Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
skafoid kemik kırığı
skafoid kemik kırığı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

skafoid kemik kırığı

bir insanın başına gelebilecek en sikko kemik kırığına örnek teşkil edebilirmiş efendim. "ne kırığı lan? kırılsa böyle yerinde durabilir misin?" mantığı var ya, bunun savunucularını eşek sudan gelene kadar dövmeyi gerektiren bir kırıktır bu. öyle ki sadece bileğiniz şişti zannederek haftalarca doktora başvurmayıp olası bir ameliyata göz kırpmanıza dahi sebep olabilecek sinsilikteymiş.

skafoid kemik yamulmuyorsam, baş parmak uzantısıyla bileğiniz kesiştiği bir yerlerde olmalı. (zira tam olarak orası sızlıyor şu an) ayrıca daha elem verici bir yanı bu kırığın çok uzun sürede kaynaması veya bu uzun süreye rağmen kaynamama riskini taşıması. biraz sonra kaynağını vereceğim linkten taşıyorum bu cümleyi: kırığın kaynama süresi kemiğin tepe bölümü için 6 hafta iken alt uç için 6 aya kadar uzayabilir.

ayrıca kendisi genellikle çocuk veya yaşlılarda değil 20 yaş üzerindeki gençlerde ve Spor yaralanmalarında sıkça görülüyormuş. aman ha, "ters düştük, bilek hafif şişti, geçer." demeyin. bir film çektirin. sonra alçıyla aylarca yaşamak zorunda kalmayın dostlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

skafoid

kemik

kırığı