Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Sağırlık Neden Olur

İşitme duyusunun bozulması, orta kulaktaki kanaldan ses dalgalarının zaptı, iç kulağa nakli ve oradaki kulak siniri yoluyla beyine ulaştırılmasında bir engelleme sonucu ileri gelebilmektedir.

Bir kulakta sağırlık gelişmişse, öteki kulak da etkilenir mi?

Sağırlık bir enfeksiyona tabi olarak gelmişse bazı hallerde bir kulakta sınırlı kalır. Ancak, bu genel bir kaide değildir. Vakaların büyük çoğunluğunda bir kulak etkilendikten sonra, er geç öteki kulak da işitme duyusunu kaybeder.

İki kulak da aynı zamanda sağır olur mu?

Muhakkak surette değil. Uzun süreli bir ara olabilir veya yalnız bir kulak iltihaplanmışsa öteki kulak etkilenmeyebilir.

Ne gibi sağırlık türlerine rastlanmaktadır?

Doğuştan olan sağırlık.

Beynin etkilenmiş olmasından dolayı merkezi sağırlık.

İç kulağın veya işitme duyusu kanalının etkilenmiş olmasından dolayı algı sağırlığı.

Orta kulak veya işitme duyusu kanalının etkilenmiş olmasından dolayı iletici sağırlık.

Doğuştan olan sağırlık nedir?

Kişi bu tip sağırlıkla doğar ve bu sağırlık işitme duyusu sinirinin anormal veya eksik gelişmiş olmasından dolayı ileri gelir.

Doğuştan olan sağırlık neden meydana gelir?

Yeni doğmuş çocuklarda rastlanan bu sağırlığın, annenin gebeliğinin ilk haftalarında geçirmiş olduğu hastalıklardan ileri geldiği sanılmaktadır. Bazı hastalıklardan; örneğin kızamıkçıktan, gelen toksinler genç cenine nakledilmekte ve işitme mekanizmasının kötü şekilde gelişmesine yol açmaktadırlar.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.