Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözüm 2
Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözüm 2
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözüm 2 :

Sivilce Kurutma Maskesi 1-Portakal kabuğu maskesi

Bu sivilce kurutmak için kullanılacak maskenin temel özelliği antibakteriyel olması ve cildi aynı zamanda mikroplara karşı koruyucu etkisinin uzun süre devam etmesidir. Portakal kabuğu ve kabartma tozu ile hazırlayacağımız bu sivilce kurutma maskesinin yapılışını kısaca açıklayalım:

Bir adet iri boy bir portakal kabuğu rendelendikten sonra bir havan içerisinde iyice ezilerek krem haline sokulur. Ardından püre ya da cezerye kıvamına gelen portakal kabuğunun üzerine 5 gram veya bir çay kaşığı kadar kabartma tozu ilave edilir. Elde ettiğimiz bu karışım sivilcelerin üzerine sürülerek ortalama olarak 15-20 dk bekletilir.

Sivilce Maskesi 2-Ayva maskesi

Mevsiminde 1 adet irice bir adet ayvayı 5 dk kaynayacak şekilde kaynatıyoruz. Ardından da ayvamız sabaha kadar kaynadığı kapta bekliyor. Sabah ayvayı sudan çıkartıp bir güzel eziyoruz ve içerisine de 10 gram (1 tatlı kaşığı) pudra ekleyin. Zaman içerisinde özellikle 15-20 günde sivilcelerinizde kurumalar meydana gelecek ve sanki bir sivilce kremi kullanıyormuş gibi bir etki ve fayda göreceksiniz.

Sivilceleri Kurutmak İçin Öneriler

-Haşlama patates sivilceleri kurutur. Günde 1 adet küçük boy haşlama patatesi kabuğuyla birlikte tüketmenizi uzmanlar şiddetle tavsiye ediyorlar.

- Sivilceleri şiddetlendiren ve azdıran yağlı kızartma, fındık, çekirdek, çikolata, fast food‘dan uzak durun.

- Ertesi güne sivilcenizi söndürmek mecburiyetinde iseniz sivilcenin üzerine Diş macunu sürün. Diş macunundaki florid sivilceleri geçici de olsa kurutuyor ve söndürüyor.

Sivilcelerin kızarıklığını geçirmek içinse kükürtlü Sabun kullanmanız faydalı olabilir. Hem yüzdeki bakterileri öldürmesi hem de sivilce kurutucu etki yapması nedeniyle iyi geliyor. Ayrıca kükürtlü sabun sivilcelerin neden olduğu yüzdeki delikleri de kapatıyor ve zamanla yok ediyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sivilce

İzleri

İçin

Bitkisel

Çözüm

2