Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Safra Kesesi İltihabı Bitkisel Tedavi
Safra Kesesi İltihabı Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Safra Kesesi İltihabı Bitkisel Tedavi hakkında genel bilgiler;

Safra kesesi ilitihaplarının bitkisel tedavisi nasıldır, hangi bitkiler safra kesesi iltihabını kurutmada etkilidir.Konu hakkında tüm merak ettikleriniz ve detaylı bilgiler bu makalemizde yer almaktadır..

Safra kesesinin iltihabına kolesistit denir. Normalde mikrop bulunmayan safra kesesi, özellikle bağırsaklarda yaşayan koli basillerine maruz kalması sonucu iltihaplanır. Ender olarak tifo veya paratifo bakterileri de buraya yerleşebilir. Akut kolesistitin başlıca belirtileri, sağ tarafta kaburgalar altında ağrı ve hassasiyet, aynı bölgede kasılma, ateş, bulantı, hafif Sarılık şeklindedir. Genellikle yağlı ve yumurtalı yiyeceklerden sonra ağrı artar. Bu ağrı sırta yayılır. İltihap nedeniyle meydana gelen ödem sonucu kesenin duvarı iyi beslenemez ve nekroze olur. Neticede safra kesesi delinir.

Çok tehlikeli olan bu durum bazen kesenin cmentum denilen barsak örtüsü ile sarılır ve daha fazla etrafa yayılması önlenmiş olur. İltihabın böyle lokal kalmasına ve sert bir kitle haline gelmesine tıp dilinde plastron denir. Bu tip hastaların tedavisinin ilaç veya ameliyatla yapılması arasında doktorlar bazı kere anlaşmazlığa düşebilirler. Ancak her zaman olduğu gibi öncelikle ilaçla tedavi olanağı araştırılmalıdır. Buna konservatif tedavi denir. Hasta kesin yatak istirahatine alınmalı, yağsız ve yumurtasız diyet uygulanarak Antibiyotik (ampisillin, kloramfenikol, tetrasiklin v.b.) tedavisine başlanmalıdır.

Devamlı olarak kan muayenesi yapılmalı, lökosit sayılmalıdır. Eğer ilk 12-24 saatte, ateşi düşer, nabız yavaşlar ve lökosit sayısında azalma ile birlikte diğer belirtiler iyiye doğru giderse tedaviye devam edilir. Ancak 24-38 saat geçmesine rağmen belirtiler ilerliyorsa ameliyat gereklidir. Hasta doktora geldiğinde kese delinmiş ve plastron teşekkül etmişse hemen ameliyata alınmaz. Belli bir süre tedaviden sonra ameliyat edilir. Ancak bazı vakalarda kese yeni delinmiş olduğundan doktorlar peritoniti önlemek için derhal ameliyat etmeyi daha doğru bulabilirler.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Öner Aldemirmerhaba safra kesesinde oluşan kistlerin bitkisel çözümü varmıdır varsa % kaç iyleşme oranı görülmüştür ve ne kadar sürede tadavi sonuçlanır doktorların tavsiyesi ameliyat oldu ancak acelesi yok dediler 3 aya kadar beklersiniz dediler
 • Şifa Marketİyi huylu sıçrama yapmayan kitleler yani tümorlerle ilgili olarak ımmunu destekleyemek başlıca izledğimiz yoldur. detaylarla ilgili bize ulaşabilirsiniz. linki inceleyiniz. Allah şifa versin. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ads-reishi-mantari-karisimli-set.html
 • Burak Yabanerimerhabalar kolay gelsin hocam sorum olacaktı bilgilendirirseniz sevinirim.safra kesemde taş değil fakat iltihap var saağra kesesini delinmesine kadar gidebilir diyor benim başlangıç acaba önlem alabilirmiyiz bunla ilgili neler yapabiliriz.
 • Safra

  Kesesi

  İltihabı

  Bitkisel

  Tedavi