Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Sara Hastalığı Nedir?

 Sara Hastalığı Nedir?

  Sara Hastalığı Nedir? Sara hastalığı tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak Sara Sara hastalığı tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır. Bitkisel Sara hastalığı tedavisi için aşağıdaki makalemize bir göz atmanızı öneririz...

 Nedir? Epilepsi, daha bilinen ismi ile Sara, bir sinir hastalığıdır. Beyindeki sinir hücrelerinin bulundukları yere göre farklı belirtiler görülebilir.

   Epilepsi nöbetleri, dalgınlık şeklinde ortaya çıkabileceği gibi; istemdışı kasılmalar, bilinç kaybı, kendinden geçme şeklinde de ortaya çıkabilir.

   Epilepsi Nedenleri: Epilepsi oluşumunda genelde kesin bir sebep bulunmamakla birlikte, epilepsinin sık rastlanılan sebepleri arasında doğuştan ya da doğum esnasında olan beyin hasarları, beyin yaralanmaları, beyin damarlarındaki hastalıklar, beyin tümörleri,alkol ve madde kullanımı gibi durumlar sayılabilir.

   Epilepsi Belirtileri: Sara Nöbeti hiç bir Uyarıcı olmadan ortaya çıkabileceği gibi; stres,alkol kullanımı, aşırı yada yanıp sönen ışık gibi beyni uyaran durumlar, uykusuzluk, yanlış beslenme vb. Sara Nöbeti için birer tetikleyici olabilir.

   Epilepsi Tedavisi: Sara, doktorun belirlediği uygun ilaçlar kullanılarak, genellikle büyük oranda kontrol altına alınabilmektedir. Bununla birlikte kimi durumlarda cerrahi müdahele de gerekebilmektedir. Uygun tedavi için bir doktora danışılmalıdır.

   Sara hastası kişiler, nöbet sırasında kendinden geçebildikleri için kolayca yaralanabilirler. Bu sebeple, Epilepsi hastalarının kullandıkları ve yaşadıkları ortamların onlara uygun şekilde düzenlenmesi gerekir:

    Yerlerin halı gibi yumuşak zeminle kaplanması,

    Su kullanılan yerlerde elektrikli alet bulundurulmaması,

    Sivri ve keskin uçlu alet ve eşyaların bulundurulmaması,

    Epilepsili kişinin taşıt kullanmaması,

    Kişinin çevresindeki, işyerindeki insanların hastanın durumundan haberdar edilmesi vb.

gibi önlemler, yaralanmaları en aza indirecektir.

   Yakınlarda bir kişinin Sara nöbeti geçirdiği görülürse; öncelikle kişinin zarar görmesini önlemeye çalışmak, saralı hastanın çevresindeki sivri uçlu, keskin, sert vb. cisimleri uzaklaştırmak gerekir. Eğer kişi nöbet esnasında kusuyorsa, bunu yutmasını engellemek için kişi yan yatırılmalıdır. Sara Nöbeti bir kaç dakika içinde durmamışsa ya da hastanın nefes alamadığı, hastada morarmalar oluştuğu fark edilirse hemen ambulansa yada en yakın sağlık kuruluşuna haber verilmelidir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.