaç dairesi (FDA), 2004 yılında sülüğün bilimsel bir tedavi yöntemi olduğunu onaylamış ve diğer ülkelerde olduğu gibi eczanelerde satılmasına izin vermiştir.

Sülük tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, Epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, Sedef ve egzema gibi cilt hastalıklarında, hemeroid'de, migren ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid'e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, kangren ve bazı işitme kayıplarında başarı ile kullanılmaktadır.

Sülüklerin özelliği, kan emilirken vucüda salgıladıklarıkları maddelerde gizlidir. Bu salgılar, 105 biyoaktif madde içermektedir. Başlıca Hirudin ve Calin maddelerini barındırırlar.

Bu maddeler kanın pıhtılaşmasını engelleyici , oluşmuş pıhtıyı eritici, ağrı kesici, mikrop öldürücü, tansiyon dengeleyici, kas gevşetici, bağışıklık sistemini düzenleyici ve Stres giderici etkilere sahiptir. Ayrıca nörotrofik etkisiyle sinir hücreleri ve liflerinin tamir edilmesini hızlandırırlar.

Sülük tedavisinde, yumuşak cilt bölgeleri (göz kapağı ve çevresi), Keratinize bölgeler (avuç içi, ayak tabanı), önemli damarların üzerleri (boyun, çene altı, koltukaltı, kasık ) gibi yerlere tedavi uygulanmaz.

Her hastalığın tedavisi ayrı bölgelerden yapılır. Tedavi süresi ortalama 20-30 dk arasıdır. Başlangıçta sülükler ilaç salgılarken hafif bir yanma hissedilir, bunun dışında hiçbir ağrı hissedilmez. Ayrıca hiçbir yan etkiside yoktur. Sülükler tek kullanımlıktır, başka hastada kullanılamaz. Yılda bir kez yapılan sülük tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Peygamber efendimizin bir hadisi şerifinde söyle buyurulur; İlaçların hayırlısı burna çekilen ve ağızdan alınan ilaçlar, müshil, kan aldırmak ve sülük vurdurmaktır.

Toplumumuzda bugün en büyük öldürücü hastalıklardan biri damar hastalıklarıdır. Bu normal kan akımını engelleyen damarlarının daralması, yağlı plaklar veya yataklarının oluşumu nedeniyle, damar ya da damarlar oluşmaktadır kan akımı sertleşme olabilir ve damar kalınlaşması, sadece birkaç isim.

Vasküler hastalık sigara ve içki, ve hareketsizlik gibi bazıları hipertansiyon birçok faktörler, yediğimiz gıdalar, şişmanlık, yaşam tarzımızın, neden olabilir. Uzun vadede, bu kalp, beyin ve ekstremite sorunlarına yol açabilir.

Şimdi, ama, damar hastalıkları ilerlemesini azaltabilir ilaçların uzun süreli kullanımı organ yetmezliği gibi yan etkilere yol açabilir birçok farmakolojik tedaviler vardır. damar hastalığının tedavisi için farklı bir yol denemek isteyen insanlar genelde Hirudotherapy ya da sülük tedavisi seçin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sülükle

Tedavisi