Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sedef Hastalığı Neden Olur
Sedef Hastalığı Neden Olur
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sedef Hastalığı Neden Olur hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Sedef hastalığı neden olur ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

Sedef hastalığının nedenleri nelerdir ?

Sebep bilinmemektedir. Bununla birlikte güncel araştırmalar kanda bulunan akyuvarlardaki bir anormalliğin iltihabi olayı tetiklediğine ve hastalığın gelişime yol açtığına işaret etmektedir.

İltihaptan dolayı deri üç dört günde bir dökülür. Bu normalden yedi sekiz kat daha hızlıdır. Hastalar deride kaşıma, yolma, yaralanma veya aşırı güneş yanığından 10-14 gün sonra beneklenme tarzında yeni plakların ortaya çıktığını farkeder.

Sedef hastalığı aynı zamanda, streptokoksik boğaz iltihabı gibi bazı infeksiyonlardan sonra, bazı ilaçların alımıyla birlikte aktivite kazanabilir. Alevlenmeler kış aylarındadır çünkü deri kurur ve güneş ışığı azalmıştır.

Vücudunuz genelde ölü hücreleri yüzeye çıkararak onları yenileriyle değiştirir. Bu bir aylık bir süreçtir. Sedef hastalığı olan insanlarda, bu işlem birkaç gün süre, Sonuç kırmızı, kaşınan gümüş bir plakayla kaplı bir cilttir. Diz, dirsek, kafa derisi gibi Genelde görünen yerlerde olurlar. Ama buralarla sınırlı kalmak zorunda değillerdir.

Neden olur?


Çok aktif Bağışıklık Sistemi sonucu oluşurlar. Genellikle kalıtsaldır. Stres, enfeksiyonlar ve kuru hava tetikleyicidir.

Ne yapılır?

Doktorunuz konuyla ilgili ilaçlarla semptomlardan kurtulmanızı sağlar. Yaralanan yere tedavi uygulayın. Eğer kısmi terapi işe yaramasa, doktorunuz gün ışığı veya ültraviyole ışık terapisi uygulanır.

Hücrenin proteininden yapılan ve bağışıklık sisteminin çalışmasını engelleyecek tedavilerde uygulanabilir. İlaçlar etkilidir ama yan etkileri de vardır. Bastırılan bağışıklık sistemi enfeksiyon ve hastalıklarla savaşamaz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Umut Usluselam 25 yaşında kızım da sedef hastalığı var küçüklük ten beri bu sorunu yşaıyor. bazen geçer gibi oluyor belli bi zamandanm sonra tekrardan alevleniyor çoğalıyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı günler
 • Misra KayaSedef hastasiyim 8aydir var ama evlendikten sonra cikmaya basladi ne yapabilirim dokta gittim ama ilaclarin faydasi yok yardimci olursaniz sevinirim
 • Şifa Marketsedef yıllarca mücadele edilen bir hastalıktır ne yazıkki. kişi tamamen iyleştiğini düşünebilir fakat alevlenme dönemleri vardır. ne zaman nüksedeceği maalesef belli olmuyor. siz şimdi dilerseniz bu linki tıklayın. geniş bilgi almak istersenizde numara bırakabilirsiniz. çünkü bazen yoğunluktan cevap vermekte geç kalabiliyoruz. incelemek için Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sdf-corek-otu-karisimli-set.html
 • Sedef

  Hastalığı

  Neden

  Olur