Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Serebral Ödem
Serebral Ödem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Serebral ödem nedir nasıl oluşur tedavisi nasıl yapılır hastalık kişinin hayatını nasıl etkiler merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz...

Serebral ödem şart beyinde su büyük miktarda varlığı ile karakterizedir. Eğer tedavi edilmezse, o ölümcül ya da neden ağır beyin hasarı ve bir hasta, daha iyi olacak kurtarma kendi şansını tedavi edilir hızlı olabilir. Doktorlar mümkün olduğu kadar erken o yakalamak istiyorum, çünkü bu durum son derece ciddi olabileceğinden, değerlendirmeler beyin ödemi belirtileri kontrol etmek için kullanan hastalarda kafa travması için toplanırlar ortak vardır.

Bir hastada serebral ödem vardır, orada yol daha kafatası daha orada olmalı sıvıdır. Bu beyin, bu sonuçları bir numarası vardır şişmeye neden olur. beyin kabarıyor olarak, bir hortum onu adım eğer kapanacaktır benzeyen kendi kan akımını bozabilir. beyin kan akımı azalmış beyin hasarına ya da ölüme neden olabilir. kafatası içinde artan basınç da beyin çevresinde bunu yapmak için tasarlanmamıştır kafatası, hareket etmek için güç olabilir.

Tedavi serebral ödem için basınç rahatlatma, su kurtulmak içerir ve sorunun kök neden nüks önlenebilir görmek için alıyorum. kortikosteroid kullanımı getirmek yardımcı olabilir diüretikler beden, hangi ileri şişme azaltacaktır aşırı su ifade yardımcı olacaktır basılı, şişlik. Bu tehlikeli olabilir ancak bazen cerrahi anlamına beyin üzerinde de baskı rahatlatmak için kullanılır.

kafa travması geçiren kişiler serebral ödem gelişen en riskli, özellikle yaralanmalar ciddi edildi vardır. Beyin tür etrafında sarhoş olmanın almaz veya şeyleri aniden içine çökerttiğini ve su tutması için başlatarak yanıt verebilir. Beyin ödemi de yüksek rakımda, bir tırmanıcı inmek durumunda ne Yüksek İrtifa Beyin Ödemi (TAVŞAN), hızla ölümcül açabilirsiniz koşulu olarak bilinir neden gelişebilir.

serebral ödem gelişmekte olan biri bilinci, konfüzyon, baş dönmesi, bulantı, koordinasyon, ya da uyuşukluk eksikliği bir değişmiş düzeyde göstermek için başlayabilir. Birisi kafa travması ve Bu belirtilerden herhangi biri, tıbbi bildirim alırsa derhal alınmalıdır. Her zaman daha iyi zaman beyin yaralanmaları konusunda üzgün güvenli olmak için; doktorlar çok daha sağlıklı bir hasta bir hasta çok geç olduğunu görmek daha korkuları hafifletmek olur diye düşünüyoruz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Serebral

Ödem