Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sinüzit Tedavisi Bitkisel Çözüm
Sinüzit Tedavisi Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sinüzit Tedavisi Bitkisel Çözüm :

Her insanın kafasının içinde bulunan, başın ağır olmasını engelleyen, krafa travmalarına karşı beyin hasarını önlemek için bir çeşit tampon görevi sağlayan sinüsler, ekseri soğuk algınlığı ve Grip gibi sağlık problemlerinden dolayı iltihap kapar ve sinüzit denilen rahatsızlığı husule getirir.

Soğuk algınlığı ve grip hastalıkları çoğu kez kendiliğinden geçe diye düşünülür ve tedavi için birey hiçbir şey yapmaz. Oysa ki tedavisi önemsenmeyen soğuk algınlığı ve grip hastalıkları ileriki dönemlerde sinüzit hastalığına yol açmaktadır.

Burun içerisinden kanala doğru açılan sinüsler, bu kanalın tıkalı olduğu durularda sinüslerin içerisinde yer alan ve sinüsler tarafından üretilen mukuslar bu kanalın içinde birikmeye ve enfeksiyon olarak gelişmeye başlar.

Sinüzit oluşumun bir nedeni olan bu sorunun yanı sıra aynı zamanda burnu ikiye ayıran kemiğin eğik olması da sinüzit oluşumunun sebebidir. Öne doğru eğilme ile artan baş ağrısı, yüz, ense, alın ve Diş ağrısı, yeşilimtrak renkte geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, seste değişiklik, koku ve tat almada bozukluk sinüzitin belirtileridir.

Sinüzit için çeşitli tedavi teknikleri ve yöntemler çözüm olarak uygulanmıştır. Sinüzit için bitkisel çözüm ve tedavi yöntemleri günümüzde yaygınlaşmıştır. Kolayca geçen bir rahatsızlık olduğu için her yol deneniyor. Bazen sinüzit için bitkisel çözümlerle tedavi işe yarayabiliyor.

Sinüzit Bitkisel Çözüm Ve Tedavi Yöntemleri

Bir parça pamuk İsveç Şurubu‘yla ıslatılır. Pamuk sırt üstü yatan hastanın iltihaplı sinüslerinin olduğu noktaya konulur. 45 dakika içinde olumlu sonuç alınır. Ayrıca hatmi çiçeğinin, altınbaşak, orman sarmaşığı ile eşit miktarlarda karıştırılması ile yapılan bitki çayı da bu rahatsızlığın en iyi alternatif ilaçlarındandır.

Ilık Tuzlu Su

Bir bardak normal 200 cc içmesuyuna bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı karbonat konarak hazırlanıyor. Tuz, eğer doğal tuz olursa daha tercih sebebi. Bu solüsyonu hazırladıktan sonra örneğin sabah akşam, ideali o ve 40-42 derece ısıda öneriliyor. Araştırmalarla Antibiyotik kadar iyileşmeyi hızlandırdığı ispatlandı. Bununla sabah akşam burun ve geniz yollarını yıkatabiliyorsunuz. Eğer çok küçük çocuksa, müsaade etmiyorsa, burun spreylerinin içini boşaltıp, bu solusyonları doldurarak, bol miktarda kullandırabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Faruk Akçaymerhabalar benim 2 yıllık sinüzit sorunum var bitkisel bir takviyeler bakıyorum acaba bunun için uygun ne olabilir. tavsiye edebileceğiniz etkili kesin çözüm var mı
  • Sinüzit

    Tedavisi

    Bitkisel

    Çözüm