Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Su Çiçeği Tedavisi
Su Çiçeği Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Su çiçeği tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak su çiçeği tedavisi için şifalı bitkiler ve su çiçeği tedavi yöntemleri hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.

TEDAVİ
Öbür virüs kökenli hastalıklarda olduğu gibi suçiçeğini de iyileştirecek bir ilaç yoktur. Tedavi girişimi temel olarak hastanın yakınmalarını olabildiğince azaltmaya yöneliktir. Hastalığı ağır geçiren bebek ve çocuklarda, özellikle bir ayını doldurmamış bebeklerde,kortikoit tedavisi gören hastalarda kan kanseri gibi kötü huylu hastalı larda, iyileşme dönemindeki zona ha talannın serumundan elde edilen ga maglobülinler kullanılabilir. Bu uy§ lama, bulaşmayı izleyen üç gün içine yapılırsa hastalığı önler. Belirtilere ye nelik tedavi Özellikle kaşıntıyı azmayı amaçlar.
Sabunlu suyla sık banyo yapılıra gelişebilecek deri enfeksiyonlarım öı leyeceğinden yararlıdır. Ayrıca hast nın iç çamaşırlarının ve yatağının he gün değiştirilmesi önerilir. Yüzde oranında sodyum bikarbonat içeren çc zeltiler, mentol içeren tali pudrası ya da antihistaminikli losyonlar kaşıntı) hafifletir. Döküntülerin Örselenmes derin lezyonlara ve deride yara izi kalmasına yol açacağından, suçiçekli cukların kaşınması kesinlikle engellenmelidir. Olası kaşınmanın yol açacağı i zararları en aza indirmek için hastanın tırnakları özenle kesilerek törpülenmeli, bebeklere ise eldiven giydirilmelidir

SU ÇİÇEĞİ TEDAVİSİ BİTKİSEL


Tedavi genelde bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun virüsle savaşırken gösterdiği belirtileri hafifletmek içindir.
■ Eşit miktarlarda kanaryaotu demi, hodan suyu ve sulandırılmış güverinağacı kabuğu karıştırılarak hazırlanan losyon, irite olmuş deri isilikleri için kullanılabilir; pamuklu bir bezle, her bir veya iki saatte bir ya da ihtiyaç duydukça sürün.
■ Bağışıklık sistemini güçlendirmek için çocuğa günde üç defa Ekinezya tabletleri veya tentürü verin (doz yaşa göre değişir).
■ Gerektikçe takkeotu, kestere veya Papatya çayı vererek tahrişi hafifletebilirsiniz.
■ Hastalığın ateş safhasında kadifeçiçeği, hodan veya Fesleğen demleriyle ıslatılmış soğuk kompres veya sünger uygulayın. Hastayı serin tutmak, aynı zamanda deride tahriş riskini de azaltacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Aygun Cabbarovaselam menim uzumde su ciceyi lekesi kalmis azeriyim yardim edin
  • Şifa MarketHücre yinelemede, bağ dokusu onarmada, cilt dokusu onarmada, sedef, egzama, mantar,tüm leke tiplerinde ve cilt problemlerinde lokal sorunlarda tedaviye yönelik bileşeni incelemek için linke tıklayın. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/ozon-age-onarici-ozon-
  • Aylin Günlükmerhabalar ben aylin 4.5 yaşındaki oğlum su çiçeğine yakalanmış bu virüsü daha hızlı geçirecek bitkiler var mı varsa nelerdir. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Su

    Çiçeği

    Tedavisi