Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Safra Kesesi Taşına İyi Gelen Bitkiler
Safra Kesesi Taşına İyi Gelen Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Safra Kesesi taşına iyi gelen bitkiler ve bu bitkilerin etkileri hazırlanışları ve tedavileri hakkında tüm merak ettikleriniz ve detaylı bilgiler bu makalemizde yer almaktadır.

Safrakesesi Taşına Ne İyi Gelir? Safra Kesesi Taşına iyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir? Bitkisel Tedavisi ve Çözümü Nasıl Olur?

Uzmanlar, safrakesesi taşlarının oluşum aşamalarının ve nedenlerinin henüz yeterince açıklığa kavuşturulamadığını fakat bazı durumlarda şifalı bitkilerle neredeyse hiçbir ağrıya yol açmadan taşların düşürülebildiğini belirtiyor.

Bazı durumlarda bitkilerle safrakesesi taşları tedavisi esnasında, yerinden memnun bazı iri taşlar da harekete geçip, safra yolunu tıkayabilirler. Hal böyleyken yine de doktor onayı ile bazı yöntemler denenebilir.

Rendelenen karaturp balla karıştırılarak, bir kabın üstüne yerleştirilen süzgece aktarılır. Bir süre sonra ballı turp özsuyu alttaki kaba süzülmeye başlayacaktır. Gün boyuna yayarak, turp suyu kaşıkla içilir. Rahatlama hissedildikçe turp suyu içimi de kademeli olarak azaltılır.

İki tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırganotu, 1 bardak sütte 2-3 dakika hafifçe kaynatılır, 10 dakika boyunca demlendirilir ve süzülür. Günde 2 bardak ısırgan sütü, sabahları ve akşamları içilir.Zeytinyağı kürü de rahatlatıcıdır. Sabahları aç karnına Nane çayı ile ağız iyice çalkalanır, sonra 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı biraz limon suyu ile birlikte içilir ve hemen ardından da sıcak nane çayı içilir.

Ardından da, safrakesesi bölgesine yarım saat süreli kuru-sıcak kompres uygulanır. Zeytinyağı her gün 1 kaşık arttırılır ve altıncı gün 6 kaşık zeytinyağı ile küre son verilir. Bu kürün üç ayda bir uygulanması önerilir.

Soğan özsuyu da yardımcı olabilir. İri bir soğanın özsuyu çıkarılır ve içine biraz pudra şekeri eklenir. İlk gün, bu şekerli soğan özsuyundan saat başında yarım tatlı kaşığı, ikinci gün 2 saatte bir 2 tatlı kaşığı, üçüncü gün 3 saatte bir yarım tatlı kaşığı içilir. Bu kür aralıklarla yinelenebilir.Safrakesesinden kaynaklanan ağrılara ve mide bulantılarına karşı en etkili ilaç, nane çayıdır.Eğer sinir sistemi de Stres altında ise, kediotu kökü gibi sinir sistemini yatıştırıcı bitkilerin kullanılması doğru olur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Abdullah Duymazmerhabalar hocam benim saframda 2 mm ve 5mm den oluşan 2 tane taş var doktorlar ameliyatla safranın alınması gerektiğini söylüyorlar bende ameliyatsız bitkisel yönden tedavilerime bakıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı günler
 • Safra

  Kesesi

  Taşına

  İyi

  Gelen

  Bitkiler