Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Şeker Hastalığı Değerleri Kaç Olmalı
Şeker Hastalığı Değerleri Kaç Olmalı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Şeker hastalığı değerleri kaç olmalı,şeker(diabet) hastalarının kan değerleri hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Şeker hastalığı değerleri kaç olmalı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kan şekeri değeri açlık durumunda en fazla 90 mg/dl olmalıdır. Tokluk kan şekeri ise 2. saatinde 140 mg/dl nin altında bulunmalıdır.

Eğer açlık durumunda ölçülen kan şekeri değeri yukarıdaki değerin üstünde bir değer ölçülmüşse şeker yükleme testi yapılmalı. 75 gr şekerle glukoz ve insülin değerlerine bakılır. Ayrıca ailesinde diyabetli hasta var ve kilosuda fazla ise gizli şeker hastalığı olasılığı oldukça yüksektir.

Şeker hastalarında kan şekeri değeri hangi aralıklarda olmalıdır?

Şeker hastalarında ideal olanı açlık kan şekeri 100 mg/dl nin altında ve tokluk kan şekeri ise 2. saatte 140 mg/dl altında bulunmalıdır. Fakat 60 yaşın üzerinde olanlar için bu değerler biraz daha yükseltilebilir. Mesela 60 yaşın üzerinde açlık kan şekeri 110 mg/dl altında ve tokluk kan şekeri 2. saat 160-180 mg/dl altında olabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ilyas Ünalben uzun yıllardır şeker hastasıyım . bazen şeker değerlerim normalinden fazla düşüyor. normal değerleri yakalamam için beslenmmeme dikkat etmem üzülmemem sinirlemem falan gerek ama elde değil tabi insanız . yemegi kaçırabilir veya üzülüp sinirlenebiliyoruz. bilgiler için teşekkürler
  • Şeker

    Hastalığı

    Değerleri

    Kaç

    Olmalı