Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sertleşmeme Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

SERTLEŞMEME TEDAVİ


Sertleşmeme tedavisi olarak pek çok tedavi töntemi uygulanmaktadır.Bu makalede sizlere sertleşmeme tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler sunmaktayız.

Sertleşmeme sorununun tedavisi


Sertleşmeme sorunu, hekimin tedavi programına uymak şartıyla tedavi edilebiliyor. Bu sorunun tedavisi için ağızdan alınan ilaçlardan, elle çalışan vakum pompalarına, enjeksiyonlardan protezlere kadar bir çok tedavi seçeneği var. Tedavide esas faktör hekimin önce non invazif (girişimsel olmayan) yöntemlere yönelmesi. Bu aşamada önce risk faktörlerini yok etmek birinci derecede önemli. Danışmanlık ve psikoterapi ile kişinin o güne kadar yaşadıkları ve tüm yapısı inceleniyor. Sertleşmeme sorununun fiziksel kaynaklı olduğu ortaya çıktığında ise, tedaviye önce en basitinden başlanıyor. Bunlardan sonuç alınmazsa invazif, yani girişimsel tedaviye geçiliyor.


Sertlememe sorununda başlıca tedavi yöntemleri:


- Ağız yoluyla alınan ilaçlar

- Penise yapılan enjeksiyonlar

- Vakum cihazları

- Penise takılan protezler

- Psikoterapi

Sertleşmeme Hormon tedavisi


- Az bir oranda hasta hormonal sorunlar yaşayabiliyor. Bu hastaların genellikle seksüel istekleri azalmış oluyor. Hormon tedavisi tablet ve enjeksiyon yardımıyla kolaylıkla yapılabiliyor.

Sertleşmeme İlaç tedavisi


- İlaçlar, penis düz kası üzerine olan gevşetici etkiyi uzatarak, ereksiyon sağlanmasını kolaylaştırıyor. Sertleşme sorununun tipine göre, hastaların yüzde40 - 80′inde ereksiyonda iyileşme sağlıyor. İlaçlar baş ağrısı, ateş basması, mide veya görme bozuklukları gibi yan etkiler yapabiliyor, ancak bunlar geçici oluyor.

Sertleşmeme Vakum cihazları İle Tedavisi


- Vakum aleti penise takılıyor ve negatif basınçla ereksiyon meydana geliyor. Bu yöntemlerle pasif bir ereksiyon elde edilebiliyor ve kişi ilişkiye girebiliyor.

Sertleşmeme İdrar yoluna ilaç uygulaması İle Tedavisi


- Girişimsel yöntemlerde ereksiyon oluşturan bazı ilaçlar var. Bu ilaçlardan birisi idrar yoluna özel enjektörlerle veriliyor. Bir müddet sonra üretraya (idrar yoluna) yapılan masajla bu ilaçlar penis dokusuna geçiyor ve sanki beyinden bir refleks gelmiş gibi, iğnesiz sertleşme gerçekleşiyor. İlaç on dakika sonra dokuya geçiyor ve etki 40 dakika sürüyor. Erkek, kadına karşı uyarılmış gibi ilişkiye girebiliyor. Bu, ülkemizde kullanılan, yaygın yöntemlerden biri. Söz konusu olan iğne değil, bir idrar yoluna sıkılan bir tüp. Hasta ilişkiden 10 dakika önce bunu kendi uygulayabiliyor.

Sertleşmeme Penis içi enjeksiyon İle Tedavisi


- Bu tedavide, penise ince bir iğne yardımıyla ilaç enjekte ediliyor. Bu teknik, hasta tarafından evde kullanmak için kolaylıkla öğrenilebiliyor. Uygun doz, her hasta için ayrı olarak tespit ediliyor. Hasta, Cinsel ilişkiden 10-15 dakika önce kendine enjeksiyonu yapıyor ve yaklaşık 30 - 40 dakikalık ereksiyon sağlayabiliyor.

Sertleşmeme Penis protezleri İle Tedavisi


- Bütün organik rahatsızlıklarda, örneğin kişinin hiç sertleşmesi olmuyorsa, kişinin damarlarla ilgili çok büyük sorunları varsa, ne ilaç ne iğne hiçbir şekilde cevap vermiyorsa, o zaman çözüm protez ameliyatı oluyor. Burada, penis içine yerleştirilen özel materyallerle, kişinin isteğine göre, hiçbir sıkıntıya girmeden, ilişkiye girme imkanı yaratılıyor. Bu protezlerin birçok modeli var. Kişinin kültür seviyesi, yaşı ve isteklerine bağlı olarak seçilip, uygulanabiliyorlar.

Sertleşmeme Damar cerrahisi İle Tedavisi


- Bu tedavi, peniste kan akımını ve kan basıncını artırmayı hedefliyor. Özellikle genç yaşta, normal kan akımını engelleyecek kaza geçirmiş hastalara tavsiye ediliyor. Müdahale, sağlıklı bir arterin penise bağlanması şeklinde gerçekleşiyor ve bu yolla tıkanıklık ortadan kaldırılmış oluyor. Günümüzde çok kısıtlı vakalarda kullanılıyor.

Sertleşmeme Psikoterapi İle Tedavisi


- Psikojenik sorunlarda çeşitli evrelerde psikologlar eşlere birbirine yaklaşma tedavileri uyguluyor. Yaklaşma tedavilerinde hastalar fark etmeden ilişkiye girer hale geliyorlar. Burada çok küçük adımlarla gidiliyor: Tedavi, çiftlerin birbirlerini ve birbirlerinin hassas bölgelerini tanımaları, birbirlerine karşılıklı masajlar yapmaları, ilişki yasağı uygulamasına uymaları şeklinde seyrediyor.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sertleşmeme

Tedavi