Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sperm Sayısını Arttırma
Sperm Sayısını Arttırma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Alternatif tıbbın Sperm azlığı sorunu üzerine büyük katkısı olmakta ve sperm sayısını arttırmak için pek çok bitkisel formüller elde edilmiştir.Dünya üzerinde sperm azlığı yada azosperm sorunu yaşayan erkeklerin sayısı hayli çok ve insanlar bu sorunlarını yenebilmek adına çok fazla nakit harcamaktadırlar.Bu bölümde sizlere evinizde kendi başınıza ve çok ucuz bir maaliyetle çözebileceğiniz sperm arttırıcı bitkisel formüller sunacağız.Aşağıda bahsedeceğimiz bir kaç bitki sperm arttırıcı bitkiler olarak bilinenenlerin başta gelenlerindendir.
GİNSENG

Ginseng, Uzak Doğu tıbbında yaklaşık 2000 yıldır kullanılan önemli bir bitkidir.Bu ürün optimal ürünler (kan değerlerini olması gereken değerlere göre arttıran veya azaltan) arasında yer alır.Ginseng, bitkinin kök kısmının işlenmesi sonucu elde edilir. Piyasada aktif olarak 3 tür ginseng kullanılmaktadır. Kore, Sibirya ve Amerikan ginsengdir, ayrıca bu 3 ginseng türünün değişik oranlarda birleştirilmiş kombinasyonları da piyasada bulunmaktadır.Bu 3 tür ginseng arasında en yüksek performansa sahip oran Kore(Korean) Ginseng'idir.

Kore hükümetinin bu bitkiyi kendi tekelinde satması ve üretim maliyetinin yüksek olması nedeni ile bu ürünün hammadde maliyetleri diğerlerine göre daha yüksektir.Japonya'da yapılan klinik bir çalışmaya göre, aşırı dikkat ve stres altında çalışan kişilerin iş verimini arttırmak ve gün boyu daha canlı olmasını sağlamak amacı ile ginseng kullanılması önerilmiştir. Günlük enerjinin artmasını sağlamaya destektir.
 • Beyine giden kan miktarını düzenleyerek adaptasyonu arttırır ve strese karşı vücudu koruyabilir.
 • Kan değerlerini normale indirgeyerek vücudun performansını arttırabilmektedir.
 • Zaman salmımlı olduğu için gün boyunca verimliliği yüksektir. Yaşlanma etkilerini geciktirdiği, yaşam kalitesini ve süresini uzattığı yönünde Çin'de yapılmış akademik çalışmalar vardır.
 • Bilinen en güçlü afrodizyaklardan biridir.
 • Sinir sistemi ve endokrin sistemini düzenlemektedir.
 • Kalp-damar sistemini düzenlemekte, akciğer ve kalbi korumaya yardımcıdır.

KEÇİBOYNUZU

Sperm arttırıcı özelliği bilinen keçiboynuzu kürü erkeklerin iktidarsızlığına karşı bir gecelik çözümler yerine, tedavi edici ve de kalıcı çözüm getirmektedir. Keçiboynuzu kürü uygulanmaya başladıktan 4-5 gün sonra etkisini göstermeye ve Cinsel hayatı dengelemeye başlar.

Eğer uzun zamandan beri iktidarsızlık çekiliyor ise bir haftadan itibaren etkisini göstermeye başlar.Keçiboynuzunda kolestrol bulunmaması ayrı bir avantajdır. Kaffein ve theobromine içermediği için de tansiyon problemi olanların rahatlıkla uygulayabilecekleri bir kürdür. Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir.Bu nedenle osteoporoz rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında çok iyi bir desdekleyicidir. Daha çabuk sonuç alırım diye kesinlikle abartarak kullanmayınız.Uygulama sürelerine ve miktarlarına kesin olarak uyunuz.

Doğa bir denge, nizam ve kural üzerine kuruludur ve de belirli kurallara göre çalışmaktadır. İnsan da, doğanın bir parçası olduğuna göre, insan vücudu da aynı şekilde belirli dengeler çerçevesinde çalışmaktadır.

İşte, günümüzde bilim adamları ekolojik dengeden, biyolojik dengeden ve de daha bir çok dengelerden bahsetmekteler ve bu dengelerin bozulması durumunda dünyamızı nedenli büyük felaketlerin beklediğini vurgulamaktadırlar. Örneğin, demir.Demir, insan vücudu için hayati önem taşıyan bir maddedir. Demirin eksikliğide, fazlalığıda insan vücudu için zararlıdır. Bazı insanlar vitaminlerin çok faydalı olduklarına inandıklarından dolayı vitamin haplarını fazla fazla kullanırlar. Çünki, fazlasının insan vücuduna zarar vermediğini zannederler. Unutmayınızki, vitaminlerin eksikliği sağlığımız açısından hayati önem taşırlarken, fazlası da vücudumuza zarar verirler. Aynı şekilde size önerilen bitkileri de belirtildikleri şekilde kullanmak gerekir. Fazla kullanarak daha çabuk sağlığıma kavuşurum diye düşünmek yanlıştır.

ANASON

Yapılan araştırmalar, anasonun binbir derde iyi geldiğini gösteriyor. Bu araştırmalara göre anason, cinsel gücü artırıyor, yorgunlugu gediriyor.

İşte mideden beyne kadar organlarımız için şifa kaynağı olan anasonun faydaları:
 • İştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir.
 • Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. İdrarı artırır. Kusmaları ve ishali keser. Regl kanamalarının düzenli olmasını sağlar.
 • Hamilelik döneminde kullanılmaz. Anne sütünü artırır. Sinirleri yatıştırır. Migren ağrılarını keser. Beyin yorgunluğunu giderir.
 • Uyku verir.
 • Kalbi kuvvetlendirir.
 • Kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar.
 • Cinsel arzuları uyarır.
 • Sperm arttırıcı özelliğe sahip bitkiler arasındadır.
 • Astım, nefes darlığı ve bronşitte görülen şikayetleri giderir.
 • Öksürüğü keser.
 • Yaşlılarda meme sarkmasını önler.
Not:Fazla kullanıldığı zaman uyuşukluk verir.

ÇAKŞIR OTU (KÖKÜ)

Çakşır Otunun Faydaları ve Etkileri:

 • Cinsel gücü ve isteği arttıran, etkili bir Afrodizyak bitkidir.
 • Sperm arttırıcı bitkiler arasındadır ve sperm hareketliliğini de arttıran etkileri vardır.
 • Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermekte yardımcıdır.
 • Sinirleri rahatlatıcı özelliği vardır.
 • Astım ve bronşit için faydalı bir bitkidir.
Çakşır Otu ve Kökü Nasıl Kullanılır?

Çakşır Otu Kökü kurutularak toz haline getirilerek bal ile macun yapılmak suretiyle kullanılır.1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı çakşır kökü konularak demlemek surutiyle hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığı zaman olumlu etkileri görülmektedir.

Sperm arttırıcı yiyecekler

Sperm arttırıcı yiyeceklere geçmeden önce hem kadın hem de erkekte üreme potansiyelini olumsuz etkileyen bazı faktörlere değineceğiz.

Sigarayı Bırakmalısınız: Sigara bir çok sağlık probleminin yanısıra üreme sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere sahiptir.Özellikle erkeklerde sperm sayısının azalmasında belirgin bir etkiye sahiptir.

Alkolden Uzak Durun: Alkol de sigara gibi üreme potansiyeliniz üzerinde olumsuz etkilere neden olur.Yine erkeklerde sperm azlığının önemli sebeplerinden biridir.

Bağımlılık Yapan İlaç ve Maddelerden Uzak Durun: Çeşitli uyuşturucu maddeler sperm sayı ve hareketliliğinin azalamasına yol açar.

Kafein: Çay, kahve ve kolalı içecekler gibi maddelerin içerdiği kafeinin yüksek miktarlarda tüketilmesi bayanlarda gebelik şansını azaltabilir.

Sperm sayısını, kalitesini ve cinsel gücü arttıran yiyecekler;

ÇİLEK: İçeriğineki E vitamini sayesinde sperm miktarında artış sağlayabilir.Ayrıca cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırması da seks dürtüsünün artmasına neden oluyor.Olumlu etkileri günde 2 kase çilek tüketilmesi halinde 1 hafta içerinde görülebilir.

AVOKADO: İçeriğindeki temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırır.Haftada 3 kez tüketilmesi durumunda etkileri 2 hafta içerisinde görülmeye başlar.Sperm sayı ve hareketliliği üzerinde oldukça önemli olumlu etkileri vardır.

ZENCEFİL: İçeriğindeki etken maddeler sayesinde vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte uyarıcı etki eder.Erkeklerde ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.Haftada 4 kez bir tutam zencefil kullananlar etkileirni 1 saat içerisinde görmeye başlayabilirler.

DOMATES: Tam bir A Vitamini deposudur.A vitamini seks hormonlarının üretimini hızlandırır.2 hafta boyunca günde 1 domates tüketmeniz durumunda etkilerini görmeye başlayacaksınız.

MUZ, İNCİR: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi beyindeki mutluluk hormonu serotonin seviyesini yükseltir.

HAVUÇ: İçeriğindeki şeker kana çok çabuk karışarak enerji seviyesini hızlı biçimde artırır.Cinsel performansın artırılması için ideal bir besindir.

Sperm Sayısını Ve Kalitesini Artıran Şifalı Kür (Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu)

Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu erkeklerde sperm saysını arttıran ve sperm kalitesini de yükselten şifalı bitkisel keçiboynuzu ve incir kürünü açıkladı.Bu kürlerde yer alan besin ve bitkileri sperm arttırıcı bitkiler bölümümüzde zaten yazmıştık.Şimdi de bu bitki ve besinleri kullanarak hazırlayabileceğimiz kürleri hocamızdan okuyalım.Erkeklerde sperm sayısını, kadınlarda ise doğurganlığı artıracak bitkisel Kürler İbrahim Saraçoğlunun çalışması sonucu ortaya çıkmış. Bu sayede çacuk sahibi olamayan kişilerin, çocuk sahibi olma umudu da artmış oldu.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ : 6-7 adet keçiboynuzunu yarım lt suda 6 dakika kaynatın. Sabah akşam aç karnına suyunu için. Bu kür aynı zamanda akciğer ödemi, akciğer kanseri, allerjik astım gibi hastalıklarada çok faydalıdır.

İNCİR KÜRÜ : 8-9 adet kuru inciri iyice yıkayın. Yarım litre suda kaynatttıktan sonra sabah akşam, aç karnına suyunu için. İncir kürü kadınlarda da doğurganlığı artırdığından her iki eşin birlikte kullanması daha yararlı olur sanırım.

* Bu kürleri 20-25 gün uygulamanız gerekecektir.

Sperm Arttırıcı Bitkilerin Kullanımı Ne Kadar Güvenli?

Sperm arttırıcı bitkiler ve kullanımları hakkında söyleyebileceğimiz en temel şey doğal olmaları nedeniyle aşırı dozlarda kullanmamaya dikkat etmek kaydıyla kesinlikle zararsız olduklarıdır.Yine de size tavsiyemiz sperm arttırıcı kür, bitki ya da bitkisel ürün kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızdır.

Sperm Arttırıcı Macun

Son günlerde özellikle tvlerde sıkça yer alan bir kürden de bahsedelim.Sayfamızda yukarıda sperm arttırıcı özelliğine değindiğimiz keçiboynuzu macunumuzun temel malzemesi olacak.


Sperm arttırıcı macun için gerekli malzemeler:

 • 1kilo keçiboynuzu pekmezi
 • 50 gram arı sütü (saf)
 • 50 gram polen
 • 50 gram zencefil
 • 50 gram zerdeçal
Karışımı hazırlayacağımız malzemeleri eksiksiz edindikten sonra sıra geldi tamamen doğal içerikli sperm arttırıcı karışımımızı nasıl hazırlyacağımıza ve nasıl kullanacağımıza.

Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın.Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı yiyin.Bu karışımı kullanırken daha iyi sonuç alabilmek için aynı zamanda çekirdekli siyah üzüm kompostosu da içebilirsiniz.Aynı şekilde kompostoyu da sabah ve akşam 1 bardak içmelisiniz.Yine kürü destekleyebileceğiniz bir diğer doğal ürün de nohut.Haftada en az bir kere koyun etiyle pişirilmiş nohut yemeği yemeniz de kürün etkisine olumlu yönde katkı yapacaktır.

Tüm bu tüketilmesini önerdiğimiz malzemelerde yoğun miktarda sperm arttırıcı ve sperm hareketliliğini artıran etken maddeler bulunmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Turgay YılmazKolay gelsin 2 yıllık evliyim ve çocuğumuz olmuyor. sperm testi yaptırdım sperm sayısı 20 milyonnun altında çıktı bitkisel olarak ne gibi takviyeler kullanabilirim tavsiyeniz nedir?
 • Sperm

  Sayısını

  Arttırma