Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Saman Nezlesine İyi Gelen Bitkiler
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
Saman Nezlesine İyi Gelen  Bitkiler  ve merak ettikleriniz

Saman Nezlesine İyi Gelen  Bitkiler,saman nezlesinin tedavisine yardımcı olan bitkisel çözüm yolu hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Saman nezlesine bitkisel çözüm hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Saman Nezlesi kürü formülü. Saman nezlesi bitkisel tedavisi, iyi gelen bitkiler ve saman nezlesi için doğal ilaç tarifi..

Saman nezlesine bitkisel ve doğal çözüm arayanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu üzerlik bitkisinin tohumu ile hazırlanan bitkisel kür formülünü önermektedir. Bu saman nezlesi kürü aşağıdaki gibi hazırlanmaktadır.

Saman nezlesi bitkisel tedavisi

1 litre kadar su kaynatılır ve kaynamaya başlayınca içerisine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu ilave edilir. Kısık ateşte kaynatılmaya devam edilirken yüz, bu kürün buharına tutulur ve kürün buharı hem ağızdan hem de burundan ciğerlere çekilir. Soluma işlemine böyle 2 dakika boyunca devam edildikten sonra iki adet kulak pamuğunu üzerlik suyuna batırılır ve iki burun deliği içine sokularak burun delikleri bu üzerlik suyuyla iyice ıslatılır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki saman nezlesi kürünün 15 gün boyunca, gün aşırı (iki günde bir) uygulanması gerektiğini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine aynı kür kullanılabilir.

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Emir Palaiyi akşamlar hayırlı ramazanlar hocam merak ettim bilgiler var yardımcı olabilirmisiniz.saman nezlesi ile ilgili bilgilere ulaşmak için bakıyordum kardeşimde var .fakat biz kür yapamayız sürekli bizim için hazır bitkisel ürünler lazım bulabilirimiyiz.?
 • Diğer Makaleler

  Saman

  Nezlesine

  İyi

  Gelen

  Bitkiler