Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sistit İlacı
Sistit İlacı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sistit İlacı : Sistit hastalığında verilen ilaçlar nelerdir, sistit hastalığında kullanılan ilaçlar bu ilaçların olumlu olumsuz etkileri hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır..

Sistit tedavisi için bitkisel kür


150 ml (1,5 su bardağı) kadar kaynar suyun içine 6 gram kuru Mısır Püskülü katılır. 10 dakika demlenip süzülür. Veya bunun yerine 200 ml suyun içinde 6 gram mısır püskülü kaynama noktasına kadar ısıtılır. 5-6 dakika demlenip süzülür. Hazırlanan bu kür yemek saatleri arasında, günde 5-6 çay fincanı kadar içilir.

İdrar yolları iltihaplarının giderilmesine yardımcıdır.

İdrar yolu iltihaplanmasının yinelenmesini önlemeye yardımcı.

Açıklama :

Kronik sistit ve idrar yolları enfeksiyonları çoğu kez inatçıdır ve klasik tedavilerden çoğunlukla tatminkar cevap alınamaz. Çoğu durumda uygunsuz antibiyotik kullanımı bakteri direncine neden olur ve yineleyen sistit olgularına yol açabilir.

Bu konuda rasyonel tedavi birçok doğal yaklaşımın bir arada uygulanmasıyla sağlanabilir: Günde en az iki litre su içerek idrar akışını artırmak;organizmaların çoğalmasına meydan vermeyecek bir PH oluşumuna katkıda bulunmak;bakterilerin idrar kesesinin yüzeyine tutulmasını önlemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek. Bu tür basit önlemlerle kronik sistit ve idrar yolları enfeksiyonu büyük oranda kontrol altına alınabilir.

İnatçı idrar yolu iltihaplarının kalıcı bir şekilde tedavi edilmesinin yolu bağışıklık sisteminin desteklenmesinden geçer. Vücudun mikrop öldürücü ve iltihap giderici işlevini güçlendirmek,iltihabın etkili bir şekilde tedavisi için olmazsa olmaz koşuludur.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en etkili yollarından biri Herbalex EKİNEZYA takviyesi almaktır. Ekinezyanın bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bir çok araştırmada ispatlanmıştır. Bağışıklık desteğinin yanı sıra,Ekinezya doğrudan antiviral (virüs öldürücü)aktivite gerçekleştirir ve hyaluronidaz adlı bakteriyel enzimi baskılayarak bakterilerin yayılmasını önler.

Bakterilerin enfeksiyon oluşturabilmeleri için idrar duvarına tutunmaları gerekir. Aksi takdirde bakteriler idrarda iltihap oluşturamazlar. Herbalex Nettle, bakterilerin idrar duvarına tutunmasını önler ve idrar yoluyla vücuttan atılmalarını sağlayarak enfeksiyon oluşumunu engeller. Böylece Herbalex Nettle, Hem mevcut iltihabın giderilmesi hem de tekrarların önlenmesi konusunda en etkili tedavi yöntemlerinden birini oluşturur. Ara verilmeden 2-3 ay süreyle tedavinin sürdürülmesi halinde, en inatçı sistit -idrar yolu iltihabı vakalarının bile etkili bir şekilde tedavi edildiği görülmüştür.

Kullanımı :

Sederine Ekinezya ( 50 kapsül ) : Günde 2 kapsül yemeklerle beraber alınır ( 25 günde tükenmektedir )

Sederine Ekinezyanın uzun süreli kullanılması tavsiye edilmeyip kürler halinde kullanılması öngörülür. İdrar yolları iltihabının tedavisinde 25 gün süreyle kullanılır.

Herbalex Nettle nin uzun süreli kullanımında herhangibir sakınca yoktur. Bazı inatçı vakalarda Herbalex Nettle 'nin 2-3 kez düzenli olarak kullanılması gerekebilir. Herhangibir toksik ( zehirli),istenmeyen etkisi bulunmamaktadır.

Herbalex nettle ( 60 kapsül) : günde 2 kapsül yemeklerden 30 dk. önce alınır ( 30 günde tükenmektedir )

Sistit NEDİR ?

Sistit, genellikle bir enfeksiyon sonucunda idrar kesesi (mesane) nin iltihaplanmasidir. Terim, Yunanca cyst: Mesane kelimesinden gelmektedir. Idrar yollari ve üreme sisteminde en sik görülen hastaliklardan biridir. Zamaninda tedavi edilmezse hastalik böbrekleri de etkileyecek biçimde yayilabilir ve mesane ve böbreklerde kalici hasarlar olusturabilir.

Sistit BELİRTİLERİ


İdrar yaparken yanma ve sızı,Idrar yaptiktan sonrada sürebilir.
Sık idrara çıkma.
Ağri kasıklara ve makata yayılabilir.
Ateş.
Terleme.
Yorgunluk.
Kusma ve bulanti.
İdrar bulanık, kötü kokulu olabilir.
Cinsel ilişki esnasında ağri hissi olabilir.

Yan Etkileri : Kullanımı güvenlidir ve hiç bir yan etkiye rastlanmamıştır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sistit

İlacı