Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Saraçoğlu Nasır Tedavisi
Saraçoğlu Nasır Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Dr İbrahim Saraçoğlu Nasır tedavisi için bitkisel kürünü açıklıyor. Dr İbrahim Saraçoğlu nasır tedavisi için önerdiği bu kürün etkili olabileceği söyleniyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak nasırı için 2 farklı kür önerisinde bulundu.

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi 1.kür:

Gece yatmadan önce 1 adet taze inciri ikiye bölüp nasırın üzerine koyarak bir bantla yapıştırın. sabah olunca çıkarın. Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin. Nasırınızı hafif törpüleyin. kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi 2.kür:

Nasır için ikinci uygulayacağınız kür gece yatmadan önce 1 dilim ananası nasırınızın üstüne koyup bir bantla yapıştırın. sabah olduğunda çıkarın. Ayağınızı 15 dakika ılıktan biraz daha sıcak suyun içinde bekletin. Nasırınızı hafif törpüleyin. kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Not: Bu kürleri haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Nasır, derinin altında bulunan ve dokuları korumak amacıyla oluşan kalın ve ölü deri tabakalarıdır. Nasırlar genellikle, parmaklarda, avuç içinde, topuklarda ve ayak tabanında oluşur. Deri üzerinde oluşan sürekli sürtünme ve basınç, ayak parmaklarının aralarında nasır oluşumuna yol açabilir.

Nasır Belirtileri Nelerdir?

Ayakta ya da vücudun başka bir bölgesinde oluşan, rahatsız edici ve bazı durumlarda acı veren, kalın ve ölü deri tabakası genel nasır belirtileri arasındadır.

Nasır Nedenleri Nelerdir?

Nasır ve sertleşmeler (kallus), ayağınıza tam olmayan ayakkabılar nedeniyle oluşabilir. Ayağı yanlış basmak nasıra neden olabilir. Fiziksel güç gerektiren kimi işlerle uğraşan kişilerin ellerinde nasırlar oluşabilir. Keman, viyola, çello ve gitar gibi enstrümanları çalan kişilerin parmak uçlarında sertleşmeler (kallus) görülebilir.

Nasır için Doktor Önerileri

Doktorunuz derinin bir kısmını sıyırarak, rahatsızlığın nasır mı yoksa Siğil mi olduğunu saptayabilir. Eğer ilgili bölge kanarsa siğildir. Nasır ya da kallus, ortaya çıkmasına neden olan sürtünme ya da basınç ortadan kaldırıldığında, kendiliğinden geçecektir. Ancak nasır rahatsızlık vermeye devam ederse, doktor veya bir ayak bakım uzmanı tarafından alınabilir.

Nasır için Doktorunuza Danışın

Nasırdan iltihap veya saydam bir sıvı akıntısı varsa (enfeksiyon kapmış olabilir), kan dolaşımını yavaşlatan şeker (diyabet) ya da benzeri bir hastalığınız varsa nasır ile ilgili olarak doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Saraçoğlu

Nasır

Tedavisi