Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ses Kısıklığı Tedavisi Bitkisel
Ses Kısıklığı Tedavisi Bitkisel
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ses Kısıklığı Tedavisi Bitkisel :

Ses kısıklığı süresince boğaz yumuşak tutulmalı, konuşmak için ses telleri zorlanmamalı, bitkisel desteklerle rahatsızlığın geçmesi beklenmeli.

Öksürük ve ses kısıklığına karşı, ılık su ile yapılmış bal şerbetinin belli bir süre içilmesi gayet faydalıdır. Öksürüğü ve ses kısıklığım hafifletir, boğazı ve ses tellerini de temizler.

Rafadan yumurta öksürüğe, göğüs tıkanıklığına ve ses kısıldığına karşı pek faydalıdır. Özellikle Tatlı badem yağı ile birlikte ahndığı zaman boğazdaki sertliği yumuşatıp giderir.

İstirahat etmek, belli bir süre konuşmamak veya az konuşmak.Şeker kamışı müzmin öksürüğe, ses telleri iltihabına ve ses kısıldığına karşı faydalıdır.

Prasa, sinir sis temini, teneffüs organlarını ve ses tellerini kuvvetlendirir.Kaymak ile şeker veya balı karıştırıp yemek.

Menekşe yağı ile gargara yapmak. Çok konuşmaktan ve çağırıp bağırmaktan sakınmak. Toz, duman, tuzlu, acı akıcı ve ekşi gıdalardan da sakınmak lazımdır. Tavuk haşlanır haşlama suyu karabiber katarak içilir. Sarmısak pişiriklir ve yutulur. Nohut yemeği yapılır ve suyu içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mesuda Elmalıiyi günler benim bir sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum cevabınızı bekliyor olacağım. sesimi çok fazla zorladım sanırım kısık kaldı bir türlü düzelmiyor doktora gitmedim henüz fakat bunla ilgili neler yapabilirim ses kısıklığı açılırmı kendisi.
  • Ses

    Kısıklığı

    Tedavisi

    Bitkisel